Danes je 29 mar 2024, 07:27

Novice Novice od Drevesa - okrasna

Zemljevid od Drevesa - okrasna » Forum : Drevesa - okrasna

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

Primerno drevo za kamnito podlago.

Imamo hišo tik ob gozdu.
Predno smo začeli z gradnjo, smo morali posekati nekaj kostanjev, hrast, lipo in javor.
Vse to je lepo raslo na kamniti - skalnati podlagi, ki je precej na tenko pokrita s prstjo.
Sedaj bi na tej "poseki" radi zasadili drevo, ki se bo dobro ukoreninilo in uspešno upiralo vetru.
Sem iz Preddvora, kjer nekajkrat na leto veter poštevo piha. Tudi streho nam je že odkril, kjub temu, da je kritina ...
Preberi več : Primerno drevo za kamnito podlago. | Ogledi : 3818 | Odgovori : 3


katalpa oz. cigarar

Lani sem naročila pri bakkru katalpo dolgo 80cm in mi je pognala 3 lste ter malo zrasla.V jeseni ko je odvrgla listje sem jo porezala, do kjer je olesenela.Sedaj pa nič od nje.Kaj menite zakaj ne?Niti cm ni zrasla.Kdaj listavci poženejo?
Hvala.
Preberi več : katalpa oz. cigarar | Ogledi : 5341 | Odgovori : 3


kot fižolčki

če ne tukaj, potem mislim da nikjer drugje ne bom našla odgovora. dobila sem semena okrasnega drevesa - so kot fižolčki. upam da mi uspe povezavo na sliko prilepit.

http://www.shrani.si/f/2L/Ib/39z37qXT/pict0004.jpg

Če kdo ve kaj več o tem, se priporočam za informacije.

thx!
Preberi več : kot fižolčki | Ogledi : 11390 | Odgovori : 12


Japonski javor "Dissectum Garnet"

:roll:
pozdravljeni

oprostite če pišem o temi katero ste že debatirali, vendar me zanima nekaj, dobila sem Japonski javor "Dissectum Garnet" , vendar ne vem skoraj nič o njem, je v času spanja - mirovanja
zanima me vzdrževanje, ..... pa tudi a ga moram pozimi shranjevat na toplo, ali ta javor vzunaj prezimi, namreč videla sm ga pred enim lokalom in je full velik in na ...
Preberi več : Japonski javor "Dissectum Garnet" | Ogledi : 4979 | Odgovori : 2


Neznana rastlina iz Avstralije

Marca 2006, sem bila v Avstraliji in s seboj domov prinesla zanimiv plod.
Seme, ki spominja na koruzo, sem vtaknila v zemljo in zrastla je rastlina.
Zanima me kaj to je. Prosim za pomoč.

Slika drevesa iz Avstralije od katerega je seme moje rastline:
Slika

In moja rastlina:Slika
Preberi več : Neznana rastlina iz Avstralije | Ogledi : 3810 | Odgovori : 1


Octovec

Se opravičujem , tiskarski škrat! :oops:
Preberi več : Octovec | Ogledi : 5860 | Odgovori : 7


Ostovec

Pozdravljeni, zanima me , če ima kdo sadike octovca, ali kje bi se dalo sadike kupiti!
LEP POZDRAV IN SREČNO 2009 :wink:
Preberi več : Ostovec | Ogledi : 2652 | Odgovori : 0


Hrastove šiške

Pred leti sem na morju nekje na Hrvaškem našla zelo velike olesenele šiške.
Zanima me kje rastejo pri nas? Mislim, da je tisti hrast bil drugače sorte, ali to nima veze?

Lep pozdrav!
Preberi več : Hrastove šiške | Ogledi : 7499 | Odgovori : 3


zvišanje terena okoli starih cipres

Imamo 10 let stare, že visoke ciprese. Teren okoli njih se je zaradi kasnejšega urejanja vrta moral zvišati za 20-30 cm. Ker so nas prestrašili, da se ob ciprese ne sme dodajati zemlja, imamo torej okoli cipres luknje, ki so zelo moteče. Ali se res ne sme okoli cipres dodati 20-30 cm zemlje, da bi bila višina terena enaka?

Lepo prosim za odgovor in v naprej najlepša hvala!
Preberi več : zvišanje terena okoli starih cipres | Ogledi : 3110 | Odgovori : 4


LABURNUM - ZLATI DEŽ

Pozdravljeni!

Zanima me ali ima kdo iskušnje z okrasnim drevesom Zlati dež. Nekje sem slišala, da so izredno občutljivi, pa tudi videti ga ni prav pogosto. Greda velikosti 5 x 5 m, zemlja prodnata, Spodnjesavinjska regija, rastišče popoldansko polno sonce. Zares bi lepo prosila za kakršnikoli nasvet.

Hvala in Lep pozdrav,
Urška
Preberi več : LABURNUM - ZLATI DEŽ | Ogledi : 5907 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610