Danes je 16 apr 2024, 22:39

Novice Novice od Cvetoče sobne rastline

Zemljevid od Cvetoče sobne rastline » Forum : Cvetoče sobne rastline

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

zantedeschia calla 2

pred kratkim sem kupila zantedeschia callo, ker naj bi lahko bila na sončni strani - na mojaokna v kuhinji in dnevni sobi namreč direkt sije sonce in redko kateri roži paše. zdaj pa mi nekak ne uspeva. stebla začnejo kar nekako gniti, pa je ne zalivam dosti - 1krat na teden.

lepo prosim, kdor ima izkušnje s to rožo, kako jo je treba gojiti (zalivanje, gnojejnje, svetloba.)

Hvala za nasvete
Preberi več : zantedeschia calla 2 | Ogledi : 11590 | Odgovori : 2


hibiskusu rumenijo listi

pozdravček

imam hibiskus, ki sem ga 2 tedna nazaj presadila v novo zemljo in malce večji lonček, ker je že 3 leta bil nepresajen in nepognojen in tako dolgo tudi že ni cvetel. dobila sem ga od kolegice, ker se mu ni dovolj posvečala in mi ga je odstopila.. postavila sem ga na balkon, ki je obrnjen proti vzhodu. 2 dni nazaj so mu začeli rumeneti nekateri listi. zakaj se to dogaja in kaj naj ...
Preberi več : hibiskusu rumenijo listi | Ogledi : 12323 | Odgovori : 5


Problemi s klivijo

Zdravo!
Imam dve kliviji, rumeno in oranžno, ki pa mi letos rumena ni cvetela, oranžna je pa imela cvet zakopan med listjem in je počasi prerasel nad listje, vendar je pol cvetov že odpadlo pa tudi listi se na oranžni na koncih sušijo.
Mi lahko kdo svetuje, kaj naj naredim, da bi mi kliviji cveteli?
Lep pozdrav! Voščenka
Preberi več : Problemi s klivijo | Ogledi : 5418 | Odgovori : 2


spet vijolica

za darilo sem dobila afriško vijolico. na lončku je pisalo da more imeti stalno vlažno zemljo, ampka ne mokro. tako da jo zalivam vsake (približno) 4 dni. ampak mi je začela gniti, veneti... 2 lista sta zgnila-sem jih odščipnila. odcveteli cvetovi pa tudi, ali so začeli gniti ali pa so se posušili. ima pa še veliko popkov in par lepo svetočih cvetkov. naj jo manj zalivam? naj ji odščipnem stare grde cvetove? to je moja ...
Preberi več : spet vijolica | Ogledi : 7843 | Odgovori : 7


VZGOJA SOBNIH ORHIDEJ!

Ali mi lahko kdo pove kako se vzgaja sobna orhideja. :D
Preberi več : VZGOJA SOBNIH ORHIDEJ! | Ogledi : 5333 | Odgovori : 1


BRAZILSKA VIJOLICA!

RAD BI IZVEDEL KAKO SE JO ZALIVA IN KAKE POGOJE RABI ZA RAST?
Preberi več : BRAZILSKA VIJOLICA! | Ogledi : 6557 | Odgovori : 0


CLIVIA

Pozdravljeni, zanima me zakaj ima Clivia rjave liste? je to povezano z zalivanjem, zrakom ?? Hvala :(
Preberi več : CLIVIA | Ogledi : 14967 | Odgovori : 5


Sprekelia formosissima

Pozdravljeni!
Ne vem, če sem to temo odprl na pravem mestu, sem pa sklepal, da ne bo nič narobe, ker je bilo dosti govora o amarilisu.

Zanima me, če ima kdo kaj izkušenj s to rastlino. Meni se je ravno včeraj do konca odprl cvet, pa se mi je dozdelo, da to delim z vami :D

Slika

Slika

Slika
Preberi več : Sprekelia formosissima | Ogledi : 3820 | Odgovori : 1


Hibiskusovi popki odpadajo

Ojla,
prosim za pomoč. Že vrsto let imam hibiskuse, ki sem jih 2 leti nazaj presadila, sedaj še ne cvetijo (vem, da rabijo čas za razraščanje korenin - večji lonček).
Pa sem nabavila še 4 krasne (nore barve). Zalivam jih na 2-3 dni (odvisno od temperature zraka in vlažnosti zemlje), imam jih na full svetlobi, ampak ni nikoli direktnega sonca.
Skratka, hibiji imaji po 7 ali celo več popkov, ki pa se sploh ne odprejo, ...
Preberi več : Hibiskusovi popki odpadajo | Ogledi : 5634 | Odgovori : 4


Sobni hibiskus

Ali se da iz slike ugotovit katere sorte hibiskus je to? Kupila sem ga lani. Cvetel je lepo, potem pa se začel sušit in sem ga za polovico morala skrajšat. Včeraj je odprtl velik krasen cvet, pa bi rada vedela kako naprej.

Slika
Preberi več : Sobni hibiskus | Ogledi : 15123 | Odgovori : 6


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610