Danes je 28 mar 2024, 17:36

Novice Novice od Gojenje gob

Zemljevid od Gojenje gob » Forum : Gojenje gob

Diskusija o gobah, ki jih lahko vzgajamo.
Šampinjoni, Ostrigarji, Šitake,..

Slad

Pozdrav vsem ljubiteljem gniloživk.
Pred kratkim sem "padel not" tudi jaz, in sem seveda še popolen zelenec na področju. V prihodnje bom imel cel kup vprašanj za vas in se že v naprej zahvaljujem za pomoč.
Prvo vprašanje, s katerim si belim glavo, je tole:
Kakor razumem, je pogosto uporabljeno hranilo za gojenje micelija sladni ekstrakt (malt extract). Ker so cene slednjega pri dobaviteljih kemikalij vsaj za moj žep kar malo zabeljene, me zanima, če ...
Preberi več : Slad | Ogledi : 13049 | Odgovori : 4


strniščnica ali gobani

Sem komplet začetnik iz podeželja z nekaj malega literature in bi imela več kot dovolj možnosti gojenja gob. Za trg ne vem kam naj se obrnem. Seveda bo najprej gojenje za domače potrebe.
Ker vidim da je to bolj centralno - prestolnično orientirano, me zanima če lahko kje na področju Maribora ugodno nabavim micelije. Pri nas menda hodijo na Hrvaško. Če ne, bom pa poskusila s številko Andreja, ki sem jo zasledila na forumu. Videla ...
Preberi več : strniščnica ali gobani | Ogledi : 12838 | Odgovori : 3


Namestitev micelija na bukova debla

Posekal sem manjšo bukev premera 25 cm in jo razžagal na okrogla polena različnih debelin. Zanima me kako se na najboljši način to infecira z micelijem bukovega ostrigarja.
Jaz nameravam polena razžagati na pol po dolžini, vmes dati micelij in jih oviti z prozorno folijo.
Preberi več : Namestitev micelija na bukova debla | Ogledi : 14244 | Odgovori : 7


Vermikulit

a ve kdo mogoče kje bi se dalo dobit vermikulit in perlit v okolikci maribora? :?: Rabim namreč za gojenje gob...
Preberi več : Vermikulit | Ogledi : 17984 | Odgovori : 9


Micelij

Odločili smo se, da bi poskusili z gojenjem gob na štorih, zato me zanima, kje bi se dalo kupiti micelij. Najraje bi imela m bukovega ostrigarja ali pa shi-take. Upam, da forum ni popolnoma zamrl in bom dobila informacije.

Lp
Preberi več : Micelij | Ogledi : 8229 | Odgovori : 3


Gojenje šampionov v stiropororastih škatlah

Zanima me ali ima kdo izkušnje z gojejem gb v tistih stiroporastih škatlah katere prodajajo v bauhausu and company???
Preberi več : Gojenje šampionov v stiropororastih škatlah | Ogledi : 17424 | Odgovori : 6


NORE GOBE!!!

Vsi tule na foromu gojite bolj ali manj gobe za jest(v gospodinjstvu),se pravi brez kaksnih efektov.
Mene pa zanima a zna kdo gojit nore gobe se pravi vrste Psilocybe.Se posebej mi je zanimiva Psilocybe azurenscens(a kdo ve kje se da dobit print od teh gobic) ker vsebuje se posebej veliko psihoaktivnih
substanc:)))hahaha(mogoce bi mogli VI STRASTNI gobarje kdaj probat NORE GOBE) :D ...
Preberi več : NORE GOBE!!! | Ogledi : 29746 | Odgovori : 7


OSTRIGARJI NA RDEČEM BORU

Tale ostrigar mi je zrastel na rbečem boru, v katerega sem vstavil čepke z micelijem to poletje. Letos je še izredno majhen, naslednje leto bo pa pojedina!!!
Preberi več : OSTRIGARJI NA RDEČEM BORU | Ogledi : 4954 | Odgovori : 0


slike šitake

Zanima me kako zgledajo šitake? A obstaja kaka slika in kje, oz. kateri drugi gobi bolj poznani so podobne. :oops:
Preberi več : slike šitake | Ogledi : 5157 | Odgovori : 1


gojenje ostrigarje za začetnike

Pozdravljen! Prvič poizkušam na forumu. Ker je pred vrati zima me zanima ali lahko gojim ostrigarje v kleti, kjer je pozimi 15 stopnij ali moram počakati do spomladi. Sicer pa nimam pojma o gojenju vem le, kar sem prebrala na tej spletni strani. Kje dobim pa micelij. Ali imaš kakšen priročnik za nevedneže?
Hvala in pozdrav Dubravka
Preberi več : gojenje ostrigarje za začetnike | Ogledi : 7702 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610