Danes je 28 mar 2024, 12:11

Novice Novice od Drevesa - okrasna

Zemljevid od Drevesa - okrasna » Forum : Drevesa - okrasna

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

Brest

pozdravljeni

zanima me če kdo mogoče ve kje na primorskem raste kakšen brest
hvala za odgovore

lepe praznike vsem
Preberi več : Brest | Ogledi : 9549 | Odgovori : 1


Katera drevesa posaditi na majhnem vrtu

Pozdravljeni,
prosim za pomoč, in sicer imamo ob novi hiši pas zemelje (6x2m), ki bi ga radi nekako uredili (zunanja meja parcele).
Zanima me katera drevesa bi bila primerna za posaditev, kdaj je primeren čas za to in kako pripraviti zemljo?
Meni osebno je všeč octovec ali kakšno sadno drevje, ki ne zraste previsoko.

V naprej hvala za nasvete.

LP,
Preberi več : Katera drevesa posaditi na majhnem vrtu | Ogledi : 15759 | Odgovori : 5


Drevo življenja-črni madeži po steblu in odmiranje listov

Zadnje čase se po drevesu življenja (po steblu) pojavljajo črne lise, rahlo smolnate, ki se širijo po steblu navzgor. Rastlini so začeli tudi odmirati listi, in sicer najprej porumenijo, potem se povesijo in posušijo. Lise se širijo po vseh steblih, zaznati jih je tudi po zemlji. Ima kdo prosim kakšen nasvet, kaj narediti, preden drevo odmre?
Preberi več : Drevo življenja-črni madeži po steblu in odmiranje listov | Ogledi : 9795 | Odgovori : 0


Japonski javor - Problem

Na japonskem javorju so pred kratkim zrasli novi lističi, sedaj pa so se na njih pojavili neki čudni belo-sivi madeži, konci lističev pa so se pričeli sušiti.Javor redno zalivam, tako da se verjetno ne suši zaradi suše, pa tudi sonce ni več tako močno, da bi ožgalo liste.

Prilagam nekaj slik, upam, da se na njih dobro vidijo suhe konice listov in beli madeži.

Slika
Slika
Slika

Hvala za pomoč
Preberi več : Japonski javor - Problem | Ogledi : 14111 | Odgovori : 3


CATALPA

Kaj pa vi preden ste posadili seme cigarovca ste naredili cel postopek stracifigacije ali ste seme celo dali v zemljo...to me zanima,hvala za odgovor. :lol:
Preberi več : CATALPA | Ogledi : 10383 | Odgovori : 0


BREZA

Izmed okrasnih dreves nam je zelo všeč breza, in bi posadili dve, vendar ne bi imeli visokih.... In me zanima, tisti, ki ste strokovnjaki v tem, ali so to posebne vrste, ali pa lahko to dosežeš le z rezjo ? Namreč ob priliki sem nekje videla ob hiši dve ali tri breze nižje rasti s široko in košato krošnjo ?

Baje, da obstoja ogromno vrst brez.....
Preberi več : BREZA | Ogledi : 18403 | Odgovori : 7


Pomoč pri prepoznavi drevesa

Na spodnjem linku je drevo mimo katerga se peljem vsak dan in se vsak dan sprašujem, kaj je to za ena reč.

http://sandik.moj-album.com/album/16624339/
Preberi več : Pomoč pri prepoznavi drevesa | Ogledi : 11713 | Odgovori : 4


Okrasno drevo - Vrsta?

Okrasno drevo - Vrsta?

Ali mi lahko kdo pove kaj je to za eno okrasno drevo!


http://www.shrani.si/f/3T/w7/KhZSu4W/dsc01416.jpg
Preberi več : Okrasno drevo - Vrsta? | Ogledi : 5928 | Odgovori : 2


drevo za senco

Na vrtu imamo češnjo, ki pa jo bomo morali podreti, saj je bolana. Radi bi posadili drugo drevo, ki bi nam čimprej dajalo dobro senco. Zaželjeno je, da zraste malo manjše kot češnja.

Kakšni predlogi?
Doma smo v osrednji Sloveniji. Bi bil primeren npr. kaki, smokva?
Kaj pa kostanj - vem, da so to zelo velika drevesa in toliko prostora nimamo...pa vendar, je mogoče kakšna manjša sorta kostanja tudi možna?

Hvala za odgovore!
Preberi več : drevo za senco | Ogledi : 7269 | Odgovori : 4


Ilex (Bodika)

Pred hišo imamo zelo lep, velik Ilex, na katerem se v tem času že dobro vidi, da bo pozimi imel veliko rdečih bunkic. Moti oziroma skrbi pa me to, da vsako pomlad - letošnjo pa še zlasti, izgubi zelo veliko listov. Ti seveda najprej porumenijo, potem pa odpadejo. Mnogo vej ima zato liste samo še na koncu. Prosim za nasvet, Ksenja.
Preberi več : Ilex (Bodika) | Ogledi : 4652 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron