Danes je 17 apr 2024, 00:07

Novice Novice od Gojenje gob

Zemljevid od Gojenje gob » Forum : Gojenje gob

Diskusija o gobah, ki jih lahko vzgajamo.
Šampinjoni, Ostrigarji, Šitake,..

Med dvema valoma gob.

Zanima me oskrbovanje substrata bukovega ostrigarja med dvema valoma gob. Počasi so gobice nehale izraščat in prebral sem, da je treba vse nedorasle gobe potrgat in čez kake 14 dni bi naj nastopil drugi val gob.
Za šitake piše, da naluknjaš substrat z žebljem in ga za par ur namočiš v vodo, za ostrigarje pa nikjer nisem zasledil. Je potrebno tudi špricat ali pa pustiš 14 dni na miru in ga potem namočiš?? Od nekod ...
Preberi več : Med dvema valoma gob. | Ogledi : 9784 | Odgovori : 0


Bukovi ostrigarji??

V začetku februarja sem kupil moznike preraščene z micelijem bukovega ostrigarja za inokulacijo hlodov. Nekaj moznikov mi je ostalo in micelij sem razmnožil na koruzi, nato pa na mešanici slame 70%, ovsenih kosmičev 10% in bukove žagovine 20%, katero sem steriliziral v ekonom loncu.
Po približno 14 dneh (ko je micelij prerastel ves substrat) sem vrečke olupil in vse skupaj namestil v korita (gojitveni prostor). Na tla korit sem nasul zdrobljeno opeko in nalil nekaj ...
Preberi več : Bukovi ostrigarji?? | Ogledi : 14712 | Odgovori : 5


Gojenje šitak- cepljenje s tekočim micelijem??

Na strani www.zanaravo.com sem si ogledal oddajo Na vrtu in opazil, da je g. Andrej cepil substrat za pridelavo šitak kar z neko tekočino.
Predvidevam, da gre za spore v tekočini, ali pa kak micelij?? Vsekakor je lažje vliti tekočino skozi manjšo luknjico v vrečki (z injekcijo), kot pa vsipavati žito (za kar potrebuješ večjo odprtino=večja možnost okužb).
Zanima me predvsem priprava tekočine!
Hvala in lep pozdrav!
Simon
Preberi več : Gojenje šitak- cepljenje s tekočim micelijem?? | Ogledi : 12007 | Odgovori : 4


Gojenje šitak

1.Zanima me, kako sterilizirati žaganje.

Je postopek podoben kot za substrat iz slame, kot je prikazan na tej strani http://www.zanaravo.com/gojenje_na_slami.html#slama ?

2. Zanima me, ali je žitna mešanica primerna za povečanje količine micelija šitak, ali je bolj primeren kak drug sestav.

3. Kaj je razlika med pasterizacijo in sterilizacijo, na kratko...

Hvala za pomoč!

p.s. rad bi gojil v vrečah z žagovino, mogoče počasi tudi v komercialne namene.
Preberi več : Gojenje šitak | Ogledi : 15952 | Odgovori : 10


Sterilizacija pšenice

Zanima me,če kdo ve kako bi najučinkoviteje steriliziral pšenico za gojenje micelja Bukovega ostrigarja.
Hvala za odgovore.
Preberi več : Sterilizacija pšenice | Ogledi : 9949 | Odgovori : 1


Ph šote

Pred kratkim sem kupil šoto za gojenje gob. Opazil sem da je njena Ph vrednost nad 7 in ker gobe ne marajo kisle prsti me zanima, kako bi lahko Ph vrednost te prsti zbil na 7 ?
Preberi več : Ph šote | Ogledi : 10325 | Odgovori : 1


Apnenec v prahu

Pozdravljeni

Na internetu sem zasledil, da se apnenec v prahu ( CaCO3 ) uporablja kot dodatek k zemlji za gojenje gob. Zanima me kje v Sloveniji bi lahko kupil apnenec v prahu, ki bi ustrezal za rast gob.

Lp Sashimi
Preberi več : Apnenec v prahu | Ogledi : 11254 | Odgovori : 3


kje se dobi polyfil?

Zanima me kje se da v Lj dobiti polyfil, ker ga rabim za izdelavo filtrov za kozarce s substratom :) Vprašal bi tudi kakšne imate izkušje s polyfilom, ali je filter iz Tyvek-a boljši?

Lep pozdrav
Preberi več : kje se dobi polyfil? | Ogledi : 10226 | Odgovori : 0


[tema] Kje dobiti ?

Zdravo :D

Zanima me kje v Ljubljani dobiti perlit? Bil sem že v Baumaksu pa ga na žalost nimajo več saj se ni prodajal. Sem brez avta, tako da sem vezan na Ljubljano. Količina ni pomembna.

Prav tako me zanima kje kupiti skalpel in petrijevke (plastične ali steklene za večkratno uporabo) v Ljubljani. Vendar teh stvari ne rabim tako nujno.

Da vam podam informacije, če kdo ...
Preberi več : [tema] Kje dobiti ? | Ogledi : 14287 | Odgovori : 5


Gojenje gob na balah slam

Na našem vikendu imamo okoli 6 bal slame, ki nam stojijo v prazno. In ker sma z očetom opazila, da je iz njih pognalo nekaj gobic sma razmišljala če bi lahko to gojila na senu. Sedaj pa me zanima nekaj stvari:

Katere gobe se bi lahko gojile na balah
Kako? a se luknje notri naredijo,???
Kje lahko kupima miceljn oz. če ga lahko naredima sama.


Aja sem prebral obe strani vseh topicov pa nekako tehle ...
Preberi več : Gojenje gob na balah slam | Ogledi : 13467 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610