Danes je 18 apr 2024, 17:23

Novice Novice od Cvetoče sobne rastline

Zemljevid od Cvetoče sobne rastline » Forum : Cvetoče sobne rastline

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

pozna kdo to rožo?

Živijo, v dar sem dobil to lepotico, pa nikjer ne najdem imena. Če ga kdo pozna, bi bil zelo vesel te informacije

http://www.slo-foto.net/galerija_slika-66838.html

Najlepša hvala!!!!
Preberi več : pozna kdo to rožo? | Ogledi : 10470 | Odgovori : 5


voodoo lilija

Pred kratkim sem prejela voodoo lilijo, ki raste kot sobna rastlina brez zemlje. Zamima me če ima kdo izkušnje koliko vode (zalivanja) potrebuje te vrste lilija.
Preberi več : voodoo lilija | Ogledi : 12347 | Odgovori : 3


clivia

lansko zimo sem kupil v enem trgovskem centru za ženo lepo rožo s prelepim oranžnim cvetom. Doma sem videl, da je klivija vendar ni bilo navodil za zalivanje lego ip. Postavil sem jo na okensko polico zahodne strani sobe Rožo smo redno zalivali enkrat tedensko in docila je še dva cveta .Ko so cveti odpadli so ostali na cvetnih listih majhni vršički ( trije listi ) in tako je prišla nova tima - rožo še ...
Preberi več : clivia | Ogledi : 11959 | Odgovori : 5


vijolice

Lep pozdrav. Prebrala sem forum o vijolicah in dobila zelo veliko informacij in sedaj imam jaz eno vprašanje. Imam kar nekaj vijolic, ki sem jih dobila. Dobila sem tudi potaknjence, sedaj pa ne vem kako naj pravilno naredim, da jih ukoreninim. Namreč namočila sem jih v vodo in ko peclji kar zgnili. Tako mi je šlo nekaj mladičkov.
Prosim pomagajte mi!

Hvala, Bibi
Preberi več : vijolice | Ogledi : 10815 | Odgovori : 5


OSKRBA HIJACITE

Kupil sem 3 čebulice Hijacite in imam že vsajeno v lonček tudi že poganjajo cvetove. Sedaj me pa zanima ali prenese direktno svetlobo ali mora biti za zaveso? Ali prenese tudi Z sonce?

miklavz15
Preberi več : OSKRBA HIJACITE | Ogledi : 8960 | Odgovori : 0


curcuma

A pozna kdo rožo Curcuma?dobila sem jo za darilo in zdej se mi je posušil nadzemni del,spodaj so pa nekakšni rizomi in koreninice,na koncu koreninice visi čebulca.bo to kej odgnalo,pustim tako al jih vzamem ven kot pr gloriosi,prosim če je kak poznavalec..
Preberi več : curcuma | Ogledi : 10696 | Odgovori : 0


spatifil dobiva konice listov rjave, kaj naj storim?

Pozdravljeni ljubitelji roz,
imam vpraanje o spatofilu. moj spatofil sicer se ni zacvetel, ker je bil precej majhen, ko smo ga dobili, pred dnevi pa so se rozi zaceli susiti vrhi listov - postajajo rjavi. opazam, da se rjavece mesto pojavlja tudi na sredini listov ali ob robovih in ne le na konica in potem pocasi napade cel list, ki izgine. mi lahko kdo pove, kaj je vzrok temu? prst ima vlazno, ni na neporeden ...
Preberi več : spatifil dobiva konice listov rjave, kaj naj storim? | Ogledi : 13547 | Odgovori : 0


PUŠČAVSKA ROŽA

Zanima me vzgoja te rože.Mi lahko kdo pomaga?




Lep pozdrav
Preberi več : PUŠČAVSKA ROŽA | Ogledi : 13035 | Odgovori : 2


Kentija

Od jeseni imamo palmo Kentijo. Zanima me, če je lahko na direktnem soncu čez poletje. Stoji v dnevni sobi blizu okna poleti pa bo na direktnem soncu. Pogosto jo rosimo, tudi 2x na dan. Bo bolje da jo umaknemo stran z direktnega sonca.
Če lahko kdo karkoli svetuje, tudi o gnojenju, zemlji...

Lep pozdrav, France
Preberi več : Kentija | Ogledi : 10908 | Odgovori : 2


BEGONIJA

Ali mi lako kdo pove kako se vzgaja BEGONIJA in kačen prostor rabi,koliko se zaliva imam prostor kateri je polovico dne v senci ja prosil bi če bi kdo povedal ali prenese direktno svetlobo?. :(


miklavz15
Preberi več : BEGONIJA | Ogledi : 12529 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610