Danes je 24 apr 2024, 08:27

Novice Novice od Enoletnice

Zemljevid od Enoletnice » Forum : Enoletnice

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

Nova sorta milijon zvončkov?!

Prebrala sem ogromno od vaših zasaditev v balkonskih koritih in moram reč (da ste imeli lepo zasajene balkone in terase), ampak sem se nekako navdušila nad milijon zvončki. Sama sem imela surfinije, pa je bilo preveč dela z odstranjevanjem odcvetelih cvetov. Malo sem pobrskala po netu in našla nekaj novih sort, ki so na tržišču, pa me zanima, če se jih da dobit pri nas. Najbolj mi je všeč sorta calibrachoa callie rose star. Vsaka ...
Preberi več : Nova sorta milijon zvončkov?! | Ogledi : 11573 | Odgovori : 1


Bučke

so pa res, vsaj za mene , krasne. Tudi meni je letos uspelo vzgojiti nekaj novih bučk, ki so se tudi skrižale. Za seme tehle tigrastih bi se pa kar prijavila.


Lep dan!
Preberi več : Bučke | Ogledi : 6029 | Odgovori : 1


PEPINA?? SADEŽ?

Včeraj sem poskusila nek nov sadež /vsaj zame/ pepina ali nekaj takega. Je enoletnica, razmnožuje pa se tako kot bršljanka, pelargonije, etc. Sem že gledala na netu, pa sem verjetno zgrešila v imenu. Torej: velikost je večja kot jabolka, sedaj belo zelen, potem pa rahlo vijoličast, sladek kot neka melona.

ve kdo kaj več o tej rastlini?
Preberi več : PEPINA?? SADEŽ? | Ogledi : 7188 | Odgovori : 3


Mleček- potaknjenci?

Zdaj pa me zanima še za mleček ali se ga množi s potaknjenci ali s semenom?

Kje pravzaprav bi našla o potaknjencih kaj več literature? Pa kako se kakšna rastlina razmnožuje
Preberi več : Mleček- potaknjenci? | Ogledi : 4456 | Odgovori : 1


Razmnoževanje batate

Ali veste kako se razmnožujejo batate- sladki krompir? Zdaj imam v zemlji polno krompirjev ampak če to spravim za čez zimo zgnije in tudi če posadim ni nič. Kako jih torej vzgojijo?
Preberi več : Razmnoževanje batate | Ogledi : 6768 | Odgovori : 2


dipladenija

Živjo,

zanima me, kdaj naj pospravim dipladenije v notranje prostore?
Ta vikend se obeta zelo velik padec temperatur pa se bojim, da se mi ne uničijo.
Vse še lepo cvetijo. Imam jih v velikih loncih.
A se jih sme presaditi v manjše posode?
Kakšne so vaše izkušnje.

Hvala in LP
Preberi več : dipladenija | Ogledi : 10436 | Odgovori : 3


menjam semena okrasnih buč vodnjač (Lagenaria siceraria)

Živijo vsem skupaj!

Letos sem se prvič odločil naročiti seme buč vodnjač iz Nizozemske, pa nisem najbolj zadovoljen (ene so popolnoma skrižane). Semena treh različnih sort sem posadil ločeno (preprečeval medsebojno križanje).

Sedaj pa me zanima, če ima kdo kakšno sorto buč vodnjač doma in če je pripravljen nekaj semen menjati ali prodati.

Zanima me tudi, če ima kdo kakšne izkušnje z kakšno semenarsko hišo, ki prodaja različna semena buč (tudi na svetovnem spletu) in ...
Preberi več : menjam semena okrasnih buč vodnjač (Lagenaria siceraria) | Ogledi : 13413 | Odgovori : 12


Bacopa - gnojenje

S čim lahko gnojim bacopo? Letos jo imam prvič in lepo uspeva. Ali bi ji pasal kak dodatek železa (gnojilo za surfinije)?

Zelo malo sem našla o tej roži na internetu...
Preberi več : Bacopa - gnojenje | Ogledi : 4395 | Odgovori : 1


Lotus

Ima kdo izkušnje z lotusom v kombinaciji zmajevih kril?
In še to: s čim gnojite zmajeva krila?

Hvala in lp
Preberi več : Lotus | Ogledi : 5685 | Odgovori : 3


Zmajeva krila

Malo prebiram forum in vidim,da je ogromno ljudi, ki imajo zasajena zmajeva krila. Naj povem,da tudi sama razmišljam o le - teh. Zanima me le, ali so to viseče ali pokončne rastline?
Jaz bi si jih dala na SV stran hiše,kjer je večinoma senca. V vrtnariji sem že povpraševala po zmajevih krilihi in so imeli napisano Zmajeva begonija- je to isto?
A bi lahko kje videla sliko, kako izgleda Zmajevo krilo? In še to: ali ...
Preberi več : Zmajeva krila | Ogledi : 47269 | Odgovori : 15


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron