Danes je 29 mar 2024, 02:32

Novice Novice od Drevesa - sadna

Zemljevid od Drevesa - sadna » Forum : Drevesa - sadna

Diskusija o sadnem drevju.
Jablana, Hruška, Sliva, Limona, Figa, Kivi, Breskva, Marelica, ...

Sajenje sadnega drevesa

Pozdravljeni!

Zanima me, če je ali ni priporočljivo posaditi na isto mesto sadno drevo.
Preberi več : Sajenje sadnega drevesa | Ogledi : 5408 | Odgovori : 2


Kivi je zelo čuden....

Lep pozdrav

Letos sem posadil dve sadiki kivija sorte Hayward. Začel je zelo lepo rasti, nato pa naenkrat stop. Listi so postali rumeni, začeli so se sušiti... Na internetu sem zasledil, da zemlji primanjkuje železa, čeprav zraven rastejo starejše sadike, ki pa rastejo bolj ali manj zadovoljno. Zato sem novi sadiki zalil s železnim pripravkom, ki sem ga kupil v Kaliji ter zraven še poškropil liste z istim pripravkom.
Listi so postali nekoliko temnejši, sušijo ...
Preberi več : Kivi je zelo čuden.... | Ogledi : 6944 | Odgovori : 5


Bolezen klic jablan

Zanima me, zakaj moje jablane vsako leto ko jih posadim in ko vzklijejo, lepo rastejo, poleti pa dobijo neko pepelasto plesen po listih. To jih začne zavirati pri rasti in ponavadi odmrejo. Če ne tisto leto,pa naslednje. So pa to klice jablane,ki ni bila cepljena in je eden izmed redkih primerov jablan,ki kljub temu rodijo, in to eno izmed sort...jona gold,mislim da. Kako preprečiti to bolezen?
Preberi več : Bolezen klic jablan | Ogledi : 3816 | Odgovori : 2


tečaj škropljenja

Ker sem lani kupil zemljišče, na katerem je več starejših dreves in trta, ki pa jih je priporočeno poškropiti letos mi je to delo naredil sosed, ki tečaj ima opravljen. Me pa zanima cena tečaja, obseg in pa seveda termin ko se ta tečaj lahko opravlja v okolici celja


Lp. M
Preberi več : tečaj škropljenja | Ogledi : 7283 | Odgovori : 3


češnja, jablana, ?

Lep pozdrav :D ,
sem prvič na forumu in postavljam prvo vprašanje. Imam 50 m2 vrta, na katerega bi rada dala preveč s premalo znanja. Zato prosim za pomoč.
Lani sem že posadila gredico s sivko in hermeliko, sedaj pa bi rada posadila ob njej dve sadni drevesi. Imam dva fantka, ki bi rada po njih plezala (ko bosta zrasli, bosta zrasla tudi onadva), iz njiju ...
Preberi več : češnja, jablana, ? | Ogledi : 2401 | Odgovori : 0


Kaj narediti?

Novembra 2009 sem posadil 20 sadik. Sedaj pa me zanima ali bi bilo te sadike potrebno ponovno pognojiti. Ko sem sadil sem jih pognojil z konjskim gnojem.
Na parceli(ki smo jo kupili lani) stoji že kar lep čas beličnik in še ena jablana, ki ima lepe rdeče plodove. Drevesi že dolgo časa nista bili obrezani, kako ju naj obrežem :?:



Lp m.
Preberi več : Kaj narediti? | Ogledi : 2776 | Odgovori : 4


Kaki - odpadanje plodov

V Prlekiji imam kaki posajen 4 leta in lansko leto je imel dvajset plodov , ki pa so kasneje postopoma vsi odpadli. Šlišal sem , da plodovi odpadajo predvsem zaradi vode - eni trdijo, da zaradi preobilice vode ; drugi pa , da zaradi premalo vode . Ali morda poznate pravi vzrok ???
Preberi več : Kaki - odpadanje plodov | Ogledi : 19696 | Odgovori : 1


Oljke

Pozdravljeni,

sem nova na forumu, zato se opravičujem, če ta tema že obstaja. Zanimam se za vzgojo oljk. Kje bi se lahko pozanimala o ceni dreves? Kakšna je razlika v ceni sadik in že nekoliko večjih dreves?
Ali je kakšna posebnost pri vzgoji, vem da je potrebna ustrezna klima in obilo sonca..

Hvala za odgovor.
Preberi več : Oljke | Ogledi : 4121 | Odgovori : 1


Češnja !

Imam tri leta staro češnjo - visoka je približno tri metre; zelo dobro rodi; rad bi jo obdržal na tej višini zato me zanima če ji lahko odrežem vrh.
Hvala lepa in lep pozdrav !
Preberi več : Češnja ! | Ogledi : 7556 | Odgovori : 9


Žganjekuha

Ker se da iz sadja, zelenjave, ... marsikaj narediti, med drugim tudi kuhanje žganja, bi odprla novo temo žganjekuhe. Menim, da je "šnops" kot končni produkt žganjekuhe ne samo za pitje, ampak tudi zdravilen kot pitje in prav tako za zunanjo uporabo.
Pa povejte kako kuhate vi, iz česa, kaj namakate v šnops, za koliko časa,...

Lep dan želim vsem skupaj! :)
Preberi več : Žganjekuha | Ogledi : 2795 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron