Danes je 24 apr 2024, 06:07

Novice Novice od Grmovnice

Zemljevid od Grmovnice » Forum : Grmovnice

Diskusije o grmovnicah, cvetočih in zelenih.
Berberis, Buxus, Cornus, Corylus, Forsytia, Hibiscus, Hydrangea, Ligustrum, Magnolia, ...

hamamelis

Pozdarvljeni,

zelo, zelo rda bi imela Hamamelis x intermedia 'Jelena' , povprasala sem na priznani drevesnici v Belgiji, kjer vem, da jih vzgajajo, toda trenutno ni nobenega na zalogi.
Morda od vas kdo ve, kje bi ga dobila v Sloveniji.
Lahko bi ga narocila poposti iz tujine, toda inspekcije in vse to, ne da se mi ukvarjati s tem.

Za vsako info, bom zelo vesela.


LP
Preberi več : hamamelis | Ogledi : 15781 | Odgovori : 20


Prezimno trdna fuksija

V nekaterih časopisih sem prebral, da je v Sloveniji možno kupiti prezimne fuksije, ki celo leto ostanejo na prostem. Zanima me, če kdo ve kje se ta fuksija lahko dobi?
Preberi več : Prezimno trdna fuksija | Ogledi : 13209 | Odgovori : 3


Ciprese za živo mejo

Rad bi sam vzgojil ciprese za živo mejo. Ali mi lahko kdo kaj uporabnega svetuje?
lp
Preberi več : Ciprese za živo mejo | Ogledi : 5087 | Odgovori : 1


Ciprese za živo mejo

Rad bi sam vzgojil ciprese za živo mejo. Ali mi lahko kdo kaj uporabnega svetuje?
lp
Preberi več : Ciprese za živo mejo | Ogledi : 8071 | Odgovori : 4


Pušpan

Zanima me, kako lahko pomladim pušpan, kdaj je najprimernejši čas za obrezovanje, kateri je najboljši način obrezovanje in katera so najprikladnejša gnojila. Lepa hvala za odgovor Joža
Preberi več : Pušpan | Ogledi : 18289 | Odgovori : 7


grmovnice za prostorastoče žive meje

Rad bi izvedel za vsaj 5 vodilnih prostorastočh živih mej za striženje ( 2 vedno zeleni, 3 listopadne)!
Preberi več : grmovnice za prostorastoče žive meje | Ogledi : 5467 | Odgovori : 1


fotinija

živjo, v betonsko korito na terasi sem posadila fotinijo, ali mi ve kdo kaj vec povedati o tej grmovnici, predvsem glede nege (zalivanje: koliko?). nekateri listi imajo na spodnjem delu rjave pikice, nekateri so kot bi bili obglodani, kaj bi lahko bil vzrok temu? hvala za odgovor
Preberi več : fotinija | Ogledi : 12537 | Odgovori : 4


Cortaderia

Zanima me kdaj je primerneje obrezati cortaderio-jeseni ali spomladi?
Lep pozdrav
Preberi več : Cortaderia | Ogledi : 3360 | Odgovori : 1


Ricinus

Na vrtu sem posadila ricinus. Zanima me, kako ga najbolje vzgajam?
Preberi več : Ricinus | Ogledi : 7363 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610