Danes je 16 apr 2024, 14:01

Novice Novice od Gnojila

Zemljevid od Gnojila » Forum : Gnojila

Nasveti pri gnojenju rastlin.

IAOEA

Spoštovani,

zadnje pol leta poskusno po občutku zalivam rože z „odpadnimi vodami” iz kuhinje (zaščiteno z intgrated adaquare, omnis emin amet „IAOEA“)
Npr.
Voda od kuhanja fižola, krampirja (ohlajena)
Voda od pranja solat in drugih vrtnin
Razredčen sok od kumar
Vse rože so preživela. Zdi se, da je posebej limona vesela tega.
Prosim za mnenje in morebitne izkušnje,
Hvala lepa in dob’r, dan Živjože
Preberi več : IAOEA | Ogledi : 2647 | Odgovori : 0


Hlevski gnoj >>> zemlja

Za več let bom dobil hlevski gnoj. »Pospravil« ga bom na vrtu v lesene ograje/zaboje 1,2m x 1,05m x 1m da bo »zrasel v zemljo.

Ograje so iz 10-15cm širokih, 2 cm debelih desk.
Ali naj med deskami pustim reže za »zračenje«?

Dob'r dan
Preberi več : Hlevski gnoj >>> zemlja | Ogledi : 63730 | Odgovori : 0


bio gnojila vprašalnik učno podjetje

Smo dijaki GSŠRM 4. letnika in bi Vam radi postavili nekaj vprašanj v zvezi z našim učnim podjetjem. Naše podjetje se ukvarja z uvozom in prodajo bio gnojil. Vaši odgovori nam bodo pomagali ugotoviti uveljavljenost bio gnojil v Sloveniji.

Tukaj je povezava do ankete: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEVjNGI4ZGtlY21BeHIwMWYyR0dnbmc6MQ
Preberi več : bio gnojila vprašalnik učno podjetje | Ogledi : 8798 | Odgovori : 1


KOSTNA MOKA

Pozdravljeni,
me zanima, kje se da kupit kostno moko??? Na netu sem našel nekaj podobnega in sicer mesno kostna moka. Je to isto???

Hvala
Preberi več : KOSTNA MOKA | Ogledi : 11251 | Odgovori : 3


Gnojilo Mineral

Je kdo že sprobal tale Mineral...http://www.planetzdravja.com/index.php?kaj=mineral&id=68

Obstajajo Mineral rumeni, zeleni in rdeči. Edino informacijo sem dobil od nekega gospoda, da njegova žena to uporablja na vrtu in da je zadovoljna in da so pridelki večji in obilnejši.
Preberi več : Gnojilo Mineral | Ogledi : 11699 | Odgovori : 1


Gnojila za čilije

Pozdravljeni!

Katera so primerna/najboljša gnojila za čilije (liste, korenine, plodove)? :)
Preberi več : Gnojila za čilije | Ogledi : 12313 | Odgovori : 5


mikorizne glive

Živijo!

Zanima me, če kdo od vas uporablja preparate mikoriznih gliv, ki rastlinam pomagajo pri črpanju vode in mineralnih snovi? Kakšne so vaše izkušnje?

Jih sploh poznate, glede na to, da jih v sloveniji ne prodajajo?Kje bi jih lahko dobil?

lep pozdrav, m
Preberi več : mikorizne glive | Ogledi : 15474 | Odgovori : 15


gnojenje trave in otroška igra

Prosim pomajte mi v dilemi, kako naj gnojim travo, da ne bo nevarnosti zastrupitve ali alergije pri otrocih. Ker imamo majhne otroke, si želim lepo, gosto in mehko travo bolj zaradi njih in njihove igre, kot za okras.

V naprej hvala!
Preberi več : gnojenje trave in otroška igra | Ogledi : 9660 | Odgovori : 1


Kozji drek

Na voljo imam veliko kozjega dreka.

Zanima me, če bi mi prišel prav pri gojenju začiimb v loncih in pri trajnicah, ki jih imam v zunanjem koritu. Na njivo ga ne bi dal, ker je emlja zelo dobra. Pa kako se ga uporablja?

Hvala!
Preberi več : Kozji drek | Ogledi : 12439 | Odgovori : 5


Auksini in medij - mikropropagacija aka tkivne kulture

No tako bom precej na kratko začel pa se kasneje debata mogoče boolj razvije.

Odločil sem se da bom začel eksperimentirati z mikropropagacijo, začel bom preprosto zato sem si za prvo rastlino izbral afriško violico; proces ter vse potrebno imam mankajo mi samo '' kemikalije''.

Torej zanima me kje v sloveniji lahko dobim auksina(v raztopini)- BAP(6-benzilaminopurin) in NAA(naftalenocetna kislina)

Potrebujem tudi medij MS (murashige & skoog).

torej bil bi zelo hvaležen če bi mi kdo ...
Preberi več : Auksini in medij - mikropropagacija aka tkivne kulture | Ogledi : 10938 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610