Danes je 25 apr 2024, 01:25

Novice Novice od Enoletnice

Zemljevid od Enoletnice » Forum : Enoletnice

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

Nekaj neznanih rastlin s hribov

http://agrozoo.net/jsp/Galery_one_image ... d77092a7ee
plod višina ~ 4 mm, listek na sliki 3 cm. Višina rastline 30 cm.

http://agrozoo.net/jsp/Galery_one_image ... 8262648762
višina 30 cm, premer "socvetja" ~ 6 cm

Obe lokacija Pršivec

http://agrozoo.net/jsp/Galery_one_image ... 3445721c0f
višina 1,5 m, premer cveta 15 mm
Lokacija Črno jezero

imena ?
Preberi več : Nekaj neznanih rastlin s hribov | Ogledi : 9898 | Odgovori : 5


Roža-filozofsko vprašanje

Kaj je definicija besede roža? Ali je marjetica roža? Navaden človek bi rekel: "ja, marjetica je roža". Ali je regrat roža? Navaden človek bi rekel: "ne,regrat ni roža". Pa vendar ima regrat tudi cvet kakor marjetica. Zakaj regrat ni roža? In vsaka rastlina ima cvet,vendar pri nekaterih ni tako opazen kakor pri drugih. Vsaka trava cveti,pa ji nihšče ne reče roža. Pa je enoletnica kakor regrat in marjetica. Zatorej, KAJ JE ROŽA?
Preberi več : Roža-filozofsko vprašanje | Ogledi : 9427 | Odgovori : 2


Setev mačeh-nasvet

Pozdravljeni,

ker bi letos prvič probala vzgojiti mačehe ,bi vas prosila za nasvet.
Ali bi lahko seme posejala kar v lončke,da bi se izognila pikiranju?
Kdaj bi bil pravi čas,za setev?

Najlepša hvala za odgovor
Preberi več : Setev mačeh-nasvet | Ogledi : 17023 | Odgovori : 5


nagelj

Pozdravljeni!
Imam težave z nakupom gorenjskin nageljnov, na Koroškem jih nisem našla nikjer, le na enem mestu jih imajo, vendar so mi rekli, da cvetijo pozno. Ena gospa mi je povedala svoje izkušnje z gorenskimi nagelji in je rekla, sa so ji cveteli vso leto. Tudi brala sem že veliko o tem, da uspevajo, tudi pri nizkih stopinjah do -7, -8.

Kje lahko dobim prave Gorenjske nagelje, ali pa katere drugi s tako lepimi cvetovi, ...
Preberi več : nagelj | Ogledi : 9542 | Odgovori : 2


Rumena jajčeca v zemlji balkonskih rož

V zemlji balkonskih rož imamo cel kup malih rumenih jajčec. Mogoče kdo ve, kaj bi se naj iz tega izleglo oz. kako se tega znebit, če gre za škodljivca. Je pa kar nekaj takih kupčov in so praktično po vseh koritih:


Slika
Preberi več : Rumena jajčeca v zemlji balkonskih rož | Ogledi : 10278 | Odgovori : 2


aromatična balkonska zasaditev

Tudi jaz se (kot večina) trenutno ubadam z zasaditvijo balkonskih rastlin. Ostala mi je le še manjša terasica, na kateri preživimo še največ časa (s kavicami in podobnimi vzroki za druženje).

Ker se tam rada sprostim, bi želela takšne rastlinice, ki oddajajo kak vonj, oziroma, če bi mi lahko pomagali izbrati kako lepo kombinacijo - lepo za oči in nos. Rada imam kake sladke vonje in v roza, beli ali oranžni barvi. Zelišč pa nebi ...
Preberi več : aromatična balkonska zasaditev | Ogledi : 10877 | Odgovori : 4


Tribarvni ščir

Tribarvni ščir -ali kdo pozna to rastlino
Preberi več : Tribarvni ščir | Ogledi : 10961 | Odgovori : 8


Žametnice

Posadila sem semena žametnice,lepo so mi vzklila,sedaj pa se mi kar sušijo.Kaj naj naredim? Vsak dan jih poškropim z vodo,bi jih morda mogla zaliti od spodaj? Kako naj to naredim?

Hvala za odgovor,lep pozdrav
Preberi več : Žametnice | Ogledi : 9336 | Odgovori : 4


Kamilica - seme

Pozdrav vsem!

Tu sem kot nov uporabnik :-) vidim, da je forum zanimiv. No, danes sem v Jablani v Ljubljani kupil nekaj semen eko prave kamilice oziroma Matricaria Chamomilla od tiste znamke Amarant, vendar ni popolnega navodila, kako se to uporablja.

Zato pa potrebujem vašo pomoč in nasvet, kak je pravilni postopek od A do Ž, kar se da najboljše, tako da bo kamilica lepo zrasla in ...
Preberi več : Kamilica - seme | Ogledi : 10508 | Odgovori : 3


Čmrlji: privabljanje in gojenje

Pozdrav

Katere rastline priporočate za privabljanje čmrljev in čebel? Ali kdo goji čmrlje?
Preberi več : Čmrlji: privabljanje in gojenje | Ogledi : 11043 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron