Danes je 19 apr 2024, 03:36

Novice Novice od Drevesa - sadna

Zemljevid od Drevesa - sadna » Forum : Drevesa - sadna

Diskusija o sadnem drevju.
Jablana, Hruška, Sliva, Limona, Figa, Kivi, Breskva, Marelica, ...

breskve -sejanje in saditev

imam dve vprašanji in ker več glav več ve, vas sprašujem dvoje:

ali je bolje koščice breskve (vinogradniška, rdečeplodna) sejati sedaj - jeseni, ali jih je bolje sejati pomladi...kakšne posebne zahteve okrog kislosti zemlje,...

in

sadila bi nekaj sadik breskve...prebrala sem, da je zemljo potrebno predhodno "pripraviti", pa se mi zdi nelogično iti na breg s traktorjem, da mi zorje eno ali dve brazdi in potem na to sejati deteljo,...če bi pa rada samo 5 ...
Preberi več : breskve -sejanje in saditev | Ogledi : 6451 | Odgovori : 2


Jablana

Spomladi sem posejal jabolka. Do sedaj je drevesce lepo rastlo. Sedaj pa so se na listih pojavile nekaksne bele lise. Izgledajo kot nekaksna plesen. Nekatiri listi so ze cisto beli. Ali mogoce kdo ve kaj bi to lahko bilo in kako naj se tega znebim?

lp
bonsai
Preberi več : Jablana | Ogledi : 5010 | Odgovori : 2


smokva ( figa)

Doma imam posajeno divjo smokvo ....sadiko sem izkopal na Krku ,rastlina seveda bujno raste ter vsako leto dvakrat naredi sadeže .....ko pa so sadeži primemerno veliki da bi sezoreli....ti postanejo rjavi in odpadejo....sadež je votel ter grenak....
Zanima me kaj manjka rastlini da pred zorenjem sadežev le te odvrže..
V vasi poznam vsaj 3 primere kjer pa zadeva lepo uspeva.
Vsem ki bi imeli kakšen predog se že v naprej zahvaljujem!

lp!
medo
Preberi več : smokva ( figa) | Ogledi : 4998 | Odgovori : 0


Žižola

Letos spomladi sem posadil žižolo in maja je lepo odgnala. Na žalost pa ne vem nič o njeni vzgoji (obrezovanje, gnojenje, ...). Za to drevesno vrsto je na splošno na voljo zelo malo podatkov v literaturi in na internetu. Bi bil zelo vesel kakšnih osebnih izkušenj s tem drevesom.
Preberi več : Žižola | Ogledi : 8644 | Odgovori : 3


Črvive češnje

Zanimajo me vaše izkušnje z bojem proti črvivosti češenj. Sam sem jih škropil z insekticidom actare ( sistematik) 3 tedne pred zorenjem in cca 1/3 jih je vseeno črvivih. In ker več ljudi več ve se vam že v naprej zahvaljujem za nasvete,....
Lep pozdrav Roman
Preberi več : Črvive češnje | Ogledi : 4608 | Odgovori : 0


SEJANCI BRESKEV; KOT PODLAGE

Kaj je res, da se da na primorskem kupiti sejance breskev ( podlaga) po 200 SIT??? Okuliranci so pa po 600 SIT ????

grrrrrrrrrrrr

No pri nas pa se kupijo sadike po 1200 SIT grrrrrrr, ali še več, saj ne vem točno! No fajn bi blo, da dobiš sejance tako poceni, pol pa sam cepiš, PA MAŠ POTEM :idea: SADIKE :idea: ...
Preberi več : SEJANCI BRESKEV; KOT PODLAGE | Ogledi : 3064 | Odgovori : 0


CEPLJENJE POLETI

Zna kdo cepiti v tem času? Zanima me, če se da zdaj cepiti. Sam sem videl nekaj po TV, sem sprobal, samo nevem, če bo ratalo :cry:

HVALA :wink:
Preberi več : CEPLJENJE POLETI | Ogledi : 9564 | Odgovori : 4


KAKO PRAVILNO POSADITI DREVO

No znano je , da je treba skopati veliko luknjo; pa da daš prvo živico noter, potem na vrh mrtvico; pa seveda pognojiš!

No pred tremi leti sem kupil sadike breskev, pa mi je gospa rekla:" Ne rabiš več kot 0.5 x 0.5 luknjo, pa nič pognojit, ker breskve zelo rastejo. No meni rastejo zdaj zelo počasi :cry: ...
Preberi več : KAKO PRAVILNO POSADITI DREVO | Ogledi : 5492 | Odgovori : 0


hruške klapovke

Pozdravljeni!

Jaz bi za vas imel eno vprašanje.
Cca 5-6 let nazaj sem vsadil dve hruški klapovki, ki vsako leto dobro cvetejo, vendar potem vse odpade in nikoli ne oblikujeti sadov.
A bi kdo vedel kaj je narobe, kaj bi bilo treba ukreniti?

Hvala za odgovor in LP,
burgy
Preberi več : hruške klapovke | Ogledi : 5390 | Odgovori : 4


breskova kodravast

Kljub temu, da sem tri krat šprical bresve se pojavljajo nakodrani listi. Zanima me če kaj pomaga obtrgovanje skodranega listja.


Lp snifer
Preberi več : breskova kodravast | Ogledi : 6976 | Odgovori : 5


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron