Danes je 28 mar 2024, 21:45

Novice Novice od Iglavci

Zemljevid od Iglavci » Forum : Iglavci

Diskusija o iglavcih.
Smreka, Bor, Jelka, Macesen, Tisa, Cedra, ...

Povešavi macesen - upočasnitev rasti?

Pozdravljeni!

Imam povešavi macesen, ki mi je zadnji 2 sezoni 'podivjal': glavna veja se je precej podaljšala, na njej pa nastajajo nesorazmerno velike oz. dolge iglice, ki niso tako 'estetske' kot ostale, nižje.

(glej sliko spodaj)

Odločil sem se, da bi se ga letos lotil skrajšati, če je je to pravi način za ustavitev rasti, pa se mi ne sanja kje odrezati in kako... (mislil sem na vrhu odrezati glavno vejo, malo nad nivojem, ki ...
Preberi več : Povešavi macesen - upočasnitev rasti? | Ogledi : 12659 | Odgovori : 1


wollemia nobilis

dober večer


zanima me, če ima že kdo Wollemio nobilis (avstralski živi fosil) posajeno na svojem vrtu in kje bi jo lahko dobil.

imam neko vezo vendar je cena skoraj 90Eur.

na internetu sem celo zasledil, da se jo da razmnoževati z potaknjenci
Preberi več : wollemia nobilis | Ogledi : 9913 | Odgovori : 0


cupressocyparis - obrezovanje

Jeseni smo posadili več cipres Cupressocyparis Leylandii, velikih cca 2m, ki smo jih kupili v lončkih. Ciprese smo posadili v razdalji 1,5 m, v jame 60x60x60 cm, in pričakujemo, da se bodo krošnje pričele dotikati čez nekaj let.

Rad bi zgostil krošnje posameznih cipres, za kar so mi svetovali obrezovanje. Prosim za nasvet, kdaj in kako se naj tega lotim, da ne bo več škode kot koristi.

Prav tako prosim za nasvet, kdaj in s ...
Preberi več : cupressocyparis - obrezovanje | Ogledi : 14062 | Odgovori : 1


Tisa

Slika
Preberi več : Tisa | Ogledi : 14538 | Odgovori : 13


Presaditev bora

Zgodila se mi je neljuba situacija. V soboto sva z možem sadila drevesa na naši parceli. Danes pa je sosed izjavil, da je črni bor preblizu njegove meje in da želi da ga prestaviva. Seveda je celo soboto hodil okrog nas,... vse videl pa bil tiho kot rit. Sem tako jezna. Takrat bi odprl usta, pa bi bilo čist drugače. Zdajle sem tako besna da kar piham.

Skratka zanima me, ali mu bo zelo škodilo ...
Preberi več : Presaditev bora | Ogledi : 12668 | Odgovori : 2


Wollemia nobilis

Rabim volemijo (Wollemia nobilis) in me zanima, če se jo da kupit kje v Sloveniji. Pa koliko stane seveda. Ali bo preživela, če jo naročim iz tujine?
Preberi več : Wollemia nobilis | Ogledi : 64111 | Odgovori : 5


bor se suši

Pozdravljeni!

Imamo mlade bore, stare cca 5 let. Vršički so se lepo in visoko razrastli, sedaj pa so se začeli sušiti. Opazili smo, da imajo po vejah, steblu, iglicah na drobno posejano neko belo gosto snov. Izgleda kot vata ali zelo gosta pajčevina, živalic nismo opazili.

Kaj bi to bilo? Mladi vršički in stare iglice so se začele sušiti.

Ima kdo kakšno idejo?

Hvala in lep pozdrav!
Preberi več : bor se suši | Ogledi : 16815 | Odgovori : 5


Katera cipresa takole cveti?

Moja tašča je od nekje privlekla tole cipreso. Je še majhna, cca 50 cm velika in cveti! Katera vrsta je to? Že nekaj časa brskam po netu pa nič ne najdem.
Slika
Preberi več : Katera cipresa takole cveti? | Ogledi : 16078 | Odgovori : 10


OBMORSKI BOR

Pozdravljeni vsi!

Zanima me, če kdo ve, kje se da kupit sadiko obmorskega bora (=pinus pinaster, = pinus maritima)?

Hvala za odgovore,
Kate
Preberi več : OBMORSKI BOR | Ogledi : 14936 | Odgovori : 8


smreka

Živijo. Pred kar nekaj časa sem po pomoti postavila vprašanje na napačen forum (tistega za moderatorje) in tam zdaj razen moderatorjev ne more nihče odgovarjat. Zato bom zdaj citirala svoje vprašanje in Marulekov odgovor (upam, da to ni narobe). nekaj vmesnih sem spustila.


"A ima kdo izkušnje s saditvijo smreke oz. vzgajanjem iz pešk? Predvsem me zanima Sibirska smreka.kupila sem namreč semena, ki naj bi bila jedilna, ampak bi jih raje posadila." smrekca

"Od 30semen ...
Preberi več : smreka | Ogledi : 11252 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610