Danes je 29 mar 2024, 10:56

Novice Novice od Grmovnice

Zemljevid od Grmovnice » Forum : Grmovnice

Diskusije o grmovnicah, cvetočih in zelenih.
Berberis, Buxus, Cornus, Corylus, Forsytia, Hibiscus, Hydrangea, Ligustrum, Magnolia, ...

Pomoč pri določitvi grmovnice..

Pozdravljeni!

Danes me je obiskal sosed z zanimivim plodom;našel ga je pod grmovnico.Liste ima nekako podobne lovorju,po vejah ima trne,sadež je grenak in kisel.Prosim za pomoč kakšen grm je to?naj slike povedo več...


http://www.mojalbum.com/tdk/neznan-grm

lp tdk
Preberi več : Pomoč pri določitvi grmovnice.. | Ogledi : 9013 | Odgovori : 1


KAKO ZAŠČITITI BAMBUS POZIMI V POSODI

Pozdravljeni! Zanima me kako oziroma če sploh zaščitiš bambus v plastični posodi! Nekateri namreč pravijo da so korenine v posodi bolj izpostavljene mrazu. Vem da bambus zdrži velike temperaturne razlike (nekatere vrste celo 30 stopinj Celzija pod lediščem). A vseeno me zanima če to kaj vpliva na rats oz. zdravje rastline. Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem!

lp
Preberi več : KAKO ZAŠČITITI BAMBUS POZIMI V POSODI | Ogledi : 10360 | Odgovori : 5


Ameriške borovnice

Živjo!!!!
doma imamo 3 AMERIŠKE BOROVNICE...imamo jih 1. leto...in sedaj ko je že imela plodove so plodovi(borovnice<) bile čisto 'gnile' imele so še enakko barvo, a postale so mehke, ohlapne....nevem ali je kaj narobe njimi??? prosiimm zaa pomooč---aja pa rastlina je čisto zdrava brez zajedalcev,.... :arrow: PROSIM ZA POMOČ!
Preberi več : Ameriške borovnice | Ogledi : 9066 | Odgovori : 0


rododendrom - bolezen

Imam en lisopadni rododendron - rumene barve in ima precej lepljive liste.
Sedaj, ko je odcvetel, pa so listi začeli rjaveti. to se dogaja vsako leto, samo letos je dosti huje.

Slika
Slika

Drugi rododeron pa ime lsite nakako rumenkaste. Ne vse, samo dolodčene vejice

Slika

in eni se celo sušijo
Slika

Prosim za nasvet, kaj narediti.
Preberi več : rododendrom - bolezen | Ogledi : 11575 | Odgovori : 8


sadike babmusa

Pozdravljeni,

Zanima me ali mi lahko kdo odstopi kakšno sadiko bambusa oz. proda vsaj po neki simbolični ceni?

Hvala že v naprej.

Maja
Preberi več : sadike babmusa | Ogledi : 19141 | Odgovori : 13


kjeri grm posadit ?

Pozdavljeni !

Znima me ves naset glede grmičevja.
Na obali mamo gostilno z teraso in z več starimi trtami (pergolo).
ker ob naši terasi se nahaja cesta pomeni da dobivamo več prahu na teraso kjer ljudje jejo.
Zdaj pa bi radi umes teh trt posadili kak grm ki je hitro rastoč in čin bolj gost,
da seveda pride cin manj prahu na teraso.študirali smo posadit recimo kak pušpan oz.
zimzelena jajcastolistna kalina(ta nam je kr ...
Preberi več : kjeri grm posadit ? | Ogledi : 9195 | Odgovori : 0


Erica carnea

Sredi januarja se je že pričela lepšati spomladanska resa.

Slika

Slika
Preberi več : Erica carnea | Ogledi : 8967 | Odgovori : 0


Camellia sinensis-Čajevec

živijo
Ima kdo kakšne izkušnje z gojenjem čajevca?
Kje ste dobili semena/sadike, predvsem pa kako se ga vzgaja?
Preberi več : Camellia sinensis-Čajevec | Ogledi : 12109 | Odgovori : 3


Kater grm?

Živijo

Imam iz lesa narejen kockast 35cm^3 tegelček. Sem notri bi posadila nek grm, ki je mogoče bolj podolgovate svečaste oblike. Kot cipresa naprimer oz. je lahko tudi malce širši. Vendar cipresa zraste precej visoko, raje bi imela nekaj med 1m in 2m, ter da prostornina tegelčka pač ustreza koreninam. Grm je lahko povsem zelen oz. z manjšimi cvetovi ali plodovi, ki ne vlečejo preveč pozornosti nase (imel bi namreč funkcijo bolj ozadja). Nahajal se ...
Preberi več : Kater grm? | Ogledi : 9371 | Odgovori : 2


OLEANDER

Pozdravljeni.

V dar sem dobil oleander, sedaj pa me zanima ali ga lahko posadim na prosto. Ne bi rad videl, da pozimi zmrzne. Lokacija pa je okolica Kranja.

Hvala za nasvete.

Lep dan.

Sebastijan
Preberi več : OLEANDER | Ogledi : 9563 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610