Danes je 20 apr 2024, 07:53

Novice Novice od Drevesa - sadna

Zemljevid od Drevesa - sadna » Forum : Drevesa - sadna

Diskusija o sadnem drevju.
Jablana, Hruška, Sliva, Limona, Figa, Kivi, Breskva, Marelica, ...

Katero hruško imamo

Pozdravljeni. Prosim za pomoč.
https://photos.app.goo.gl/MpWrUMCxL9DnXn2R6
Hvala
Preberi več : Katero hruško imamo | Ogledi : 1517 | Odgovori : 1


Sliva sorta Herman

Sadiko ali cepiče iščem ...
Inf. o tem kako se obnaša. kdor jo ima že nekaj časa ... ?
Preberi več : Sliva sorta Herman | Ogledi : 2249 | Odgovori : 0


Cepiči češnja

Zdravo

Ima kdo cepiče za kakšno dobro češnjo?



lp
Preberi več : Cepiči češnja | Ogledi : 4398 | Odgovori : 0


Je možno vzgojiti hruško iz lesnike da bi bila brez trnov

Lani sem na pašniku našel lesniko z srednje debelimi, zelo sočnimi in sladkimi hruškami.
Zanima me če je možno iz te lesnike vzgojiti hruško da bi bila brez trnov. Mogoče z cepljenjem?

Lp
Preberi več : Je možno vzgojiti hruško iz lesnike da bi bila brez trnov | Ogledi : 2690 | Odgovori : 0


breskva

Pozdravljeni
Sedaj, ko bi morale breskve počasi biti zrele so začele plestniti. To se je zgodilo tudi že špred tremi leti in ne vem, če je deset breskev dočakalo zrelost in okus na drevesu. Je kaka pomoč. Danes sem poškropila z neem oljem.
V naprej hvala za nasvet.
Preberi več : breskva | Ogledi : 4768 | Odgovori : 0


Dve češnji čisto skupaj

Zdravo vsem!

Lansko pomlad sem kupil češnjo Van. Letos je cvetela in tudi obrodila kakih 20 češenj vendar sem opazoval, da je iz cvetov nastalo le polovica češenj. Prostor imam le za eno češnjo, zato razmišlaljam, če bi tik zraven nje 10cm stran vsadil še eno malo zgodnejšo npr.Burlat, katera bi se tudi opraševala z Vanom? To bi bilo potem skupaj kot v gozdu kaki dve buki ali kostanja? Lokacija je na celodnevnem soncu.Ali imate ...
Preberi več : Dve češnji čisto skupaj | Ogledi : 5236 | Odgovori : 0


Pomoč! Čudni listi na Limonovcu

Zdravo. Pred kakšnim letom in pol sem posadil limonino seme iz limone kupljene v Leklerku. Danes je rastlina, ki je prišla iz tega semena velika 40cm, steblo pa je počasi začelo lesenet. Drevo imam na okenski polici, redno zalivam, dobiva vsaj 10 ur svetlobe na dan, presadil pa sem jo v letu in pol že 3x (najbrž sem malo pretiraval). Skratka, na starejših listih so se začeli pojavljati fleki, kot da bi rastlina izgubljala barvo. ...
Preberi več : Pomoč! Čudni listi na Limonovcu | Ogledi : 8429 | Odgovori : 1


Šmarna hrušica - hrušev ožig?

Zdravo,
ali ima kdo izkušnje s hruševim ožigom na šmarni hrušici?
Kako pogosto in intenzivno se pojavlja ta bolezen na njej? Ali je kakšna razlika glede občutljivosti med avtohtono in kanadsko sorto?
Lp
Preberi več : Šmarna hrušica - hrušev ožig? | Ogledi : 7946 | Odgovori : 0


Cepljenje na podlago breskve

Na vrtu sem pred leti posadil breskev. Okoli imam veliko poganjkov mladih breskev in me zanima če se da katero drugo sadje cepiti na breskev.
Hvala za odgovor.
Preberi več : Cepljenje na podlago breskve | Ogledi : 8764 | Odgovori : 0


ČEŠNJA RJAVI

Ali mi lahko kdo pomaga, škorja češnje na eni strani rjavi, ko škorjo odstranim je pod njo votlo in izgled debla kot da bi bil zažgan-je črno, dodal bi fotografije pa neznam ali pa ne gre, prosim za odgovor, lp karo
Preberi več : ČEŠNJA RJAVI | Ogledi : 7916 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610