Danes je 29 mar 2024, 15:10

Novice Novice od Iglavci

Zemljevid od Iglavci » Forum : Iglavci

Diskusija o iglavcih.
Smreka, Bor, Jelka, Macesen, Tisa, Cedra, ...

Tisa

Zanima me ali bi lahko uporabili veje tise (iglice in olesenele veje) za blaganje sadilne jame za borovnico, ozirom ali jih lahko dam v kompost. Skrbi me strupenost tise. Hvala!
Preberi več : Tisa | Ogledi : 9552 | Odgovori : 0


Sekvoja - Sequoia sempervirens

Naj vsak ki ve napiše kje v Sloveniji ali v bližini Slovenije raste kakšna sekvoja. In če gre za starejše ali mlajše drevo. Pa ne mešajte je z mamutovcem, ki jo nekateri uvrščate kot neko vrste sekvoje.
Preberi več : Sekvoja - Sequoia sempervirens | Ogledi : 9780 | Odgovori : 4


Problematika s cipresam

En lep pozdrav!
Jaz bi pa prosil za nekaj odgovorov glede cipres.
Pri nas pri sosedih želijo za živo mejo posaditi ciprese na svoji strani ob rob naše ograje. Pa me zanima, če zaradi tega lahko pričakujemo kakšne nevšečnosti. Kakšne so možnosti, da se bodo te ciprese razraščale na našo stran, četudi oni pravijo, da jih bodo vestno obrezovali? Kako je s koreninami? Slišal sem, da imajo ciprese plitve korenine, ki se razraščajo plitvo pod ...
Preberi več : Problematika s cipresam | Ogledi : 9826 | Odgovori : 0


Primorska cipresa

Lep pozdrav,
iz Primorske sem prinesel nekaj vej pravih cipres, torej mediteranskih. Zanima me, kako narediti podtaknjence? Kupil sem univerzalen prašek za ukoreninjenje... zanima me kakšno zemljo naj uporabim, kako naj zalivam, kako naj bodo veliki podtaknjenci- olesenele vejice, neolesenele vejice... Lepo prosim za odgovor, ker sem zelo nepoznavalec glede vrtnarjenja.
Preberi več : Primorska cipresa | Ogledi : 12224 | Odgovori : 7


Smreka; PICEA PUNGENS HOOPSI

Pozdravljeni
rad bi vas vprašal par stvari, ki me zanimajo v zvezi s to smreko.
Kot prvo, če jo pustimo rasti brez opore, ali raste krivo in ne normalno v krošnjo (piramida)...
Ali jo lahko, kdaj in kje obrezujemo, da jo ne pustimo zrasti prehitro v veliko drevo...
Prosim bi vas za odgovore, saj smreka neformalne oblike so mi najbolj všeč.
lp bojan
Preberi več : Smreka; PICEA PUNGENS HOOPSI | Ogledi : 9458 | Odgovori : 0


brin?

26112010072.jpg
26112010072.jpg
Pozdrav, sem nov na forumu. Pred kratkim sem v Moravcih posnel tole drevo. Zdi se mi, da je brin, vendar nisem prepričan. Mi lahko kdo to potrdi? hvala in lp B.
Preberi več : brin? | Ogledi : 9454 | Odgovori : 1


Metasekvoje v Zadobrovi

Prosim če mi nekdo pove kam točno morš it da prideš do 350metasekvoj v zadobrovi. Ker sem jih iskal,vendar nisem našel.
Preberi več : Metasekvoje v Zadobrovi | Ogledi : 10037 | Odgovori : 9


Močvirski taksodij (Taxodium distichum)

Lep pozdrav
Zanima me, če je že kdo poskusil razmnoževati taksodija, in sicer s potaknjenci? Nekje sem kar nekaj časa nazaj prebral, da je tako razmnoževanje pri taksodiju zelo preprosto, vendar se ne spomnim kakšnega tipa so ti potaknjenci bili, članka pa ne najdem več. Vsaka informacija je mogoča, morda tudi to, kje ste ga kupili tisti, ki vam lepša domačo krajino.
Preberi več : Močvirski taksodij (Taxodium distichum) | Ogledi : 9095 | Odgovori : 1


Manjši bor

Pozdravljeni,
Na travi pred hišo bi rad posadil kakšen iglavec - najbolj so mi všeč bori.Je pa težava v tem, da bori z leti zrastejo zelo visoko in široko. Ali obstaja kakšno drevo, ki ne bi zraslo 10-15 metrov v višino, ampak recimo največ 4-5 metrov.
Rast pa naj bi bila po možnosti dokaj hitra, ne bi čakal 10 let, da drevo zraste do te višine.

Hvala za odgovore.
Preberi več : Manjši bor | Ogledi : 9131 | Odgovori : 1


ciprese, sadovnjak in zelenjavni vrt

Pozdravljeni!

Mož je iz podtaknjencev vzgojil kakih tristo cipres, ki jih namerava zasaditi okrog in okrog parcele. Malo neuko se spuščava v to, zato vas sprašujem za par podatkov in nasvetov.

Slišala sem namreč, da ciprese na sadno drevje prenesejo neko bolezen? Posajenih imamo kakih 15 jablan, ki bi jih bilo škoda uničiti.

Primarno je bil plan zasaditi ciprese tudi vzdolž kar velikega zelenjavnega vrta. Je tam tudi bojazen, da bi ciprese slabo vplivale na ...
Preberi več : ciprese, sadovnjak in zelenjavni vrt | Ogledi : 13248 | Odgovori : 5


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610