Danes je 29 mar 2024, 01:53

Novice Novice od Gojenje gob

Zemljevid od Gojenje gob » Forum : Gojenje gob

Diskusija o gobah, ki jih lahko vzgajamo.
Šampinjoni, Ostrigarji, Šitake,..

Začetnik

Pozdravljeni!
Pred kratkim sem se začel ukvarjati z "gojenjem" gob (bolj eksperimentno). Vendar na malo drugačen način. Na internetu sem opazil, da gobe lahko gojim na uporabljeni kavni usedlini.
Nekajkrat mi je že ratalo uspešno vzgojiti navadne bukove ostrigarje, sedaj imam pa preprosto vprašanje.
Katere vrste gob lahko še vzgajam na tak način, ter kam se lahko obrnem, da dobim njihov micelij?
Mogoče veste kje lahko dobim dokaj poceni vrečke, katere "dihajo". Našel sem jih ...
Preberi več : Začetnik | Ogledi : 4670 | Odgovori : 1


Hrastovi stebrički za Shiitake

Letos bom poizkusil z vzgoji Shiitak. Čepke z micelji sem že nabavil. Na prvo težavo pa sem naletel pri iskanju hrastovih stebričkov, ki morajo biti okrogli (necepljeni) in sveže posekani. Torej, zanima me, ali imate kak nasvet kje jih dobiti. Začel bi z cca. 10 strebrički velikosti enega metra. Sem pa prav iz Maribora.
Hvala za nasvete in ponudbe :-)
Preberi več : Hrastovi stebrički za Shiitake | Ogledi : 6389 | Odgovori : 0


Komercialno gojenje in prodaja gob

Pozdravljeni!

Zanima me, če se kdo od Vas ukvarja z komercialnim gojenjem in prodajo gob? Rad bi se s tem ukvarjal, a poslovnih voda ne poznam kaj dosti in v bistvu ne vem kje se zadeve lotiti.

Vprašanj je veliko.. ali je zadevo možno izpeljati preko osebnega dopolnilnega dela? Je možno gobe prodajati kot (kmetijski) pridelek in ali je za to potreben status kmeta? Kako do tega statusa? So prej omenjene oblike poslovanja neizvedljive in ...
Preberi več : Komercialno gojenje in prodaja gob | Ogledi : 62254 | Odgovori : 0


gojenje šitak A-Ž

Zdravo!

Začenjam z gojenjem šitak v zaprtem prostoru in bi rad slišal od vas izkušenih pridelovalcev postopek od začetka do konca.
Prebral sem veliko vendar se včasih malo zmedem.

Zanima me predvsem izdelava substrata:

1) iz katerih materialov ga pripravimo ter kakšne so mešanice
2)kako ga steriliziramo, oz kakšne so mešanice
3)kdaj in zakaj potrebujemo pp vrečke
4)kdaj in v kakšni obliki vnesemo substrat


hvala
Preberi več : gojenje šitak A-Ž | Ogledi : 6592 | Odgovori : 0


Cordyceps Militaris

Ta goba se na trgu pojavlja že slabih 10 let, kljub temu pa je v živi in sveži obliki na voljo le v Aziji. Raziskave kažejo, da lahko vsebnost medicinskih komponent kokonovega glavatca presega vsebnost pri cordyceps sinensisu. Le-to je odvisno od načina pridelave.

Ukvarjam se z kultivaijo kokonovega glavatca / cordyceps militarisa. Trenutno sem še v raziskovalni fazi, kljub temu pa bom delil nekaj fotografij, ki sem jih naredil tekom raziskave. Fotografije najdete na ...
Preberi več : Cordyceps Militaris | Ogledi : 6997 | Odgovori : 0


Bio-Farma v blizini Dunaja

Pozdravljeni.

Zelim vam predstaviti verjetno edino kmetijo gojenja gob v Evropi,
ki prideluje Pleurotus Ostreatus ter Pleurotus Eryngii izkljucno v PVC Steklenicah na bio nacin.

http://www.marchfelder-bio-edelpilze.at/ Stran je le v nemscini.

Zanima me ce obstajajo v Sloveniji podobne zadeve gojenja gob v vecjih kolicinah za prodajo.

LP
Preberi več : Bio-Farma v blizini Dunaja | Ogledi : 8932 | Odgovori : 0


Križanje gob in njihovi hibridi

Križanje gob in njihovi hibridi
Preberi več : Križanje gob in njihovi hibridi | Ogledi : 9030 | Odgovori : 1


TIPI GOB KI JIH GOJITE

Pozdravljeni

Sem zelo vesel, da sem našel vaš forum. Nekako nisem pričakoval, da obstaja forum tega tipa in to tako obsežen.

Zelo rad bi doma gojil gobe. In me zanima kaj natančno se da gojiti.

Nimam še izkušenj pri gojenju sem pa prehodil kar dovolj hoste, tako da nisem ravno neizkusenj z gobami.

Zanima me kakšne izkušnje imate z Ostrigarji, reiši in sitakami pri gojenju. Kot razumem gobe kot so Jurčki in Lisičke ni možno ...
Preberi več : TIPI GOB KI JIH GOJITE | Ogledi : 10890 | Odgovori : 4


Gojitveni prostor KLIMATIZACIJA ?!

:D

Dobil sem ponudbo za opremo gojitvenega prosotra, ki ga imam v kleti v velikosti 420cm x 380cm x 220cm. Strokovnjake prosim za mnenja glede kvalitete tovrstne izvedbe in same cene, ki znaša cca. 2300€.

1 x FOX 2H Humidity Controller = 149.00EUR
1 x FOX 1004 Temperature Controller = 69.53EUR
2 x Fogstar 300 Ultrasonic Humidifier | Fogger = 176.13EUR
1 x Co2 Controller = ...
Preberi več : Gojitveni prostor KLIMATIZACIJA ?! | Ogledi : 11452 | Odgovori : 4


Flow hood, Ventilator

Zanima me, če mi lahko kdo priporoči ugoden nakup ventilatorja za flow hood. HEPA filter že imam, zračni pretok 1080m3/h, zračni tlak 250Pa.

Hvala.
Preberi več : Flow hood, Ventilator | Ogledi : 9760 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron