Danes je 23 apr 2024, 09:22

Novice Novice od Iglavci

Zemljevid od Iglavci » Forum : Iglavci

Diskusija o iglavcih.
Smreka, Bor, Jelka, Macesen, Tisa, Cedra, ...

Obrezovanje cipres

Živjo,

imam cca 25 let staro živo mejo iz cipres, dolžine 30 m in višine 2 m. Živa meja je lepo negovana (je lepo poravnana in zgoščena) vendar pa opažam, da mi vsako leto uide za kakšen cm v širino. Na najširšem delu debelina žive meje dosega tudi do 115 cm in mi tako zmanjšuje funkcionalnost dvorišča.

Ker sem nekako prisiljen ukrepati sem razmišljal, da bi živo mejo z ene strani (na drugi strani je ...
Preberi več : Obrezovanje cipres | Ogledi : 25847 | Odgovori : 2


Sekvoja!

Kje dobiti semena sekvoje,mlado rastlino? In ne mislim mamutovca,ampak čisto pravo samcato obalno sekvojo. No,poleg tega pa mi lahko še za mamutovca poveste kje ga dobit :-)
Preberi več : Sekvoja! | Ogledi : 10988 | Odgovori : 8


Chamaecyparis pisifera 'Hime Sawara'

Bil bi zelo hvaležen za informacije o oskrbi in rasti za omenjeno rastlino.

Hvala!
Preberi več : Chamaecyparis pisifera 'Hime Sawara' | Ogledi : 8849 | Odgovori : 0


ANANAS

Na spletu sem prebral, kje v ananasu lahko najdem semena. Zanima me, če bo ananasovec, ki bo zrasel iz semena in če bo obrodil, obrodil velike sadeže, kot jih kupimo v tergovini ali manjše in bolj divje.

Zanima me tudi, če ananas delimo na cepljeni in divji?
Preberi več : ANANAS | Ogledi : 10476 | Odgovori : 5


Mamutovec Sequoiadendron giganteum

Pozdravljeni

Danes dobil pošiljko,120 semen Sequoiadendron giganteum in me zanima če je kdo na forumu že sadil sekvoje in kaj se mora narediti?

Je hladilnik res potreben, kakšna prst mora biti, koliko svetlobe mora sprejeti, količina vode in podobno.

Ima kdo kak podroben opis uspešnega sajenja?

Lp
Preberi več : Mamutovec Sequoiadendron giganteum | Ogledi : 8959 | Odgovori : 0


Arancaria imbricata

:?:
Pozdravljeni!
Nedolgo tega sem v Italiji videla meni nenavadno smreko (že od daleč je izgledala fantastično: skladno raščene veje, temno zelena...). Ko sem se prebližala tem iglavcu, pa sem bila presenečena, saj sploh ni imel iglic. Namesto tega so bile na vejicah kot nekakšni vršički na palmi. Po dolgem poizvedovanju sem dobila informacijo, da je to Arancaria imbricata (opičja smreka).
No, pa sem zbrala toliko korajže ...
Preberi več : Arancaria imbricata | Ogledi : 11565 | Odgovori : 4


Smreka...

Pozdravljeni!
Danes sem v Avstriji v trgovini videl smreko;od daleč sem mislil,da gre za plastiko;pridem zraven;je posekana in prodana za okrasitev.
Presenetila me je popolnost vej;skladno,da ne moreš verjet;visoka je bila cca. 2m;iglice precej svetlo zeleno...dvomim,da gre za navadno vrsto smreke;take popolnosti smrekovih vej še nisem videl...ve kdo,za katero vrsto gre?

lp tdk

p.s.gor je bil listek,prodana,cena 39 eur.
Preberi več : Smreka... | Ogledi : 13096 | Odgovori : 7


Sciadopitys verticillata

Zanima me, ali ve kdo, če rastejo pri nas že kje odrasla drevesa Sciadopitysa verticillate. (iglavec). Ne vem točnega slovenskega imena. Nekje piše čopasti taksodijevec, nekje pa kar prevod iz angleškega jezika kitajsko dežnikasto drevo (Japanese umbrela pine)

http://en.wikipedia.org/wiki/Sciadopitys
Preberi več : Sciadopitys verticillata | Ogledi : 10454 | Odgovori : 2


Pozna kdo to rastlino?

Pozdravljeni!
Zanima me ime sledečega grma:
Slika

Hvala!
Preberi več : Pozna kdo to rastlino? | Ogledi : 14021 | Odgovori : 16


Lawsonova cipresa

Zanima me, kje bi lahko kupil Lawsonovo cipreso, verjetno najbolj znani modri iglavec. Latinsko ime: Chamaecyparis lawsoniana 'Columnaris'.

Vkoliko veste, kje prodajajo to cipreso bi bilo zanimivo vedeti tudi ceno. Bakker ponuja to cipreso po 4 evre na komad, a je to cipreso pri Bakkerju že nemogoče kupiti, so mi rekli, ker pripravljajo že rastline za jesen...

Hvala že vnaprej za koristne informacije....
Preberi več : Lawsonova cipresa | Ogledi : 11927 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron