Danes je 25 apr 2024, 18:31

Novice Novice od Gojenje gob

Zemljevid od Gojenje gob » Forum : Gojenje gob

Diskusija o gobah, ki jih lahko vzgajamo.
Šampinjoni, Ostrigarji, Šitake,..

GOJENJE ŠAMPINJONOV

Lep pozdrav! za šolsko nalogo moram napisati vse o gojenju šampinjonov ( obdobje rasit, pridelek, klima, temperatura, bolezni in škodljivci, oskrba,skladiščenje, sorte...) zaenkrat nisem še nikjer nič našla in vas prosim za pomoš :wink:
hvala!
Preberi več : GOJENJE ŠAMPINJONOV | Ogledi : 16562 | Odgovori : 2


substrati za gojenje gob

.
Če vas zanima, da bi si sami vzgojili svoj micelij je tole zares stvar za vas :wink: :

http://www.zanaravo.com/substrat_za_gojenje_podgobja.html

enostavno, hitro, zanesljivo :!:

lp,
Preberi več : substrati za gojenje gob | Ogledi : 14708 | Odgovori : 4


tartufi

Živjo, mene pa zanima vse v zvezi z gojenjem tartufov v Sloveniji. Kakšni so postopki, zahtevnost in vse ostalo. Če ima kdo že izkušnje s tem ..... Lepo prosim za kakršnekoli informacije.
Lp. M.
Preberi več : tartufi | Ogledi : 24772 | Odgovori : 9


micelij za gojenje bukovega ostrigarja

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, kje bi lahko dobil manjšo količino micelija na moznikih za gojenje bukovega ostrigarja? Cena? In pa kakšno informacijo o gojenju v tem letnem času?
Najprej sem mislil, da bi poiskusil z gojenjem šampinjono, vendar se mi zdi priprava substrata preveč komplicirana (če pa veste, kje lahko dobim micelij šampinjonov pa mogoče vseeno poizkusim :lol: ).

Hvala za odgovore!
Preberi več : micelij za gojenje bukovega ostrigarja | Ogledi : 18027 | Odgovori : 8


4. MEDNARODNA KONFERENCA O GOJENIH IN ZDRAVILNIH GOBAH IMMC

No ja kot naslov pove gre o tem kongresu... se ga bo kdo udelezil? ima mogoce kdo kaksne podatke o kongresu? kaksne prejsnje izkusnje?

Lep pozdrav,
A
Preberi več : 4. MEDNARODNA KONFERENCA O GOJENIH IN ZDRAVILNIH GOBAH IMMC | Ogledi : 10807 | Odgovori : 1


4. mednarodna konferenca o zdravilnih glivah IMMC4

Spoštovani! :lol:

V Aziji so zdravilni učinki nekaterih gliv znani že stoletja. V zadnjem času je zaznati vse večje zanimanje za uporabo gliv v medicinske namene tudi v največjih svetovnih farmacevtskih podjetjih in raziskovalnih institucijah. V te raziskave se vključujejo tudi slovenske raziskovalne ustanove s področja farmacije, medicine in biotehnologije ter slovenska industrija.
Glede na pridobljeni mednarodni ugled nam je bila po Washingtonu, ZDA, zaupana organizacija 4. ...
Preberi več : 4. mednarodna konferenca o zdravilnih glivah IMMC4 | Ogledi : 11129 | Odgovori : 0


gojenje sampinjonov.

Zivjo.zanima me gojenje sampinjonov.kako vsa stvar poteka.rad bi izvedel cim vec informacij.temperatura vlaga.kaksna zemlja kje jo dobiti in kje se dobi semena.pa glede na to da sem nekje z idrijskega konca in tukaj nikjer ni nikoga ki bi ga jast poznal ki goji sampinjone bi prosil ce poznate vi koga ki bi mi lahko malo podrobneje prikazal in opisal zadevo.

prosim za cimprejsne odgovore in vase izkusnje
Preberi več : gojenje sampinjonov. | Ogledi : 35967 | Odgovori : 16


ODKUP GOB

Pozdravljeni!

Razmišljam da bi pričela z gojenjem gob( šitaki in šampinjoni), ne vem pa na koga se naj obrnem, da bi jih spravila v promet. Ali ve mogoče kdo od vas?
Preberi več : ODKUP GOB | Ogledi : 16623 | Odgovori : 2


brezova odpadljivka (Piptoporus betulinus).

Ka mogoče pozna kdo to vrsto in kje bi lahko dobil trose? Morda ima kdo od vas trose brezove odpadljivke (Piptoporus betulinus) in bi jih bil pripravljen nekaj dat? Ta vrsta me zelo zanima, ker razgrajuje celulozo v lesu in ostane na koncu le lignin.
Preberi več : brezova odpadljivka (Piptoporus betulinus). | Ogledi : 14609 | Odgovori : 5


JURČKI

Imam en predel, kjer naravno rastejo jurčki.
No sedaj pa vprašanje?Če bi jaz ta predel poleti-jeseni, seveda
če bo suša.... rahlo zalival-vlažil, ali bi kaj bolj rasli ( več njih ).
Pa seveda bom to lokacijo tudi kosil ( ko jih še ne bo ).
No pa na bližnjem drevesu bo visel papir in svinčnik, kamor bodo
( vsaj upam ) naključni gobarji zapisali koliko jih je romalo v košaro ...
Preberi več : JURČKI | Ogledi : 16319 | Odgovori : 5


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron