Danes je 26 apr 2024, 00:56

Novice Novice od Enoletnice

Zemljevid od Enoletnice » Forum : Enoletnice

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

vzgoja in presajanje

Sem zelo nov pri rožah in me zanima kako spomladi vzgojiti balkonske bršlinke, katero seme, kje kupiti, kdaj saditi itd.

Ker bi rad zgostil divjo živo mejo (da bi bila pozimi zelena) me zanima vse o sajenju/ presajanju gozdnega bršljana. Kdaj je čas in kakšna mora biti zemlja, je potrebno gnojiti. Kako najlažje ugotoviti kislost/ nekislost zemlje brez plačljive analize. Lahko tudi kakšna literatura iz knjižnice.

lp Marjan
Preberi več : vzgoja in presajanje | Ogledi : 8045 | Odgovori : 0


vzgoja in presajanje

Sem zelo nov pri rožah in me zanima kako spomladi vzgojiti balkonske bršlinke, katero seme, kje kupiti, kdaj saditi itd.

Ker bi rad zgostil divjo živo mejo (da bi bila pozimi zelena) me zanima vse o sajenju/ presajanju gozdnega bršljana. Kdaj je čas in kakšna mora biti zemlja, je potrebno gnojiti. Kako najlažje ugotoviti kislost/ nekislost zemlje brez plačljive analize. Lahko tudi kakšna literatura iz knjižnice.

lp Marjan
Preberi več : vzgoja in presajanje | Ogledi : 7891 | Odgovori : 0


surfinije

Ljubitelji balkonskih rož, prosila bi, če mi lahko kdo sporoči kaj se dogaja z mojimi surfinijami. V nekaterih koritih ( ne v vseh) so se mi začeli sušiti listi, kot je prikazano v slikah. Mi lahko kdo pove kaj je narobe z njimi, kaj počnem narobe, jih mogoče preveč ali premalo zalivam?

Za odgovor in pomoč se vam najlepše zahvaljujem.
Preberi več : surfinije | Ogledi : 8914 | Odgovori : 0


balkonske rože

Zanima me, če je kdo že kupoval balkonske rože na Madžarskem, kakšne so cene naprimer cene surfinij so dražje ali cenejše ter sama kvaliteta rož? In v kateri vrtnariji ste jih nabavili?
Preberi več : balkonske rože | Ogledi : 8850 | Odgovori : 0


Prezimitev trav

Oi! Zanima me, če mogoče ve kdo kako bi se dalo prezimiti: - stipa tenuissima ponytails
- carex morrowii 'variegata'
- carex comans mint curls,
- juncus ensifolius. Ker bi rada nekaj teh trav prezimila za naslednje leto, ker vsako leto veliko odštejem za trave bi rada jih poskušala ohraniti ( nekatere tudi razmnožiti). Lepo prosim za pomoč in nasvete.
Preberi več : Prezimitev trav | Ogledi : 8135 | Odgovori : 0


Okrasni tobak

Živijo.

Zanima me če ima kdo kaj izkušenj z okrasnim tobakom.
Se ga da kupiti v kakšni vrtnariji ali samo kot seme?
Kakšno zemljo potrebuje?
Kam ga postaviti (kot balkonsko rastlino) in kakšno nego potrebuje?
Od kdaj do kdaj cveti in kako obilno?

Hvala za pomoč. :)
Preberi več : Okrasni tobak | Ogledi : 9736 | Odgovori : 0


Sončna vodenka - Nova Gvineja

Zdravo!

Letos imam prvič balkonske rože (na tem področju sem še dokaj bosa). Balkon imam obrnjen na zahod in je po 14h obsijan s soncem do večera. Po posvetu s prodajalko v vrtnem centru sem se odločila za sončne vodenke oz. vodenke Nova Gvineja. Dva tedna po sadititvi opažam, da se listi zvijajo in rjavijo, na cvetovih pa se pojavljajo bele pikice (tu imam na sumu dež, ki ga je bilo v zadnjem obdobju kar ...
Preberi več : Sončna vodenka - Nova Gvineja | Ogledi : 14290 | Odgovori : 1


Ime rastline

Ta rastlina je zrasla na vrtu, pa me zanima, če jo kdo pozna?
Slika:
Slika
Preberi več : Ime rastline | Ogledi : 9083 | Odgovori : 2


Balkonske zasaditve 2011

Pozdravljeni ljubitelji balkonskega cvetja.Zanima me če že veste katere rožice boste letos posadili.Jaz sem lani imela na drvarnic črnooko suzano in sladki krompir lila v kahli od 60 cm.Bile so zelo lepe,zelo so se razrasle,suzana pa je celo poletje cvetela kot zmešana.Zanima me kako bi se obnesla kombinacija črnooke suzane z begonjo zmajeva krila na južni strani?Nasploh pa me zanima kako se obnese suzana kot balkonska roža,če kdo ima kakšne izkušnje prosim kak nasvet. Na ...
Preberi več : Balkonske zasaditve 2011 | Ogledi : 14438 | Odgovori : 2


Cyperus Papyrus

Graceful Grasses®King Tut® Egyptian Papyrus, je konkretna vrsta o kateri sanjam. Po slikah sodeč zraste tudi v loncu precej visoko. http://www.provenwinners.com/plants/detail.cfm?photoID=8475
Ali kdo ve, kje bi se ga dalo kupiti.Namrec lokalni vrtnar mi je povedal da razmere v sloveniji zanj niso primerne in da na neposrednem soncu ne bo uspeval :?:
Mislim a v Egiptu je splosno znano da ni sonca, pa tega samo jaz ne vem???
Preberi več : Cyperus Papyrus | Ogledi : 9778 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610