Danes je 23 apr 2024, 19:49

Novice Novice od Gojenje gob

Zemljevid od Gojenje gob » Forum : Gojenje gob

Diskusija o gobah, ki jih lahko vzgajamo.
Šampinjoni, Ostrigarji, Šitake,..

Germicidna UV luč za sterilizacijo substrata

Zdravo!
Pomoje naslov vse pove :) Bi lahko za sterilizacijo substrata npr. rži uporabili germicidno uv luč, ki oddaja UVc svetlobo, ki naj bi bojda sterelizirala prostor in povzročila, da se spore gliv in bakterij ne morejo razmnoževati. Bi lahko substrat in posodico v katero bi dal substrat dal v neprodušno zaprt laminarij z UV lučjo, prižgal luč da se vse steriliza.
Bi lahko to metodo uporabili, ...
Preberi več : Germicidna UV luč za sterilizacijo substrata | Ogledi : 12400 | Odgovori : 1


vabilo na delavnice v vrtnariji Reš

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...
Preberi več : vabilo na delavnice v vrtnariji Reš | Ogledi : 13077 | Odgovori : 1


Tibetanska gliva

Včasih me kdo pokliče in sprašuje, kako shraniti tibetansko glivo med dopusti oz. daljšo odsotnostjo z doma. Jaz sem naredil poskus. Glivo sem opral v vodi, nato sem jo zamrznil pri -21°C. V zmrzovalniku je bila 48 ur. Odmrznil sem jo, jo dal v mleko. Gliva je preživela. Naslednji poskus bo trajal en mesec. Pozdrav. Alojz
Preberi več : Tibetanska gliva | Ogledi : 20702 | Odgovori : 8


Kombuča (kombuša) čajna goba

Tole je slika kombuče, katere gojenja smo se lotili pred nedavnim. Baje ima napitek narejen z njeno pomočjo vrsto "krepilnih" lastnosti.

Če je kdo zainteresiran, jih bomo čez kak mesec imeli tudi naprodaj
Preberi več : Kombuča (kombuša) čajna goba | Ogledi : 129585 | Odgovori : 87


Travni kukmak

:D Se morm mal pohvalt - uspelo mi je vzgojit prvo večerjo travnih kukmakov.
Seveda gre zahvala moderatorju tega foruma ljzavodribu5

l.p.
Preberi več : Travni kukmak | Ogledi : 16654 | Odgovori : 8


Oddaja Sožitja, prispevek o gojenju ostrigarjev na slami

Sporočam vam, da si v soboto 27.8. ob 17:25h lahko ogledate prispevek o gojenju ostrigarjev na slami, ki bo v oddaji Sožitja na programu Slovenija1.

Če vas zanima več o tej temi si oglejte stran http://www.zanaravo.com.
Preberi več : Oddaja Sožitja, prispevek o gojenju ostrigarjev na slami | Ogledi : 10037 | Odgovori : 0


jugovzhodna Azija

Tole so slike z mojega potepanja po jugovzhodni Aziji, kjer sem si ogledal tudi mnogo gobaren in obiskal več univerz.
Preberi več : jugovzhodna Azija | Ogledi : 7484 | Odgovori : 2


Šitake in žagovina

Evo. Tule pošiljam sliko micelija šitake, ki mi je po Andrejevem nasvetu zrasel na t.i. PDY agarju (potato, dextrose, yeast) iz koščka kupljene gobe. :D
Sedaj nameravam kulturo razširit na zrnju (verjetno rži), potem pa naprej na hlodih in pa žagovini.
Tule je pa moje vprašanje.
Imam nekaj bukovega (večina) in hrastovega žaganja in me zanimajo vaše izkušnje s takim substratom. Predvsem še ne vem, kakšen ...
Preberi več : Šitake in žagovina | Ogledi : 21767 | Odgovori : 9


ŠITAKE-BAKER

Zanima me če je kdo kupil gobe šitake pri Bakkerju - delala sem vse po navodilih, pa mi ni uspelo. Še pred potopom v vodo so začele gobice poganjati, naredili smo eno porcijo - zelo okusno moram reči. Vseno sem gmoto namočila v vodi tako kot je napisano, toda gobe nočejo delati - nasprotno, vse skupaj je začelo plesneti in na sploh se ni nič dogajalo. Sedaj sem dala vse skupaj počivati na temno in ...
Preberi več : ŠITAKE-BAKER | Ogledi : 13219 | Odgovori : 8


gojenje na jelši

Hojla. Sm čist na nov pa me zanima gojenje gob.Doma imam jelševe štore , pa me zanima če bi se dal gor gojit bukov ostrigar.Šampinjone sm pa dons prvič nabrala.Tale vaša pomoč če sam mal spremljaš je super. Tenx za odgovore.
Preberi več : gojenje na jelši | Ogledi : 8226 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610