Danes je 28 mar 2024, 16:48

Novice Novice od Gomoljnice

Zemljevid od Gomoljnice » Forum : Gomoljnice

Diskusija o gomoljnicah.
Ingver, Begonije, Perunike, Arašidi, Kana, ...

ZASADITEV BALKONA

Zanima me, katere rože lahko kombiniram zraven k visečim begonijam. Korita imam velika 60 cm, balkon pa je na vzhodni strani. Lansko leto so bile prekrasne, bi pa vseeno imela malo spremembe.

Vesna
Preberi več : ZASADITEV BALKONA | Ogledi : 17030 | Odgovori : 10


AFRIŠKA LILIJA

Pozdravljeni.

Pred kratkim sem prvič na vrtu neke gospe videla afriško lilijo, imena takrat nisem vedela, sem ga izvedela pred dnevi po televiziji, in si ga zapisala.

Zelo rada bi imela čebulico modrega ali belega dveta te čudovite rastline..

Doma imam že dve podobni takšni roži, druge barve..imena ne vem, ker mi jo je tašča dala..

če je kdo tako dober in ima kakšno viška, prosim, če mi jo pošljete! ...
Preberi več : AFRIŠKA LILIJA | Ogledi : 11652 | Odgovori : 0


A je kje kak ljubitelj/zbiralec agapanthusov?

Pred tremi leti sem začel z vrečko žagovine in nekaj napol posušenimi koreninami nečesa kar se je prodajalo pod imenom Agapanthus blau XXL. Zraslo je nekaj M! Ampak dovolj, da sem se rahlo zatreskal v te elegantne lepotice. Medtem sem nabavil tudi dva krasna primerka bele in modre barve v velikosti XL (takole približno moje višine), našel sem pa tudi XXL, samo prišel še nisem do teh orjaških lepotcev.

Kakorkoli, če afriške lilije zanimajo še ...
Preberi več : A je kje kak ljubitelj/zbiralec agapanthusov? | Ogledi : 14876 | Odgovori : 8


gomoljne begonije na balkonu

Letos jih imam na balonu pa mi je kar požgalo liste :wink: kaj naj naredim jih imam pa na zahodni legi
Preberi več : gomoljne begonije na balkonu | Ogledi : 19132 | Odgovori : 11


DALIJE CVETIJO!!!!

Malce prekmalu pa vendar so me razveselile!
Preberi več : DALIJE CVETIJO!!!! | Ogledi : 14296 | Odgovori : 9


Ali tudi bambus "cveti"

Na nekaterih vejicah mojega 3 letnega bambusa so se letos pojavili nekakšni majhni izrastki (glej sliko). Ker se niso pojavili vsepovsod, le na nekaterih vejicah, mislim da to niso listki. Pojavili so se tudi na pravkar kupljenemu črnemu bambusu.
Preberi več : Ali tudi bambus "cveti" | Ogledi : 10814 | Odgovori : 0


topinambur, črni koren, okra

lep pozdrav iz Maribora. letos sem po trgovinah zaman iskala gomolje topinamburja za sadit in seme črnega korena, pa me zanima če bi mi kdo sporočil kje ju lahko dobim oz. če ju kdo ma bi bila zelo vesela če bi mi odstopil kak gomolj ali seme. pa tudi za okro se zanimam, kako so goji in kje se dobi. Hvala vnaprej, Tanja
Preberi več : topinambur, črni koren, okra | Ogledi : 17723 | Odgovori : 6


Vse, kar kdo ve o topinamburju

Bi mi lahko kdo pomagal s čimveč podatki o tominamburju? :?:
Žal nas profesor'ca muči s stvarmi, ki meni niso ravno domače... :roll:
Hvala za bilokakšne podatke :)
Preberi več : Vse, kar kdo ve o topinamburju | Ogledi : 20609 | Odgovori : 4


Calla

Živjo!

Od Bakker-ja sem dobila gomolje črne kale, pa nisem čisto prepričana, da sem jih prav posadila. Nekje sem namreč prebrala, da bi jih morala nakaliti? Jaz sem jih samo posadila v lonec. :?

Kako pa nakališ gomolje?
Preberi več : Calla | Ogledi : 16844 | Odgovori : 9


okra in jam

Ali kdo ve kaj več o okri in jam-u. Kako se vzgoji in za kaj se uporablja.
Prvič sem slišal zanju od svoje šolarke.

Hvala :wink:
Preberi več : okra in jam | Ogledi : 15569 | Odgovori : 5


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610