Danes je 25 apr 2024, 06:39

Novice Novice od Gnojila

Zemljevid od Gnojila » Forum : Gnojila

Nasveti pri gnojenju rastlin.

[vodič] Vermikompost -kompostiranje s črvi

pozdravljeni! kako smo vrtnarji, vrtnarke? jaz se imam super.
sem na poti nazaj k naravi in mi nič ne manjka.
ena od možnosti, kako izkoristiti naravo za enega najučinkovitejših dodatkov k zemlji je vermikompost.

Prvič slišim za vermikompostiranje! Za kaj se pri vsem tem gre in kaj je namen vermikompostiranja? Kaj bom pridobil s tem, da bom v nekakšnem zaboju gojil črve, ki bodo predelovali moje kuhinjske organske odpadke?
Pridobil boš visoko kvaliteten dodatek k ...
Preberi več : [vodič] Vermikompost -kompostiranje s črvi | Ogledi : 105144 | Odgovori : 61


kompost s črvi - vermikultura

pozdravljeni!

postavil sem si kompost, v katerem bom imel črve, za predelavo odpadnega materiala iz kuhinje. kot veste, črvi predelajo hrano, njihovi odpadki pa so zelo zelo uporabni, kot gnojilo!
moj problem je, da v tem času ne najdem črvov. ali ima kdo kaj več informacij, kje jih dobiti?
če se sprašujete glede problema temperatur skozi zimo, to ni problem. vse sem naštudiral, samo črvi mi manjkajo. moja zadnja možnost bo naročilo iz tujine.

lp!
Preberi več : kompost s črvi - vermikultura | Ogledi : 107732 | Odgovori : 33


ekološki hlevski gnoj

Kje bi dobila kakšen bolj "zelen" gnoj za svoj vrt, ki poskuša biti čim bolj ekološki? Mi lahko kdo priporoči svoj vir? Gnoj je lahko kravji, konjski, mešan, karkoli. Včasih smo ga dobivali od bližnjega kmeta, ampak bljak in fuj, kaj vse se uporablja pri konvencionalni reji živine - tega res nočem več v svoji zelenjavi! Komposta pa nikoli ni dovolj ...
Aja - sem iz Ljubljane.
Preberi več : ekološki hlevski gnoj | Ogledi : 12987 | Odgovori : 2


gnojilo za trato

Zanima me če kdo slučajno ve, kje bi se dalo kupiti gnojilo znamke scott za travo?
Preberi več : gnojilo za trato | Ogledi : 14338 | Odgovori : 2


Mediteranske rastline

Zdravo,
zanima me, če lahko gnojim z istim gnojilom npr. za limone tudi oleander in metličarja. Gnojilo vsebuje dodatek železa.

Hvala za pomoč.
Preberi več : Mediteranske rastline | Ogledi : 10906 | Odgovori : 1


naravna gnojila

Kakšna vse naravna gnojila poznate? Kako jih naredimo?
Preberi več : naravna gnojila | Ogledi : 12947 | Odgovori : 2


SUPERFOSFAT

Zanima me kje se lahko kupi gnojilo superfosfat ali trojni superfosfat?
Preberi več : SUPERFOSFAT | Ogledi : 12693 | Odgovori : 0


Gnojilo za Yucco

Zanima me, kakšno gnojilo naj kupim za yucco? Hvala!
Preberi več : Gnojilo za Yucco | Ogledi : 11649 | Odgovori : 2


fertigacija(gnojenje ob zalivanju)

Ideja, če imate namakalni sistem za zalivanje rož, lahko istočasno gnojimo. V sistem se vgradi dozator gnojila( trda ali tekoča). V sam dozator nalijemo lahko tekoča gnojila ali stresemo vanj trda gnojila.
Dozator se nastavi ob vgradnji. Ko dozator napolnimo, ga lahko uporabljamo za več zalivanj.
lp
Preberi več : fertigacija(gnojenje ob zalivanju) | Ogledi : 13222 | Odgovori : 2


Dolgotrajno gnojilo

ojla!
zanima me kakšne so vaše izkušnje z dolgotrajnim gnojilom za balkonske rože.
letos sem prvič posk.s tem vzela sem od compo sane 6 mesečno gnojilo.če je kdo poskusil,me zanima ali so boljši rezultati kot s klasičnim enotedenskim gnojenjem ter zanima me tudi če je potrebno dognojevati ali mislite da zadostuje 6 mescev.
ker mi je ostalo od lani gnojilo(za tedensko gnojenje),trenutno ne vem imena,eno je za bujno rast eno za cvetenje,me je zaćudlo to ...
Preberi več : Dolgotrajno gnojilo | Ogledi : 16887 | Odgovori : 10


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610