Danes je 29 mar 2024, 01:34

Novice Novice od Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Zemljevid od Mediteranske, subtropske in tropske rastline » Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

Tamarilo

približno leto nazaj sem posadil seme iz tamarila, kupljenega v trgovini.
kar je nastalo, je spodaj na slikah. ker nimam ideje, kako naprej, prosim za nasvet, ali naj kaj obrežem in kako, da ne bo rastlo samo v višino.
lep pozdrav, Andrej

Slika
Slika
Preberi več : Tamarilo | Ogledi : 3561 | Odgovori : 0


Citrus kalamondin

A mogoče ve kdo če je kalamondin primeren za pojest?
Preberi več : Citrus kalamondin | Ogledi : 7934 | Odgovori : 0


Kakavovec - Teobroma Cacao -drevo čokolade PRODAM

Na voljo imam nekaj majhnih dreves kakavovca, ki so na voljo za prodajo. za uspesno rast potrebuje toplo in vlazno okolje.
Cena 30 eur, popust na kolicino. Ostala vprasanja mi pisite na zs in dodajte svoj kontakt, ker mogoce tukaj maili ne delujejo pravilno.
Preberi več : Kakavovec - Teobroma Cacao -drevo čokolade PRODAM | Ogledi : 9347 | Odgovori : 1


Vse o vzgajanju avokada

Zanima me čim več o vzgajanju avokada, od pečke do drevesa.

Se opravičujem ker sem odprl 3 teme naenkrat z širokimi vprašanji
Preberi več : Vse o vzgajanju avokada | Ogledi : 8989 | Odgovori : 0


Vse o vzgajanju mangota

Zanima me čisto vse(čim več) o vzgajanju mangota, od peške do pravega drevesa.
Preberi več : Vse o vzgajanju mangota | Ogledi : 8638 | Odgovori : 0


Vse o limoni

Pozdravljeni, sem nov na forumu.

Zanima me čisto vse o vzgajanju limone, od peške pa do celega drevesa. Če je kdo prijazen in se mu da spisati čisto vse :)

Je kje kakšna online knjiga o vzgajanju?
Preberi več : Vse o limoni | Ogledi : 8781 | Odgovori : 0


Cepljenje/obrezovanje limone Gorenjska

Imam limono, pravzaprav dve, posajeni v enem loncu. Stari sta tri leta in visoki priblizno 1,5m. Rada bi ju cepila. Prosim za info, ce kdo pozna koga. Smo iz Gorenjske; prav nekam na primorski konec se ne bi vozila :)

Pa se eno vprasanje imam glede obrezovanja limone; letos pomladi sem obema limonama prvic odscipnila vrh (priblizno 30 cm dolgo vejico). Do konca poletja sta obema pognala ...
Preberi več : Cepljenje/obrezovanje limone Gorenjska | Ogledi : 15936 | Odgovori : 12


Moja limonca

Tam nekje maja mi je iz semena vzklila limona: vsak teden naredi en nov list vedno večji so. Zanima me koliko časa bo trajalo da bo olesenela? :D jo lahko gnojim?
http://shrani.najdi.si/?3x/ml/3bSpwJuv/snapshot20120828.jpg
Preberi več : Moja limonca | Ogledi : 9110 | Odgovori : 4


Annona Cherimola

Kje bi lahko nabavila rastlino Annona Cherimola? Hvala za pomoč in vroč pozdrav iz Maribora.
Preberi več : Annona Cherimola | Ogledi : 8803 | Odgovori : 1


Stara limona ne cveti, ne obrodi

Pozdravljeni,

doma imam limono, ki je stara nekje okrog 25 let. Do pred dveh let, je bilo z njo vse okej. Tista vlažna zima je prispevala svoje in hudo razpršila kaparja, ki jo je zelo izčrpal (na videz mastni listi, povsod rjave pikice in seveda bele vataste tvorbe...). Hitro sem ukrepala in nabavila orgčično olje. Do spomladi sem kaparja postopoma odpravila. Nato sem limono presadila, nabavila nov večji lonec in seveda zemljo za citruse. Malo ...
Preberi več : Stara limona ne cveti, ne obrodi | Ogledi : 10190 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610