Danes je 28 mar 2024, 08:16

Novice Novice od Čebulnice

Zemljevid od Čebulnice » Forum : Čebulnice

Diskusija o čebulnicah.
Gladijole, Hijacinte, Tulipani, Zvončki, Lilije, ...

Podlesek in žafran

Kakšna je razlika med podleskom in žafranom?
Katere rožice (podlesek ali žafran) sedaj cvetijo in imajo vijoličast ali bel cvet?
Preberi več : Podlesek in žafran | Ogledi : 13539 | Odgovori : 3


božično cvetenje narcis

lep pozdrav!

Iam eno vprašanje, ki sem ze veel o teh stvareh, vendar sem pozabil malenkosti, ki pa so pomebne.

Gre se za zadevo, da bi i narcise cvetele v debemberskem casu.... in to je nekako zgledalo tako... čebulice je potrebno dati v hladilnik za dolocen cas (1. stvar, ki je ne vem), potem se da čebulice ven in se jih da na vlazno vato(2.stvar, ki ne vem kako), na ne prevec svetel prostor, kjer ...
Preberi več : božično cvetenje narcis | Ogledi : 11439 | Odgovori : 2


jesenske čebulnice že poganjajo!

pozdravljeni!

zanima me, kaj naj naredim s čebulnicami, ki so že pognale zaradi toplega vremena. :(

hvala za odgovor in lp vsem
Preberi več : jesenske čebulnice že poganjajo! | Ogledi : 16331 | Odgovori : 14


Montbrecije

Pri Bakkerju sem spomladi naročila montbrecije. Ven so prišle vse, cvetela ni nobena, zdaj me pa zanima, ali jih moram vzet ven iz zemlje, ali lahko prezimijo zakopane.
Preberi več : Montbrecije | Ogledi : 10805 | Odgovori : 1


kronce

Pozdravljeni!

Mi lahko kdo pove, kako se "pravilno" oz. po latinsko imenujejo kronce, ter ali imajo še kakšno drugo slovensko ime?

Kličem po trgovinah, če jih imajo, pa mnogi sploh ne vedo, kaj mislim. :(
Preberi več : kronce | Ogledi : 11908 | Odgovori : 2


cvet lilije

Malce hvale!!!
Preberi več : cvet lilije | Ogledi : 11530 | Odgovori : 2


Vročina in gnojenje

Na obali imamo poleti kar precej težav s cvetočimi rastlinami zaradi visokih temperatur in močnega sonca ki se mu občasno pridruži še burja.
Zdaj pa vprašanje za vas strokovnjaki.
Kako in koliko zalivati in gnojiti v teh vročih mesecih da bomo tudi mi imeli tako lepo cvetoča okna in balkone?
Hvala za vašo pomoč.
Preberi več : Vročina in gnojenje | Ogledi : 11133 | Odgovori : 2


razmnozevanje lilij- ve kdo kaj o tem?

pozdravljeni

na starih objavah sem prebirala, kako vsi priporočate, da se cvetovi po cvetenju odstranijo. mene pa zanima, če kdo ve, kaj se zgodi, če pustiš da se dela seme- ali je potem to seme uporabno ali ne. pa še to- ali je potem čebulica naslednje leto kaj slabša. letos mam prvič razne vrste lilij in ker nisem vedela da je priporočljivo odrezovat ovenele cvete, sem jih med cvetenjem lastoročno opraševala z namenom da bi ...
Preberi več : razmnozevanje lilij- ve kdo kaj o tem? | Ogledi : 26848 | Odgovori : 16


prosim pomoč

Pri Bakkerju sem si naročila frezije za balkone. Včeraj sem dobila čebulice in sem jih kar posadila. Zdaj pa me zanima glede na to da frezije cvetijo julij-sep. ali bo letos sploh kaj ven prišlo v mesecu in pol, bom videla kakšen cvet. :roll:

sama sem mislila, da so frezije že zakorjeninjene, zdaj sem pa dobila čebulice, res ne vem ali bodo letos moji balkoni brez ...
Preberi več : prosim pomoč | Ogledi : 10655 | Odgovori : 1


preurejanje vrta - presajanje čebulnic

pozdravljeni!

prihodnjo pomlad bomo gradili garažo in preuredili vrt. ker imam kar nekaj zelo lepih čebulnic, ki me vsako pomlad razveselijo, bi jih seveda rada ohranila. žal pa ne bodo mogle ostati na isti lokaciji.

zanima me, kdaj je čas za "selitev" čebulic.

imam pa še eno podvprašanje: ali je res, da moram, ko npr narcisa odcveti, odrezati tik pod cvetom. vem, da se morajo listi sami posušiti, za cvetove pa ne vem.

hvala za ...
Preberi več : preurejanje vrta - presajanje čebulnic | Ogledi : 11292 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610