Danes je 29 mar 2024, 15:57

Novice Novice od Iglavci

Zemljevid od Iglavci » Forum : Iglavci

Diskusija o iglavcih.
Smreka, Bor, Jelka, Macesen, Tisa, Cedra, ...

KATERO VRSTO CIPRES IZBRATI?

Lep pozdrav vsem skupaj,

ker sem laik na tem področju, me zanima katero vrsto cipres priporočate za živo mejo? Zanima me tudi kako je z vzdrževanjem in s škodljivci?
Preberi več : KATERO VRSTO CIPRES IZBRATI? | Ogledi : 8049 | Odgovori : 0


Stožčasti bor

Pozdravljeni,

Potrebujem pomoč/nasvet kaj se dogaja z našim borom? Posadili smo ga po navodilih prodajalca, mu dodali fosfor, specialno gnojilo za iglavce, kupili BIO konjski gnoj. Redno ga zalivamo po navodilih prodajalca, vendar je bolj in bolj bogi. Kaj se z njemu dogaja in kako mu lahko pomagamo? Prilagam slike https://photos.app.goo.gl/UZ7tpnpYbJDMA9sx7
Kot je razvidno, je vrh bolj bogi od spodnjega dela.

Hvala za pomoč!
Preberi več : Stožčasti bor | Ogledi : 2720 | Odgovori : 3


Živa meja iz smrek

Lepo prosim za pomoč in nasvet. Namreč na nekem delu parcele imam živo mejo iz smrek, ki so stare že približno 12 let. Gre za približno 9 m žive meje, ki poteka ob stranici terase ter se nadaljuje ob hiši na tistem delu, kjer ni oken. Vendar pa bi skrajno smreko rada posekala, ker se je preveč razširila pri prvem oknu in mi dela senco. Zdaj pa me skrbi, da bo potem predzadnja smreka ostala ...
Preberi več : Živa meja iz smrek | Ogledi : 7361 | Odgovori : 1


Sadike bora -kje?

Zdravo. Iscem, pa ne najdem; sadike bora, namrec. Bi pa imel visine 4 do 5 metrov, 10 m mi je prevec.

Se priporocam za informacije :)
Preberi več : Sadike bora -kje? | Ogledi : 7256 | Odgovori : 0


Kateri iglavec je to?

DSC00012.JPG


Deblo je kot smreka, na sliki pa so samo konci vej, ki so cele take, bodičaste.

Hvala za odgovore. LP
Preberi več : Kateri iglavec je to? | Ogledi : 7947 | Odgovori : 0


macesen

Mogoce kdo ve, kje lahko v Mariboru kupim malo visji macesen?
Hvala za odgovore!
Preberi več : macesen | Ogledi : 10136 | Odgovori : 0


Pomoč: omejitev višine smreke

Pozdravljeni,
zanima me ali je mogoče omejiti višino smreke. Imam jo pred hišo in je visoka cirka 10 metrov, kar je ravno prav. Ne bi želel da je višja, sosed je predlagal da odrežem vrh..
Je to prava rešitev?
Hvala.
Preberi več : Pomoč: omejitev višine smreke | Ogledi : 10434 | Odgovori : 3


Smrekovi vršički.

Že nekaj časa živim v hiški sredi mešanega gozda na robu vasi na kočevskem koncu.
Do sedaj nisem opazil da pozimi odpadajo letošnji vršički z nekaterih starejših smrek- predvidevam da so letošnji ker so dolgi 3 do 5 cm in lepo zeleni
Če kdo ve za vzrok tega ga prosim za razlago.
LP Tomaž
Preberi več : Smrekovi vršički. | Ogledi : 9552 | Odgovori : 5


Katera rastlina je to?

Slika

Kateri iglavec je to? meni so rekli da je neka pritlikava smreka, pa mislim da je jelka??? res nevem
Preberi več : Katera rastlina je to? | Ogledi : 9648 | Odgovori : 0


Italijanske, mediteranske, primorske ciprese

Lepo pozdravljeni,
potreboval bi nekaj sadik primorskih cipres (lat. cupressus sempervirens). Gre za pokončne, visoke ciprese, ki rastejo ob morju - tudi na slovenski obali.
Sadike je zelo težko dobiti, tako da bi bila vsakršna pomoč koristna. Hvala za odgovore.
Preberi več : Italijanske, mediteranske, primorske ciprese | Ogledi : 10697 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610