Danes je 29 mar 2024, 15:59

Novice Novice od Drevesa - okrasna

Zemljevid od Drevesa - okrasna » Forum : Drevesa - okrasna

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

kako uničiti Paulonijo

Ojla,


pred približno 5 leti sem na dvorišče posadil 3 paulonije, cca 6 metrov od hiše. Uspevajo dobro, še celo predobro. Pred dnevi sem namreč ugotovil, da so korenine že prišle pod temelj hiše (v kotlovnici imam jašek z ventili za vodo in tam so se pojavile korenine).

Z ženo sma se odločila, da grejo pavle ven. Zaenkrat smo mislili, da bi podrl ter z bagrom odkopal kak kubik ali dva, da bi potegnil ven ...
Preberi več : kako uničiti Paulonijo | Ogledi : 4612 | Odgovori : 0


japonski javor Acer palmatum Garnet

Pozdravljeni

Lani sem posadil omenjen javor .Letos spomladi pa se je zgornji del posušil.Ob pregledu sem opazil luknjico na deblu in od tam naprej je rastlina odmrla.Suhi del sem odrezal.
Po parih mesecih pa sem ponovno opazil isto luknjico ponovno..KAj bi to bilo..črv,gosenica?V luknjico sem sedaj dal malo insekticida vendar se bojim,da bo vse prepozno..
ALi obstaja kakšno sredstvo,ki te škodljivce odganja?Namreč drev sem plačal preko 100€ in sedaj je od njega ostalo skoraj nič.Pa ...
Preberi več : japonski javor Acer palmatum Garnet | Ogledi : 3035 | Odgovori : 3


katero drevo je to

Ali kdo pozna


LP
Preberi več : katero drevo je to | Ogledi : 3081 | Odgovori : 0


Vrba - kako jo srečno na"flancati"?

Vrba - kako jo srečno na"flancati"?

Ob potoku bi nasadili vrbe.
Slišal sem, da se lahko kar veje "nataknejo" v zemljo.

Vejo (sadiko) odlomiti, odžagati ali odsekati?
Debelina?
Liste in male vejice obtrgati?

Kdaj?

Hvala in dob'r dan, Jože
Preberi več : Vrba - kako jo srečno na"flancati"? | Ogledi : 4430 | Odgovori : 0


pozor pozor pozor

lep pozdrav
na bolhi sem videl to...

http://www.gophoto.it/view.php?i=http://mmc.bolha.com/3/image/173492/173902/Paulownia-Shan-Tong-sadike_538981af0bd19.jpg

malo bi morali omejiti te tuje vrste,spet iz kitajske neka hitro rastoce drevo,bla bla bla...

da se ne bi ponovila izkusnja: veliki pajesen,se kdo spomni,na krasu se borimo proti njemu a je boj toko rekoc ze v naprej izgubljen
l.p.
Preberi več : pozor pozor pozor | Ogledi : 8440 | Odgovori : 1


Živa meja

Pozdravljeni,
menjala bi zasaditev za živo mejo.
Sedaj imamo različne grmovnice. Običajni pušpan, lovorikovec nam ni všeč. Bi nekaj novega, drugačnega. Smo v naselju, vsi okoli nas imajo pušpan. Nam pa to ni všeč.
Nekaj, da bi naredilo lepo zeleno steno.
Gaber nam je deloma všeč, dobrodošla bi bila še kaka ideja.
Hvala in lahko noč!
Preberi več : Živa meja | Ogledi : 7752 | Odgovori : 0


Plitva tla

Zanima me, katero drevo bi lahko posadili v precej plitva tla? Sadili bi blizu škarpe, ki ima okrog 2 m globoko tako široko peto, da sega globoko v notranjost in je sadilna povšina bolj kot veliko cvetlično korito, saj tako korenine baje ne pridejo do podtalne vode (so mi rekli v vrtnariji), od zadaj že nekaj dobijo, a to baje ni to - se pravi je lahko problem zaradi suše. Katera drevesa pa bi sploh ...
Preberi več : Plitva tla | Ogledi : 8170 | Odgovori : 0


Pomoč - listnato drevo za majhen vrt

Lepo pozdravljeni,

Z možem iščeva listnato drevo za majhen vrt, ki ne sme biti višje od 5 metrov, dve drevesi pa bi rada posadila na cca 5-6 metrov širine. Obe drevesi bosta ob ograji, za katero je pločnik in regionalna cesta, zato drevo ne sme biti previsoko, pa tudi korenine ne smejo segati preširoko, da ne dvignejo ceste. Izjemno nama je všeč tulipanovec, toda so nama ga odpriporočali, saj je preveliko drevo in ga je ...
Preberi več : Pomoč - listnato drevo za majhen vrt | Ogledi : 16085 | Odgovori : 3


Katero drevo naj posadim!

POzdravljeni!

Imam manjši gozd, kateri se je sam zasadil. Rad bi ga počistil in posadil 10-15 novih dreves. Prosim vas, pomagajte mi kaj naj posadim in kje dobim sadike
Pozdrav,
Preberi več : Katero drevo naj posadim! | Ogledi : 9094 | Odgovori : 1


Pomoč javor ...

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč. Listi na našemu javorju postajajo beli na konicah, se vihajo in sušijo. Javor je posajen v loncu na balkonu. Izpostavljen soncu od druge ure naprej, zalivamo pa ga 2-3 na teden. Lansko leto je bilo vse v redu, težave so nastopile letos. Ne vem, kaj bi lahko bilo narobe. V priponki prilagam sliki.

Hvala za pomoč.
Preberi več : Pomoč javor ... | Ogledi : 10307 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610