Danes je 20 apr 2024, 01:34

Novice Novice od Grmovnice

Zemljevid od Grmovnice » Forum : Grmovnice

Diskusije o grmovnicah, cvetočih in zelenih.
Berberis, Buxus, Cornus, Corylus, Forsytia, Hibiscus, Hydrangea, Ligustrum, Magnolia, ...

Mirta

Zanima me , če ima kdo sadike mirte?
Preberi več : Mirta | Ogledi : 3536 | Odgovori : 0


Lovorikovec težave

Pozdravljeni.

Lansko jesen smo okoli hiše zasadili lovorikovec. Čez zimo so listi na posameznih rastlinah porjaveli. Na nekaterih le par listov na drugih pa skoraj vsi.

Slika

Prosim, če mi lahko poveste vzrok temu in ali obstaja rešitev za rastline.

Hvala za odgovore.

LP Sebastijan
Preberi več : Lovorikovec težave | Ogledi : 11076 | Odgovori : 5


Prezimna fuksija

Pozdravljeni!

Imam ze kaksnih pet letprezimno fuksijo. Mi zelo lepo uspeva. Ima majhne cvetove. Ker jih jezelo veliko je lepa. Nic jih ne zascitim, pa vseeno prezivijo. Sem jih pa od bakkerja narocila, pa se do poletja niso prezivele.Nic od tega!

Lep cvetlicni pozdrav vsem za Valentinovo od Pokrajculje!
Preberi več : Prezimna fuksija | Ogledi : 4211 | Odgovori : 1


corokia

Dobila sem corokio in me zanima ali ima kdo izkušnje z prezimovanjem ?! Ali je pozimi lahko zunaj? Koliko jo zalivati?
Preberi več : corokia | Ogledi : 2841 | Odgovori : 2


Kdaj posaditi - jesen ali spomladi?

Živjo.

Mi lahko svetujete prosim kdaj se sadi sledeče 3 rože: Buddleja davidii (Royal Red), Genista Lydia in philadelphus? Je bolj primerno obdobje jesen ali spomlad? Posadilo bi se jih pa na morju (istra).

Hvala za odgovore!
Preberi več : Kdaj posaditi - jesen ali spomladi? | Ogledi : 6613 | Odgovori : 5


Ali je to hibiskus

Pozdravljeni,

na vrtu imamo posajeno rastlino,za katero ne vemo kako se imenuje in kako se jo neguje. Zanima nas tudi,ali je prezimna,kako se obrezuje itd. Radi bi izvedeli čimveč podatkov o njej in negi,da bi nam tudi drugo leto tako lepo cvetela,kot nam je letos.

Za lažjo pomoč,vam prilagam slike.
Slika

Slika

Slika
Preberi več : Ali je to hibiskus | Ogledi : 6397 | Odgovori : 5


Brežina v senci

Pozdravljeni!

Ne vem če se je že pisalo o tem, ampak midva bi rada zasadila brežino tik ob hiši, katera je v bistvu cel dan v senci. Rada bi imela neko grmovnico, ki se kar hitro razraste. Brežina ni preveč strma. Zanima me, če lahko sadima na folijo in katero folijo.

HVALA!
Preberi več : Brežina v senci | Ogledi : 2417 | Odgovori : 1


Neznan grm

Ob robu gozda, med grmovjem raste meni zanimiv grm,ki mu ne vem imena.Slika
Visok je kakšna dva metra in pol. V lampijončkih so kot grah debela semena.
Otroci so iz semen izdelovali ogrlice.Slika
Preberi več : Neznan grm | Ogledi : 5333 | Odgovori : 5


hibiskus luna

Pozdravljeni
Pišem vam prvič. Doma imam veliko hibiskusov, letos pomladi pa sem posadila hibiskus Luna na vrt.To je močvirski hibiskus, ki je prezimen. Zanima me, če prezimi zunaj ali ga moram izkopati in dati v posodo in prezimiti noter kot ostale hibiskuse.Ima namreč gomolj, ki sem ga posadila direktno na vrt, brez posode. Ravno sedaj bo prvič zacvetel. Hvala za pomoč.
Lp :wink:
Preberi več : hibiskus luna | Ogledi : 4978 | Odgovori : 4


rododendron presajanje

Ali se lahko presajajo veliki rododendnoni? Moja sta stara cca 7 let in visoka preko 1,5m.
Hvala za pomoč. Mika
Preberi več : rododendron presajanje | Ogledi : 8612 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610