Danes je 19 apr 2024, 18:12

Novice Novice od Cvetoče sobne rastline

Zemljevid od Cvetoče sobne rastline » Forum : Cvetoče sobne rastline

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

ciklama dobila zvite liste z vijolicnim spodnjim delom

zanima me, kaj je napadlo mojo ciklamo. ker je ze odcvetela, so ostali le še listi. ti listi so postali po spodnji strani temno vijolični in se čudno zvijajo. kaj lahko storim?
Preberi več : ciklama dobila zvite liste z vijolicnim spodnjim delom | Ogledi : 10880 | Odgovori : 1


zantedeschia calla

Lep pozdrav za dan žena sem dobila rožo zantedeschia calla . Zanima me kako jo zalivati ,kakšna svetloba je najprimernejša,ali jo moram preseduti?? Prosim za pomoč .
Preberi več : zantedeschia calla | Ogledi : 30584 | Odgovori : 5


Ime rože!

A mi lahko kdo pove kako se imenuje ta roža in mogoče še kakšen uporaben nasvet! :wink:

Slika
Preberi več : Ime rože! | Ogledi : 31331 | Odgovori : 17


Exacum

Slovensko ime je perzijska vijolica. Dobila sem jo za darilo, sedaj me zanima kako naj zanjo skrbim, zalivanje,...
Slika
Preberi več : Exacum | Ogledi : 11633 | Odgovori : 4


Kako ravnati z odcvetelimi ciklamami?

Rada bi malce delila izkušnje, kako člani foruma ravnate z odcvetelimi ciklamami?

Jaz jih nameravam sedaj pustiti da se posušijo listi, pa čeprav jih še vedno dokaj redno zalivam. In tudi pustiti jih mislim do jeseni na istem oknu!


Kakšne izkzšnje pa imate ostali?

LP
Preberi več : Kako ravnati z odcvetelimi ciklamami? | Ogledi : 3743 | Odgovori : 2


aphelandra squarossa - zebra plant

Lep pozdrav,
nisem zasledila, da bi se o njej ze pisalo, zato odpiram novo temo. Baje ne prenese prevelike vlage, s presuho zemljo pa tudi ni zadovoljna. Moji trenutno listi pospeseno rjavijo in odpadajo, zato sem jo obilneje zalila in cakam, kaj bo. Ima tudi nekaj popkov, ki pa se v 2 tednih niso nic spremenili. Jo res zalivam premalo? Sicer jo imam blizu okna, stran od direktnega sonca (saj ne, da ga v zadnjih ...
Preberi več : aphelandra squarossa - zebra plant | Ogledi : 3281 | Odgovori : 0


Kako ravnati s tuberozo?

Ali mi lahko kdo posreduje svoje izkušnje pri vzgoji Tuberoze
(Polianthes tuberosa). Imam jo, posajeno v loncu, od pomladi in mi je v avgustu lepo cvetela ter nekaj večerov oddajala prečudovit, skoraj premočan vonj. Po cvetenju so ji listi rjaveli, sedaj je zelen samo še del stebla tik nad površino substrata. Izgleda, da ima obdobje počitka, zato jo skoraj nič ne zalivam. Zanima me, kdaj naj pričnem z zalivanjem in pri kakšnih temperaturah najbolje prezimi. ...
Preberi več : Kako ravnati s tuberozo? | Ogledi : 4677 | Odgovori : 7


kako se imenuje ?

Dan !

Imam tale grmiček, pa ne vem pravega imena.
Pravim mu koralni grmiček, vendar mislim da je to napačno.

Pred leti sem dobila seme, iz njega je hitro vzklila rastlinica, rezultat je pa že skoraj tri leta takšen :

Slika

Slika

Slika

Neprestano cveti in dela plodove, tudi pozimi.
Poleti je zunaj, pozimi na toplem in svetlem, edino kar ga je napadlo so bole uši, vendar sem jih uspešno odgnala.
Vsake toliko časa vzamem ...
Preberi več : kako se imenuje ? | Ogledi : 14413 | Odgovori : 8


Božična zvezda

Vsako leto žena kupi božično zvezdo. Ponavadi so bolj kratke sape, lani pa je bila ena izredno trdoživa in se žena še spomladi ni hotela ločiti od nje. Priznam, da čez poletje nisem preveč skrbel zanjo, ker nisem verjel, da bo kaj iz nje. No, pa je pred štirinajstimi dnevi začela delati cvetove. Prestavil sem jo v stanovanje in zdaj je že taka:
Slika
Preberi več : Božična zvezda | Ogledi : 8245 | Odgovori : 10


Flamingoti - Anthurium

Pozdravljeni!

Danes je mami dobila 2 odcvetela rdeča flamingota (Anthurium) in dva bela.

Pošteno povedano, nekih resnih izkušenj z gojenjem cvetočih sobnih rastlin (razen orhidej) nimam.

Flamingovci naj bi imeli radi vlažen substrat, zato naj bo ga zalivala 1-2x tedensko, kar se mi zdi kar veliko?!

Tudi glede prostora imam vprašanje: Na volj imam prostor, kjer je samo malo popoldanskega sonca, sicer nič. Gre za velik hodnih z sredno osvetlitvijo, npr. v primerjavi s kuhinjo ...
Preberi več : Flamingoti - Anthurium | Ogledi : 7263 | Odgovori : 8


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610