Danes je 28 mar 2024, 11:50

Novice Novice od Gomoljnice

Zemljevid od Gomoljnice » Forum : Gomoljnice

Diskusija o gomoljnicah.
Ingver, Begonije, Perunike, Arašidi, Kana, ...

Tulipan ne cveti

Na vrtu imam tulipan ki je letos odgnal veliko listov in jih še kar odganja cvetova pa ni niti popka? Zakaj ne cveti? Ali bi bilo bolje da si nabavim novega? :?: :cry:
Preberi več : Tulipan ne cveti | Ogledi : 11017 | Odgovori : 2


Gladiole - škodljivci

Zdravo!

Letos sem prvič posadila gladiloe in ker nisem vedela, da je potrebno gomoljčke pred saditvijo razkužiti, sumim, da imajo nekega škodljivca. Listi so izčrpanega videza in rahlo rjavijo.

Ima kdo kaj izkušenj z odpravljanjem školjivcev na gladiolah?

Hvala za odgovore.
Preberi več : Gladiole - škodljivci | Ogledi : 9645 | Odgovori : 3


IME ROŽE?

Pozdravljeni!Mene pa zanima,če kdo ve,kako se pravi tej roži,ki je na sliki?Pa če mi lahko kaj napišete o rokovanju z njo,pa kdaj se lahko razsadi?Hvala.
Preberi več : IME ROŽE? | Ogledi : 11106 | Odgovori : 3


Gomoljne begonije v koritih z vodno rezervo??

Prosim za pomoč pri razrešitvi dileme. Za zahodni balkon imam namen kupit korita z vodno rezervo, sedaj pa sem v dilemi ali naj jih kupim tudi za okensko polico na vzhodni strani (sonce do 11h, nato cel dan senca) kjer imam posajene pokončne gomoljne begonije. Letos sta mi v začetku dve zgnili (mislim, da sta bile vzgojene iz podtaknjencev), ostale pa mi lepo uspevajo. Zalivam jih na cca 4 dni, v zelo vročih dneh pa ...
Preberi več : Gomoljne begonije v koritih z vodno rezervo?? | Ogledi : 10663 | Odgovori : 0


Gloriosa Rothschildiana

Ima kdo kaj izkušenj s to rastlino?
Preberi več : Gloriosa Rothschildiana | Ogledi : 10535 | Odgovori : 1


PERUNIKE

Mogoče kdo goji perunike? Presadila sem eno svetlo modro pa se mi je razrasla. Zamenjam za kakšno drugo barvo ali poklonim. Drugače pa imam že svetlo rumene, malo temnejše rumene, oranžne, tiste, ki rasejo tudi divje, holandske v modri, rumeni, beli, roza naj bi bile tudi svetlo modre in ena pisana rjavo modra.... Imam tudi mini perunike, ki cvetejo zelo zgodaj. Holandske perunike se še ne razmnožujejo....
Preberi več : PERUNIKE | Ogledi : 25680 | Odgovori : 13


ARAŠIDI

Pozdravljeni.

Poleti sem v oddaji NA VRTU gledala kako se vzgajajo arašidi.Ker so zelo slabo opisali ves postopek ne vem kako in kaj.

Sedaj pa me zanima ali ima že kdo kaj več izkušenj glede vzgoje teh arašidov.Baje niso zahtevni glede vsega zemlje,lege in ...



LP Alenka
Preberi več : ARAŠIDI | Ogledi : 23934 | Odgovori : 13


dalije

Sem velika ljubiteljica dalij. Imam jih približno 40 različnih barv in oblik cvetov. V letošnjem letu sem posadila približno 150 gomoljev. Zaradi suše in bolezni (rja, plesen) so imele letos manj cvetov kot lani. Kaj naj storim, da mi jih ne uniči plesen in rja?

Lep pozdrav.
Irena

http://irenal.moj-album.com/
Preberi več : dalije | Ogledi : 11026 | Odgovori : 1


calla

ko je gomolj kale zacel odganjati sem ga posadil v vecji lonec, priblizno 7 cm globoko, kakor je bilo napisano na vrecki. sedaj je poganjek ze pogledal iz zemlje, zraven njega pa so iz zemlje zrasle tudi korenine. ali je to normalno, da korenine rastejo navzgor, ali bi morale ostati pod zemljo.
Preberi več : calla | Ogledi : 10824 | Odgovori : 0


topinambur napenja

lepo prosim, če kdo ve, kako odpraviti ali vsaj zmanjšati napenjanje topinambura . všeč so mi jedi iz njega, samo napenja, moža še bolj.

Lepa hvala
sapiti
Preberi več : topinambur napenja | Ogledi : 11388 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610