Danes je 29 mar 2024, 02:37

Novice Novice od Drevesa - okrasna

Zemljevid od Drevesa - okrasna » Forum : Drevesa - okrasna

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

BREZA SE JE POSUŠILA

Lepo pozdravljeni!
Na našem vrtu in sicer na vzhodni strani hiše smo lani na manjši zelenici zasadili nekaj manjših okrasnih grmov (javor, calistemon, brin, hibiskus,...), na sredino pa postavili lepo padajočo brezo, ki pa se je kljub rednemu zalivanju vse poletje dvakrat posušila in zopet ozelenela, jeseni pa dokončno posušila. Do sedaj smo čakali, kaj bo, vendar smo obupali, zato razmišljamo, da na njeno mesto zasadimo nekaj drugega. Kot sem že napisala, zelenica je na ...
Preberi več : BREZA SE JE POSUŠILA | Ogledi : 5081 | Odgovori : 2


polomljen dren, kako mu pomagati

Pozdrav vsem,

obilno snezenje je polomilo dve leti star, 1.5 m visok cvetoci dren (cornus florida) - za kaksnih 15 cm je razklalo glavno deblo. Za silo sem ga povezal z izolirbandom in zico, kar je bilo pri roki. Kako naj nadaljujem, da bo najbolje zanj?

Hvala.
Preberi več : polomljen dren, kako mu pomagati | Ogledi : 4629 | Odgovori : 1


Orjaška sekvoja

Ali morda kdo ve kje bi dobil seme orjaške sekvoje ? Zeloo me zanima.

grego :lol:
Preberi več : Orjaška sekvoja | Ogledi : 25904 | Odgovori : 11


presajanje javorjev

Želela bi presaditi javor ( Acer palmatum Atropurp. dissectum), ki je sedaj visok 1.5 m . Posadila sem ga pred 7 leti ter nato pred 4 leti presadila na mesto, kjer raste sedaj. Nekateri mi presajanje zaradi velikosti odsvetujejo.
Kako naj ravnam, da bo javor prenesel presajanje?
Preberi več : presajanje javorjev | Ogledi : 7584 | Odgovori : 1


ginko biloba

pozdravljeni...

imam prošnjo in sicer: želela bi posaditi drevo "ginko biloba" in prosim za čimveč informacij o njem.. hvala v naprej...
Preberi več : ginko biloba | Ogledi : 109953 | Odgovori : 76


Cepljene mačice - obrezovanje?

Pozdravljeni.

Zanima me, kako je z obrezovanjem mačic, cepljenih na visoko steblo. Na vrtnariji so povedali, da naj obrežem vse veje po cvetenju, da bodo potem lahko pognale mlade in le te cvetejo. Gledam pa na mnogih dvoriščih, da mnogi puščajo mačice neobrezane. Jaz sem jih obrezal, vendar pa ne čisto vse (da ne bi imeli pri punci samo kol na dvorišču :wink: ). So pa že ...
Preberi več : Cepljene mačice - obrezovanje? | Ogledi : 9463 | Odgovori : 5


Rdeči javor

Ali mi lahko kdo pomaga z nasvetom : pri hiši - sončna stran - imamo posajen rdeči javor. Vsako pomlad lepo požene nove liste, vendar kasneje ti novi listi postanejo rjavi in "luknjičasti". Potem se rast ustavi in tako je naš javor velik le kakšen meter?
Hvala za nasvet in lep pozdrav.
Bojcar
Preberi več : Rdeči javor | Ogledi : 43475 | Odgovori : 21


Cepljeni Japonski javor

Odločila sem se za nakup cepljenega japonskega javorja, ki ga nameravam imeti na balkonu. Visok je približno 1 meter - cepljen je na višini cca. 60 cm. Zanima me, v kako velik lonček ga naj posadim? Ima kakšne posebne zahteve na katere moram biti pozorna?
Preberi več : Cepljeni Japonski javor | Ogledi : 8126 | Odgovori : 2


acer palmatum

Pozdravljeni!

Kupila sem javor (acer palmatum) in ga želim imeti na balkonu (živim v bloku), dokler ne bo prevelik. Sedaj je velik približno 60 cm in je v lončku premera 20 cm. Zanima me naslednje:
- ali ga moram presaditi v večjo posodo in kakšne velikosti naj bo
- v kakšno zemljo ga moram presaditi
- kako je potrebno skrbeti zanj (ima rad vlažno ali suho zemljo, moram dodajati kakšna gnojila itd., kako je s ...
Preberi več : acer palmatum | Ogledi : 6310 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron