Danes je 29 mar 2024, 13:53

Novice Novice od Gomoljnice

Zemljevid od Gomoljnice » Forum : Gomoljnice

Diskusija o gomoljnicah.
Ingver, Begonije, Perunike, Arašidi, Kana, ...

Biarum davisii sorodnica Sauromatume venosum

Zanima me če ima kdo gomolje Biarum davisii
dodal sem sliko.
Preberi več : Biarum davisii sorodnica Sauromatume venosum | Ogledi : 10960 | Odgovori : 0


Kako sam vzgojiti begonije

Pozdravljeni!

Lansko jesen sem imela na balkonu gomoljne begonije. Ker sem gomolje shranila, me zanima kdaj jih moram posadit v zemljo, ali morajo biti v temnem ali svetlem prostoru in kako je z zalivanjem.
Preberi več : Kako sam vzgojiti begonije | Ogledi : 11861 | Odgovori : 0


kačnik

Zdravo vsem
:D Ali mi lahko kdo pove, če se lahko iz semena kačnika vzgoji tudi rastline in koliko časa to traja. Imam namreč čebulice, vendar bi jih rabila več, pa jih ne mislim kupovat.

pozdrav in hvala za odgovor
Preberi več : kačnik | Ogledi : 12259 | Odgovori : 3


Begonije

Imam begonije pa ne vem kako prezimiti gomolje
Ali je dovolj če jih izkopljem in shranim ali je bolje,
da jih pustim v lončku z zemljo.
Hvala
Preberi več : Begonije | Ogledi : 13250 | Odgovori : 2


Ingver

Pozdravljeni!
Zanima me kako uspeva ingver posajen v glinen lonec na(zastekljenem) balkonu,zaenkrat je rastlina visoka 20cm(en poganjek, ima še štiri manjše),torej kdaj naj ingver presadim in kamali je potrebno poganjke ločiti in ali dejansko obrodi.
Za inf.se najlepše zahvaljujem.
Preberi več : Ingver | Ogledi : 18032 | Odgovori : 5


sladki krompir

sladki krompir - Ipomoea batatas

ker se pri nas v trgovinah ne dobi sladkega krompirja, sem se odločil da
poskusim z gojenjem te zelenjave na domačem vrtu, zato se obračam na vas, saj nikjer nisem usepl dobiti sadike te rastline. če mi lahko pomagae, bi bil vesel vsakega podatka kje bi lahko dobil sadike, da bi jih lahko čimprej posadil na vrtu, kajti čas za sajenje gre h koncu (ali obstaja še kakšna druga možnost ...
Preberi več : sladki krompir | Ogledi : 44186 | Odgovori : 15


kurkuma

Prosim, če mi lahko napišete za rastlino kurkuma.

Kaksno mesto rabi, kako zalivati....

Hvala in lep pozdrav
Romana
Preberi več : kurkuma | Ogledi : 11963 | Odgovori : 0


Milni koren (Chlorogalum pomeridianum)

Mene zanima, če se pri nas da dobiti ali če kdo ima zgoraj omenjeno rastlino.

Lep pozdrav.
Preberi več : Milni koren (Chlorogalum pomeridianum) | Ogledi : 10829 | Odgovori : 0


Arum cornutum (Sauromatum venosum)

To je ful zanimiva rastlina, nezahtevna za vzdrževanje. Gomolj sem dobil v Italiju na cvetličnem seju v Pordenoneju :wink:

Gomolj posadimo v 15 cm globok loček z bogato zemljo, tako da se korenine lahko razvijejo pri vrhu. Ne sme biti izpostavljena direktnemu soncu. Zemlja naj bi bila vedno malce vlažna. To je tropska rastlina in ni prezimno trda. Ko ni več nevarnosti zaradi slane in ko se ...
Preberi več : Arum cornutum (Sauromatum venosum) | Ogledi : 22529 | Odgovori : 15


KANA

Ojla!!

Zanima me kdaj je treba posaditi kane - gomolje? Lansko leto sem jih dobila kar v kartonasti škatli maja, tako da sem jih dala na vrt v zemljo, bile pa so kar velike.

Bi morda kdo zamenjal gomolje? Jaz imam samo rdeče, rada pa bi še kakšno drugo barvo!!

Hvala in lep pozdrav!!
Preberi več : KANA | Ogledi : 23081 | Odgovori : 10


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610