Danes je 19 apr 2024, 14:55

Novice Novice od Enoletnice

Zemljevid od Enoletnice » Forum : Enoletnice

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

Nakup rastlin

V soboto sem malo pogledala po vrtnarskih centrih (Obi, Merkur, Semenarna) kaksno imajo kaj ponudbo. Iskala sem begonijo, in se kaj na to temo. Pa je vse tako bogo. Mislim razen klasike in rdece barve ni bilo nic. Ali sem ze prepozna, ali pa sem prehitro in v napacne trgovine nesla nos?
Kje kupujete cvetke?
Hvala za nasvete
Ula
Preberi več : Nakup rastlin | Ogledi : 9701 | Odgovori : 3


Perjanka

V veliki :P betonski posodi imam med drugim tudi lepo cvetočo rdečo perjanko, ki bi jo rada prezimila. Tam kjer sedaj raste, mi najbrž ne bi obstala. Ker sem brala, da se trave sadi spomladi, prosim za nasvet, kaj naj storim, da mi ne bo propadla. Lep pozdrav in hvala.
Preberi več : Perjanka | Ogledi : 10456 | Odgovori : 0


katere so te rastline

živjo,
zanima me, kateri sta ti dve rastlini:

http://www.shrani.si/f/1k/2v/1WBqw0l0/bosk-001.jpg
(neka mešanica med marjetico in kamilico?)

http://www.shrani.si/f/3u/XL/4FPsVL1W/bosk-002.jpg

rad bi namreč spoznal rastlinstvo v okolici, tako da bom še spraševal :wink:
Preberi več : katere so te rastline | Ogledi : 13056 | Odgovori : 11


Sončnice

Letos še cigani ne vejo, ali bi se smejali ali jokali, kakršno je vreme. Izkoristil sem sončno dopoldne in poslikal sončnice, ki sem jih letos skoraj prekrstil v deževnice:
Slika
Preberi več : Sončnice | Ogledi : 9864 | Odgovori : 1


Listi na rožah se kravžlajo?????

Pozdravljeni...

Imam eno vprašanje mogoče je imel kdo podobno situacijo in mi bo sporočil kaj koristnega.Pred kakšnim tednom se opazila, da se mi listi prav na vseh rožah čudno obnašajo (zvijajo se, nanjih so opazne nabrekle bulice - ampak ne da bi blo kaj v notranjosti, cvetovi, ki se bi morali že kmalu odpreti so se posušili, na nekaterih so prisotne tudi rjave pike, kakšnih živali ni opazit. Pa na večini rož - od pelargonij, ...
Preberi več : Listi na rožah se kravžlajo????? | Ogledi : 9540 | Odgovori : 1


čas je za zasaditve balkonskih rož

ali ste že posadili balkonske rože? cene so kar hude letos. kaj boste vključili v zasaditve? meni so krasno prezimili javorji pa lantane in pokončne moljevke. posadila bom letos cigareke- kofeja, pa zmajeva krila, margarete, bršljinke... imajo tolk različnih rož, da se je težko upret da ne bi vsako imel.
Preberi več : čas je za zasaditve balkonskih rož | Ogledi : 13014 | Odgovori : 1


živahna kombinacija strukturnih rastlin

Pozdravljeni,

sicer je še zgodaj, ampak v teh sončnih popoldnevih meni že diši po pomladi 8) ... in po mislih mi rojijo različne balkonske zasaditve, seveda. Lansko leto sem imela na južni in severni strani izredno bujno kombinacijo sladnega krompirja, z moljevkami in zmajevimi krili. Prekrasno, ampak pod balkonom (taščino dvorišče) vedno polno odpadlih cvetkov, pa čeprav se je pometalo neprestalno.
Zato bi letos želela sprovati necvetočo ...
Preberi več : živahna kombinacija strukturnih rastlin | Ogledi : 45624 | Odgovori : 36


quamoclit lobata

pozdravljeni
zanima me,ali ima kdo izkusnje s to enoletnico...kupila sem seme ker se mi zdi nenavadna in zanimiva,nimam pa izkusenj z njo in ne vem kako se obnese.
Hvala za odgovor in lp

http://www.lasemeria.it/shop/catalogo-d ... cod=010562
Preberi več : quamoclit lobata | Ogledi : 9991 | Odgovori : 4


Okrasni riž Black Madras

Ali je že kdo imel ta okrasni riž- Oryza sativa Black Madras? Naj bi bila okrasna trava, nekaj na novo, eksotično.
Imam seme, kot izgleda potrebuje dosti vlage, saj piše z veliko redno zalivati. Zanimajo me vaše izkušnje,... :D 8)
Preberi več : Okrasni riž Black Madras | Ogledi : 10949 | Odgovori : 3


Money plant

Ziv!

Fant ima ze zelo veliko rastlino Money plant (izgleda kot manjse drevo) in me zanima kako moram z njo ravnati. Kako je z zalivanjem pozimi, spomladi, kaj z gnojenjem in kdaj jo moram presaditi..

Hvala :D lp
Preberi več : Money plant | Ogledi : 9073 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610