Danes je 29 mar 2024, 15:14

Novice Novice od Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Zemljevid od Mediteranske, subtropske in tropske rastline » Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

primorske lesnate rastline v notranjosti Slovenije

Pozdravljeni!

jaz bi pa rad povabil vse, ki gojite na svojem vrtu v notranjosti Slovenije katero izmed primorskih lesnatih rastlin, da mi izpolnite spodnjo anketo:

https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dHBsX0pPSXBRLXV4U2x2ZE1HMEJqX3c6MQ

z besedo primorske rastline mislim na vse sredozemske ali (sub)tropske rastline, ki jih ponavadi sadimo ali rastejo v primorju npr. sivka, kaki, fige, lovor, rožmarin, granatna jabolka, albicija, mandljevec, oljka, aravkarija, kamelija, lagerstremija...
Preberi več : primorske lesnate rastline v notranjosti Slovenije | Ogledi : 11489 | Odgovori : 6


Mediteranske rastline v suši

Lep pozdrav!

Trenutno opravljam seminarsko nalogo o mediteranskih rastlinah in obupano iščem mediteranske rastline, ki v času suše cvetijo nekatere prej, nekatere jeseni, nekatere pa sploh ne vzklijejo ampak ostanejo čez poletje v obliki semena.

Zelo vam bom hvaležen za bilokako pomoč.

LP
Preberi več : Mediteranske rastline v suši | Ogledi : 9192 | Odgovori : 0


Snake fruit in jackfruit

Zdravo,

Pred kratkim sem se vrnil iz dopusta iz Indonezije in s seboj prinesel semena dveh sadežev.

Snake fruit http://www.google.com/images?um=1&hl=en&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Asl%3Aofficial&biw=1848&bih=944&tbs=isch%3A1&sa=1&q=snake+fruit&aq=f&aqi=g2&aql=&oq=

JackFruit http://www.google.com/images?um=1&hl=en&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Asl%3Aofficial&biw=1848&bih=944&tbs=isch%3A1&sa=1&q=jackfruit&aq=0&aqi=g10&aql=&oq=jackfr

Zdaj so semena vzklila in se že vidijo poganjki. Zanima me če ima kdo kakšne izkušnje ali idejo kako vzgajati naprej.

Semena sem posadil v zemljo za palme, ki sem jo kupil v bauhausu. Moram imeti kakšno posebno mešanico? kako je z zalivanjem in soncno lego?

lp
Preberi več : Snake fruit in jackfruit | Ogledi : 9016 | Odgovori : 0


Solanum Quitonense (lulo)- Naranjilla

Pozdravljeni.

6 mesecev nazaj sem od pirjateljice dobila rožo Solanum Quitonense (lulo)- Naranjilla. Problem ki se mi je je pojavil je, da so se mi začelu sušiti listi, rožo imam v hladnem (+16 C) in svetlem prostoru. Rožo zalivam redko. Velikost rože je pribljižno 20 cm. Prosim vas, da delite svoje znanje z menoj, in mi pomagate rešiti problem, če le ni prepozno.

Zahvaljujem se vam za odgovor

Lep botanični pozdrav
andra
Preberi več : Solanum Quitonense (lulo)- Naranjilla | Ogledi : 9815 | Odgovori : 1


avokado obrezovanje?

Zanima me ali je gdo poskušal odrezari vrh avokadu in ga ukoreniniti.
Seveda me zanima kako se to naredi in kakšen je uspeh?
Kolkr sem slišal se avokado lepo razraste če mu odrežeš vrh.
Preberi več : avokado obrezovanje? | Ogledi : 11261 | Odgovori : 1


Plumerija, Plumeria, Frangipani ...

En jesenski živjo vsem skupaj,


zanima me, če ima kdo od vas kakšne izkušnje s plumerijami v naši domovini, vesel bi bil vsake informacije. Knjig je dovolj (naokoli in) na policah, a tiste osebne izkušnje, tiste izkušnje iz prve roke so še vedno najbolj dobrodošle in zaželjene.

Moja plumerija šteje že skoraj 9 let in vsako leto znova me zasipa z omamno dišečimi cvetovi. Rad pa bi delil izkušnje še z vami.
Zatorej vsi plumerija-fani ...
Preberi več : Plumerija, Plumeria, Frangipani ... | Ogledi : 11924 | Odgovori : 2


Neem drevo oziroma Azadirachta indica

Pozdravljeni,
Sem nov na tem forumu, in upam da mi bo oproščeno, če bom naredil tudi kakšno napako. Prijavil pa sem se predvsem zato, ker me zanima če kdo od registriranih članov ve, kje bi se dalo dobiti seme ali manjšo sadiko Neem drevesa. Namreč to izredno drevo, bi poizkušal vzgojiti doma. imam več ali manj vse pogoje za to (rastlinjak!) Sem že spraševal po Sloveniji za to, pa nekateri tega še niti poznajo ne, ...
Preberi več : Neem drevo oziroma Azadirachta indica | Ogledi : 25662 | Odgovori : 14


Grenivka

Imam 3 grenivke stare približno 2 leti.Posadil sem košice in zdaj so že zelo velike.Čez poletje jih imam zunaj pozimi pa v sobi.Zdaj pa sem našel dva posušena lista in nekateri listi so zelo blede barve,zalivam jih vsak dan.Zanima me kaj je narobe s listi?Nobena grenivka nima uši je pa res da je zemlja proti večeru že zelo suha.
Preberi več : Grenivka | Ogledi : 11586 | Odgovori : 16


Mandarina/bolezen/slike

Zdravo, torej, mam mandarino, ki sem jo vsadil iz pešk pred 10-15 leti..
Od tedaj, sem jo presadil samo enkrat, zemlja je kar navadna vrtna....črez zimo je v dnevni sobi,čez poletje pa odzun, na soncu....Večkrat je že bila poščipana, saj je zrasla do stropa....
Sedaj imam pa problem..z mandarino je nekaj narobe...verjetno je bolana..ne vem kaj je to, kaj je vzrok....liste imam rjave, vsepovsod ima črne pikice, včasih še bele....uši ni....liste sem ji že 2x ...
Preberi več : Mandarina/bolezen/slike | Ogledi : 9975 | Odgovori : 0


Oljka ima blede liste

Lep pozdrav vsem! Videla sem, da lahko na tej strani najdem veliko nasvetov glede rastlin, takšnih ali drugačnih.
Zanima me naslednje....doma imam oljko, ki jo vzgajam kot posodovko. Pozimi je pod streho, a vseeno zunaj, spomladi jo prestavim ven na vrt. Letos pa ima moja oljka neke težave...in sicer...listi niso odpadli, ker ni bila v temperiranem prostoru, so pa bledi in obrnjeni v eno stran. Zgodaj spomladi ko je bila še pod streho in ko ...
Preberi več : Oljka ima blede liste | Ogledi : 9492 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610