Danes je 20 apr 2024, 16:15

Novice Novice od Drevesa - sadna

Zemljevid od Drevesa - sadna » Forum : Drevesa - sadna

Diskusija o sadnem drevju.
Jablana, Hruška, Sliva, Limona, Figa, Kivi, Breskva, Marelica, ...

Figa: do kdaj zaščita

Sem iz štajerskega konca. Figo imam zaščiteno s koruzjem, pa me zanima, kako dolgo oz. do kdaj rabi zaščito?
Preberi več : Figa: do kdaj zaščita | Ogledi : 9707 | Odgovori : 1


sibirska borovnica

Danes sem kupil sibirsko borovnico in mi je prodajalec rekel da moram saditi v kislo zemljo.... vendar sem na spletu zasledil da lahko sadimo v navadno zemljo? Kakšne so vaše izkušnje?



Marko
Preberi več : sibirska borovnica | Ogledi : 14584 | Odgovori : 3


Cepljenje in opraševanje kivija

CEPLJENJE
V trgovini sem kupil sadež kivi in iz njega vzel seme in ga posejal v lonček. Iz semena so zrasle mladike, ki sem jih naslednje leto cepil s cepiči. Imel sem tri različne cepiče: moškega (ne vem imena sorte), ženskega (hayward) in dvospolnika (deliciosa). Vsakega izmed njih sem cepil s prej omenjenimi mladikami (semena iz trgovine). Ali je pri cepljenju pomembno kakšna sorta je mladika (podlaga)?

OPRAŠEVANJE
Zgornje sadike posadim na vrtu in po ...
Preberi več : Cepljenje in opraševanje kivija | Ogledi : 15841 | Odgovori : 0


Marakuja

A mogoče kdo ve kolko časa rabi seme od marakuje da vzklije? Ker mam že en mesec pa ni nič.
Preberi več : Marakuja | Ogledi : 9154 | Odgovori : 0


kako oprašiti limono?

Zanima me natančen postopek opraševanja limone ali pa kar vseh citrusov.
Preberi več : kako oprašiti limono? | Ogledi : 10168 | Odgovori : 0


Cepljeni oreh

Zanimam se za cepljeni oreh. Kakšne so vaše izkušnje s posameznimi sortami, ki so primerne za naše podnebje? Katera bi bila primerna za nadmorsko višino 600m: www.drevesnica.si ?
Preberi več : Cepljeni oreh | Ogledi : 9445 | Odgovori : 0


Citrusi-kaj je kaj

Mi lahko kdo pove,če posadim seme od limone kaj bo zrastlo s kakšnimi plodovi. Če posadim seme od pomaranče,grenivke,pomela,mandarine,limete, kakšne odrasle rastline bom dobil? Drevesa z pravimi sadeži mandarin in pomel ali samo kakšne divje plodove ki nebodo za jest? Vem da treba cepiti,da dobiš določene sorte ampak jaz nimam nikjer za najt takšnih rastlin da bi cepiče naredu.
Preberi več : Citrusi-kaj je kaj | Ogledi : 13979 | Odgovori : 15


Potaknjenec povprečne fige iz Celja

Napočil je čas, da odrine v beli svet ukoreninjena veja moje povprečne fige iz Celja. Mlademu drevescu bi rad našel prijazen vrt, zato sem se odločil, da organiziram natečaj. Glavna nagrada je že zgoraj omenjena rastlinica, ki veselo raste in je visoka kakih 40 cm. V glavno nagrado je vključen tudi ogled prekrasnega mesta Celja (nagrajenec pride po nagrado). Pravil natečaja praktično ni, če se jih človek drži. Želim le, da na kratko ali dolgo ...
Preberi več : Potaknjenec povprečne fige iz Celja | Ogledi : 9281 | Odgovori : 3


NASHI PLODOVI POKAJO

Pred cca 14 dnevi sem opazil, da so vsi sadeži od prvega do zadnjega moje Nashi Nijisseiki razpokani. Cvetela je lepo, tudi plodovi so se začeli razvijati. Nato pa je vse zastalo in razpokalo. Plodovi so veliki cca 2 cm v premeru in močno spominjajo na plodove kakšne tepke. "Meso" je sicer zdravo in nič ne gnije. Vsaj zaenkrat. Kaj bi to lahko bilo?
IMG_0811.JPG
Preberi več : NASHI PLODOVI POKAJO | Ogledi : 6320 | Odgovori : 1


Neznanao sadje - koščičar

Tole
http://agrozoo.net/jsp/Galery_one_image ... 6582d412e0
je večje od mirabolane in <= ringlo. Nikoli ne dozori do mehkobe kot ringlo in mirabolana. veliko boljše od mirabolane, okus bolj kiselkast v primerjavi z ringlojem.

Če kdo ve za ime te zadeve ?

Ko sem dobil je bilo rečeno da je ogrska marelica, zdaj pa vidim da je to sinonim za marelico. To pa ni to.
Preberi več : Neznanao sadje - koščičar | Ogledi : 5932 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610