Danes je 28 mar 2024, 11:17

Novice Novice od Gnojila

Zemljevid od Gnojila » Forum : Gnojila

Nasveti pri gnojenju rastlin.

Orhideja

Kje lahko kupim gnojilo za orhideje in kako se imenuje. Kako gnojim palmo, če sploh. Je v 50 l loncu, pozimi v zimskem vrtu, poleti zunaj. Presaditev bi bila problematična. Mislim da strada.
Hvala, Desso
Preberi več : Orhideja | Ogledi : 12911 | Odgovori : 3


Gnojilo asef

Lepo prosim, če mi kdo lahko pove, kje bi se dalo kupiti asef gnojilo v granulah za balkonske rastline?
Preberi več : Gnojilo asef | Ogledi : 13037 | Odgovori : 3


Gnojilo z magnezijem

Iščem mineralno gnojilo z večjo vsebnostjo magnezija in nizko stopnjo fosforja in dušika. Največ kar sem našel pri nas ima 2,5% Mg.
Idealno bi baje naj bilo nekaj v stilu 5% 5% 10% 10% N P K Mg

Ima kdo kak predlog?
Preberi več : Gnojilo z magnezijem | Ogledi : 12912 | Odgovori : 1


fosfatna gnojila

Zanima me,kje bi lahko dobil superfosfat ali dvojni fosfat oz gnojilo z najvišjim deležem P..Pa lep pozdrav
Preberi več : fosfatna gnojila | Ogledi : 13782 | Odgovori : 3


gnojenje s pepelom

Pozdravljeni!

Zanima me, kako bi lahko najuspešneje pognojil oz. če bi sploh lahko gnojil sadno drevje in vrtnine (zlasti paradižnik) z lesnim pepelom.

Hvala za odgovor.
Preberi več : gnojenje s pepelom | Ogledi : 13756 | Odgovori : 1


hidroponika

Zdravo
zanima me kje bi dobil lahko topna gnojila ali mešanice gnojil za hidroponiko.....
ce kdo ve nej mi sporoci
hvala anze :shock:

globe
Preberi več : hidroponika | Ogledi : 14539 | Odgovori : 3


Lesni sekanci

Zdrobili smo rozgo iz vinograda in veje od dreves...


Zdaj me pa zanima zakaj bi bili dobri...

A naj jih posujem po vrtu, preden ga bom zaštihal, ali naj jih posujem okoli dveletnih sadnih dreves?


Hvala...
Preberi več : Lesni sekanci | Ogledi : 14658 | Odgovori : 4


Zeliščno gnojilo

Ojla,

V veliko posodo-čeber, ki je pokrit, daš vodo in od poletja dalje vsa zelišča z vrta (marajon, bazilika, mete, žajbelj, kapucinke, šatraj, petršilj, zelena...), ki jih sproti ne porabiš ali pa so ti ušla v cvetenje, pa jih ne moreš več sušiti (pazi, da niso zasemenela), polagaš v čeber. Olupke od čebule, česna, pora, zelene... skratka vse kar ti pride aromatičnega pod roke. Priporočljivo je, da nabereš še njivsko preslico in veliko koprive. Vse ...
Preberi več : Zeliščno gnojilo | Ogledi : 13962 | Odgovori : 0


G(N)OJENJE BRŠLJANK OZ. VISEČIH PELARGONIJ

Za balkon ponavadi kupim eno od zgoraj naštetih rastlin. Balkon ima zahodno lego in popoldan prav lepo pripeka sonce.

Včasih vzamem kupljeno zemljo in jo pomešam s polovico zemlje z vrta, včasih pa uporabim samo kupljeno.
Zanima me, kako pogosto je potrebno gnojiti, da bodo rože obilno cvetele.
Do sedaj sem gnojila s tekočim pripravkom enkrat na teden, zadnjič pa sem po televiziji slišala nasvet neke vrtnarije, ki pravi, da je potrebno v času cvetenja ...
Preberi več : G(N)OJENJE BRŠLJANK OZ. VISEČIH PELARGONIJ | Ogledi : 26745 | Odgovori : 6


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610