Danes je 24 apr 2024, 19:19

Novice Novice od Grmovnice

Zemljevid od Grmovnice » Forum : Grmovnice

Diskusije o grmovnicah, cvetočih in zelenih.
Berberis, Buxus, Cornus, Corylus, Forsytia, Hibiscus, Hydrangea, Ligustrum, Magnolia, ...

še 1x o pušpanu-gosenice

imam 5 velikih pušpanov nasajenih v posodah. v krošnjah so se naselile gosenice. bojim se da bodo postali čisto goli in bodo ostala le stebla. tudi suši se, verjetno so tudi zato krive gosenice, ali?
obstaja kaj brez kemije, da se pošprica? kakšen domač zvarek? babica mi skozi pravi da posujem s pepelom, sam nebi rada poskusila, ker nočem sivega prašnega grma, ampak zelenje na dvorišču...
obstaja kaj preuzkušenega ali bo treba posečt po insekticidih, ...
Preberi več : še 1x o pušpanu-gosenice | Ogledi : 9198 | Odgovori : 1


ribez; rjava obroba na listih

Na listih ribeza (no, vsaj upam da to je oz. sklepam po listih :D ) je rjava obroba. Rastlina tudi nekako ne uspeva - kot da jo nekaj mori.
Slika rastline:
https://skydrive.live.com/embed?cid=5B6F4BE0F3CC7055&resid=5B6F4BE0F3CC7055%21609

in

https://skydrive.live.com/embed?cid=5B6F4BE0F3CC7055&resid=5B6F4BE0F3CC7055%21602

Hvala za pomoč!
Preberi več : ribez; rjava obroba na listih | Ogledi : 8229 | Odgovori : 0


razmoževanje gozdne črne robide

pozdravljeni


mene pa zanima, kako oz. kdaj se režejo vejice gozdne črne robide za podtakjence.

je treba počakati na pomlad, ali lahko že zdaj? gre se samo za to, da se ukorenini.

hvala

lp
Preberi več : razmoževanje gozdne črne robide | Ogledi : 8865 | Odgovori : 1


Razmnoževanje bodike in šipka

Zdravo
Mene pa zanima, kako bi lahko razmnožila šipek in bodiko iz njunih plodov, jagod.
Hvala za nasvete, ideje.
vipavka
Preberi več : Razmnoževanje bodike in šipka | Ogledi : 10982 | Odgovori : 1


hibiscusi

Pozdravljeni, ljubitelji rož, zopet se oglašam. Tokrat iščem rumen oz. oranžen hibiscus- navaden, grm. Prosim za inf.kje se ga kupi.
lp
anita
Preberi več : hibiscusi | Ogledi : 10285 | Odgovori : 5


bambusovi vrsicki

Pozdravljeni!
Imam bambus z polno novimi poganjki .
Ali so ti poganjki uzitni, ali se jih lahko pripravi, kot bambusove vrsicke?

Lp rjavijim
Preberi več : bambusovi vrsicki | Ogledi : 8889 | Odgovori : 0


DATURA INOXIA

Pozdravljeni!

Rada bi kupila semena ali že rastočo rastlino Daturo inoxio, pa je nikjer ne najdem. Vesela bi bila kakršnekoli informacije o tem kje se jo dobi. Hvaalaa :wink: !
Preberi več : DATURA INOXIA | Ogledi : 9217 | Odgovori : 4


Rastlinje za nasip

Ker pred hišo nismo želeli imeti škarpe, imamo sedaj zelo velik nasip z velikim naklonom. Kakšno rastlinje svetujete za nasip, ki je cel dan obsijan s soncem in ima velik naklon? Želeli bi nekaj takšnega, da ne raste v višino in da je čim manj dela :)...potrebovali bi nekaj , kar veže in je lepo...vsem hvala za odgovore in lp
Preberi več : Rastlinje za nasip | Ogledi : 9259 | Odgovori : 1


Trnulja razmnoževanje, sajenje ali setev?

Tukaj bo kdo sigurno vedel kako zasaditi Trnuljo (črni trn)? V naravi vse kaže na to, da se razmnožuje z razraščanjem. Zelo težko pa je dobiti mlado rastlino, ki bi imela dovolj korenin, da bi jo lahko uspešno prenesel v svoj vrt.
Ali je že kdo poiskusil s semeni?
LP
Preberi več : Trnulja razmnoževanje, sajenje ali setev? | Ogledi : 11471 | Odgovori : 9


Pampasgras

Pred kratkim sem kupila Pampasgras Lilliput in jo posadila na vrt. Čez dva dni sem opazila kup zemlje od krta,bala sem se da bo pojedel korenine.Zato sem jo izkopala in posadila v večjo posodo(svetovale so mi kolegice).Je na podstrešju kjer je nekaj svetlobe in ni prevroče.Zanima me če se bo obdržala do spomladi,ali pa jo posadim nazaj?Če jo posadim kako naj jo zavarujem pred krtom'
Preberi več : Pampasgras | Ogledi : 8877 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610