Danes je 19 apr 2024, 17:20

Novice Novice od Identifikacija gob

Zemljevid od Identifikacija gob » Forum : Identifikacija gob

Ne veste ali je goba strupena ali užitna? Pošljite sliko in pomagali jo bomo identificirati.

Goba na orehu - za kaj uporabna ?

Živeli, mogoče malce mimo foruma, ker gre za lesno gobo, a me vseeno zanima - ali je goba, ki raste na orehu, uporabna še za kaj drugega kot za ogenj nosit za Veliko noč ? Nekdo jo je namreč ukradel (pri čemer mu iskreno in iz srca želim vse najslabše), pa me zanima, zakaj oz. za kaj.
Preberi več : Goba na orehu - za kaj uporabna ? | Ogledi : 14147 | Odgovori : 6


Program za identifikacijo gob?

Zanima me, če kaj takega obstaja. Vem, da so na faksu (računalništvo) eni tipi za seminarsko naredli program, v katerega vpišeš osnovne značilnosti gobe, on ti pa z neko zanesljivostjo pljune ime vrste. Samo to je bilo tak bolj na horuk in samo za učne potrebe, ampak v principu so pokazal, da se da nardit. Zdaj me pa zanima, če obstaja kak resen program, ki bi to omogočal...
Preberi več : Program za identifikacijo gob? | Ogledi : 12033 | Odgovori : 2


Kaj bi bilo to?

Slika
Slika
Slika
Preberi več : Kaj bi bilo to? | Ogledi : 12817 | Odgovori : 4


goba?

Zanima me,če mi lahko na opis ugotovite? Našli smo jo v borovem gozdu;obronek gozda,nekateri ji rečejo kokoška-podobna je gobi z imenom zajček.Visoka cca. 25cm,oblika:sivo-belo-rumena kepa,raste sredini avgusta.Prosil bi,Vas če mi lahko še poveste o užitnosti te gobe ali pa mi pošljete kakšen link. :oops: :?
Preberi več : goba? | Ogledi : 12989 | Odgovori : 2


Goba na češnji

Kaj bi to bilo? Zrasla je nekje začetku maja, meso je mehko še sedaj,
lepo diši ( podobno lisički ), desno je odlomljen del gobe in obrnjen okoli.

Hvala za odgovore.Slika
Preberi več : Goba na češnji | Ogledi : 16177 | Odgovori : 8


Katera goba je to?

Zdravo
Vceraj sem opazil, da nam je pod kupom konoplje zrasla ena goba (slika je prilozena). Zamina me, ce slucajno veste katera goba je to.

Rastla je na mestu, kjer se je pojavila luknja v polivinilu in nam je namočlo pridelek. BTW: na sliki je navadna konoplja, da ne bo kaksnih ugibanj:)
Preberi več : Katera goba je to? | Ogledi : 12155 | Odgovori : 0


Konicasta gologlavka

So to konicaste gologlavke ali ne? Sej pomoje da niso, sam vseen me zanima :twisted:
Preberi več : Konicasta gologlavka | Ogledi : 15024 | Odgovori : 5


Zanimivo gradivo o glivah - gobah

...dosegljivo na spodnji povezavi:

http://www.bf.uni-lj.si/students/vnd/files/Glive.PDF
Preberi več : Zanimivo gradivo o glivah - gobah | Ogledi : 11626 | Odgovori : 0


Rdečelistka

Ali mi lahko kdo opiše gobo rdečelistko. Mislim, da raste takšna goba na slivah, nisem pa prepričan?
Preberi več : Rdečelistka | Ogledi : 14575 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610