Danes je 29 mar 2024, 08:38

Novice Novice od Iglavci

Zemljevid od Iglavci » Forum : Iglavci

Diskusija o iglavcih.
Smreka, Bor, Jelka, Macesen, Tisa, Cedra, ...

Vzgoja cipres

Bi mi kdo prosim natančno opisal kako vzgojiti ciprese za živo mejo?
Hvala za odgovor
Preberi več : Vzgoja cipres | Ogledi : 20206 | Odgovori : 4


TUJA

Pozdravljeni!
Mi lahko kdo pove, ali se tuje kaj obrezuje? Tale moja je precej zrasla, pa se sprašujem, ali jo lahko razredčim ali skrajšam oziroma oblikujem. Se dobro obrašča?

Miranda


Bi dodala sliko, pa je ne znam pomanjšat.
Preberi več : TUJA | Ogledi : 13700 | Odgovori : 3


polžki v dendrobiumu

Pozdravljeni!
Potrebujem pomoč.V okrasnem lončku,v katerem imam postavljen dendrobium sem našla polžke,velike nekje 1 mm.Nekje sem pebrala da se pojavljajo pri orhidejah.Kako naj ukrepam da se jih znebim.Ali mi lahko uničijo rastlino?
Hvala vsem,ki mi boste dali kakšen nasvet.
Preberi več : polžki v dendrobiumu | Ogledi : 13136 | Odgovori : 6


rabim eno malo pomoč

ojla kaj mi lahko kdo pomaga? poslikal sem neo zadevco pa me zanima če jo kdo pozna ker bi jo rad nabavil! slike so priložene za opis pa sem tudi na voljo če slike ne bodo dovojl :D :D
Preberi več : rabim eno malo pomoč | Ogledi : 20816 | Odgovori : 15


GOSENICE NA MLADEM BORU

Letos sem opazil neke črne gosenice na mladem boru. Dilge so približno 3 cm debele kakih 4 mm , ko se jim približam z roko se zelo hitro dvignejo kot bi me hotele prestrašiti. Zanima me kaj bi to bilo?
Preberi več : GOSENICE NA MLADEM BORU | Ogledi : 17176 | Odgovori : 10


NIZKORASTOČI IGLAVCI

pozdrav

lani smo posadli nekaj plazečih brinov pa še eniga ne vem točno v nareovajih je mel "ICE BLUE" torej je lepo moder! zanima me klko jih lahko pognojimo pa kdaj da bojo čimbolj rastli mislim hitro pa opazil sem da se delajo nastavkim mislim brsti odprejo pa se ne kaj bi bmlo to??
hvala!! LP
Preberi več : NIZKORASTOČI IGLAVCI | Ogledi : 11773 | Odgovori : 0


KDO JE ODKRIL JAPONSKI MACESEN?

Zelo me zanima japonski macesen in bila bi wesela kakršne koli informacije saj rabim za šolo (še posebej se moram izkazat d si poprawim oceno pri naši ljubi profesorici Erjawčewi :) tako da bi was prosila če mi kdo zna powdat kje kdaj kako zakaj :) so odkrili japonski macesen hwala :) ...
Preberi več : KDO JE ODKRIL JAPONSKI MACESEN? | Ogledi : 14466 | Odgovori : 6


Kako posaditi ciprese "Smaragd"

Okoli hiše bomo zamenjali 19 let stare ciprese. Stare smo že spravili ven in lepo zravnali zemljo. Kupili smo tudi že okoli 100 novih cipres.

Zanima me, kako jih pravilno nasaditi. Do sedaj smo imeli navadne ciprese, ki so nam čudovito rastle.

S čem bi jih bilo pametno pognojiti (gnoj, NPK)??


Zanima me pa še naslednje:

Koliko stran od ceste morajo biti nasajene. Pozimi se namreč pojavlja problem, da nam sneg zabijejo (ko plužijo) direktno ...
Preberi več : Kako posaditi ciprese "Smaragd" | Ogledi : 15375 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610