Danes je 20 apr 2024, 06:11

Novice Novice od Čebulnice

Zemljevid od Čebulnice » Forum : Čebulnice

Diskusija o čebulnicah.
Gladijole, Hijacinte, Tulipani, Zvončki, Lilije, ...

Katere rože!!

Pozdravljeni!!
Naša hiša leži na zelo sončni legi(celodnevno sonce),do sedaj sem imela vrsto različnih rož na okenski polici(surfinije,pelargonije-viseče) pa nisem bila preveč zadovoljna z njimi,ali pa res moja izbira ni bila pravšnja.Sedaj imam še malo časa za razmislik,zato se tudi po drugi strani obračam na forum.
Predvsem me zanimajo rože takšnega tipa.


LP
Andy
Preberi več : Katere rože!! | Ogledi : 5116 | Odgovori : 3


Razmnoževanje Begonij

Zanima me kako se razmnožujejo begonije.
Preberi več : Razmnoževanje Begonij | Ogledi : 3860 | Odgovori : 1


čebulnice,gomoljnice

rad bi prosim kratek opis kaj so cebulnice in gomoljnice,kaj imajo v tleh ,kako jih razdelimo?cas sajenja,izkop in skladiscenje spomladi, jeseni,poleticvetocih cebulnic in gomoljnic.kaj je siljenje-katere rastline silimo
Preberi več : čebulnice,gomoljnice | Ogledi : 4444 | Odgovori : 1


tulipan in ....???

Zdravo!

Doma na vrtu bi rada posadila tulipane. Kateri kraj okoli hiše bi bil primeren (senca, sonce, zavetje,..)? Katere rastline lahko posadim poleg tulipanov? Kako naj zavarujem čebulnice pred voluharjem?
Hvala!
Preberi več : tulipan in ....??? | Ogledi : 3697 | Odgovori : 1


Gladiole

Pozdravljeni !

Zanima me zakaj se gladiole ne razcvetijo,ker se popki posušijo preden se odprejo.
Prosim,če mi lahko z nasvetom kdo pomaga,
Lp.
Milena
Preberi več : Gladiole | Ogledi : 4573 | Odgovori : 0


begonjie

Se sme zasaditi begonije v korita, ki so na prostem, se pravi niso zavarovana pred dežjem..

Hvala za odgovor :oops:
Preberi več : begonjie | Ogledi : 4982 | Odgovori : 4


Zvončki

Pomlad je bliskovito prišla v naše kraje. Zacveteli so zvončki, ponekod že končujejo.

Potrebujem pomoč. Če kdo ve za nahajališča podobnih zvončkov, naj mi prosim sporoči. Potrebujem jih za resno znanstveno raziskavo. Vsak podatek bo dobrodošel.

http://www2.arnes.si/~sopjslat/zvoncki/
Preberi več : Zvončki | Ogledi : 9058 | Odgovori : 10


tulipani v loncu

Živjo!
Trenutno še nimam urejenega vrta, želela pa sem si tulipanov spomladi. Zato sem kupila čebulice in lonce. Včeraj sem jih posadila (mogoče je malo pozno?) in sedaj me zanima, ali je v redu, če so noter (v svetli garaži), na svetlem? Ali naj jih dam ven?
Lp
Preberi več : tulipani v loncu | Ogledi : 8297 | Odgovori : 5


čebulice

Pozdravljeni,

naj vas samo opomnim, da je cas, ko je potrebno dati v zemljo vse cebulice, gomoljcke in rizome, za katere zelimo, da nam bodo spomladi pestrile nas vrt z svojimi barvami.

Cebulice, ko kupujete dobro poglejte, da niso poskodovane, gnile, stisnjene, mehke, nagrbancene,.... Potem jih posadite, sedaj in se naslednji mesec je pravi cas, globina sajenja, za debelino dveh cebulic. Za naravno zasaditev pomesajte razlicne vrste cebulic med seboj, da je zasaditev se bolj ...
Preberi več : čebulice | Ogledi : 35366 | Odgovori : 20


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron