Danes je 20 apr 2024, 15:31

Novice Novice od Čebulnice

Zemljevid od Čebulnice » Forum : Čebulnice

Diskusija o čebulnicah.
Gladijole, Hijacinte, Tulipani, Zvončki, Lilije, ...

MOČVIRSKI TULIPAN - Fritillaria meleagris

Kupila sem čebulice gojenih močvirskih tulipanov in me zanima, kakšne izkušnje imate z njimi? Ali uspevajo tudi v navadnih vrtovih?
Preberi več : MOČVIRSKI TULIPAN - Fritillaria meleagris | Ogledi : 13042 | Odgovori : 5


Hiacinta poganja?

Ali tale čebulica že poganja ali imam še čas jo dat v hladen prostor za nekaj tednov? Korenin nima oz. ima eno.
http://www4.slikomat.com/08/1004/jhn-P11302.jpg
Preberi več : Hiacinta poganja? | Ogledi : 10318 | Odgovori : 0


kako ravnati z bungevilejo

Kupila sem bungevilejo.Ima kdo kakšne izkušnje z njo?vem da želi dosti svetlobe,mislim jo postaviti na zasprt balkon a vseeno ne vem ker ni še zadosti toplo. :roll:
Preberi več : kako ravnati z bungevilejo | Ogledi : 9963 | Odgovori : 0


Sejanje zvončkov

Zanima me, kdaj naj sejem semena zvončkov (kronice-veliki pomladanski), kam (lahko kar med travo in na hribček?) in koliko časa (let) rabijo, da zacvetijo. In kako globoko v zemljo ali kar na površino.

Zdi se mi tudi, da bi bilo treba tiste bunke, ki so nastale na mestu, kjer je bil cvet, odpreti in ne celih bunk saditi. Imam prav? :)

To je prvo leto, ko jih ...
Preberi več : Sejanje zvončkov | Ogledi : 17854 | Odgovori : 11


Tulipani ne cvetijo :(

Doma imamo že nekaj let en problem. Starši so leta in leta kupovali različne tulipane, ko mene rastline še niso zanimale, pa tudi sedaj jih kupujemo. Problem pa je naslednji: tulipani so po dve, tri leta pognali le en list (če so sploh kaj pognali->ponavadi nič), potem pa jih več ni bilo. Čebulice so bile zadovoljive velikosti. Smo jih pa pred dvema letoma 12 dobili od tete (dobila jih je 100, kot darilo za naročilo ...
Preberi več : Tulipani ne cvetijo :( | Ogledi : 14288 | Odgovori : 5


Kdaj saditi gladiole?

Zanima me, kdaj naj posadim gladiole če želim da bi cvetele konec avgusta? Bi bilo pametno, da jih sadim postopoma in ne vse naenkrat?
Kakšen naj bi bil časovni razmak med vsakim sajenjem?
Preberi več : Kdaj saditi gladiole? | Ogledi : 33360 | Odgovori : 10


Čebulnice-vprašanje

Pozdravljeni!!
Letos sem si kupila hiacinte in narcise,ki jih imam na balkonu in pač čakam na njihove cvetke.
Zanima pa me naslednje-ker živim v stanovanju,me zanima,kako naj ravnam z čebulnicami po cvetenju?Nimam vrta,da bi jih tja presadila,da si pač opomorejo....Ali jih moram v tem primeru zneti iz zemlje in shraniti na suho in temno,ali jih lahko dam v zemlji recimo v klet,kjer naj bi počivale(klet je dokaj hladna)-ali jih v tem primeru moram tud zalivat? ...
Preberi več : Čebulnice-vprašanje | Ogledi : 11003 | Odgovori : 3


Urginea maritima

Živjo!
Mi lahko kdo razloži za kakšno rastlino gre? Je čebulnica, več ne vem in tudi nič ne najdem.
Prosim za pomoč
Preberi več : Urginea maritima | Ogledi : 10877 | Odgovori : 3


»Prisiljene hijacinte« [Uroševa zelena vest]

Odločil sem se, da vsak svoj nakup od danes naprej obeležim s slikami, o tem napišem besedo ali dve, ki mi ležijo na duši in jih nato delim z vami (zato bi prosil tudi za kakšno povratno informacijo, da vam ne bom moril, če vam ni všeč).

Danes sem si kupil dve hijacinti:

Slika Slika

Zagotovo ste pred kratkim v kakšnem trgovskem centru zasledili, da prodajajo hijacinte v majhnih kozarčkih, ki so bodisi napolnjeni z ...
Preberi več : »Prisiljene hijacinte« [Uroševa zelena vest] | Ogledi : 13884 | Odgovori : 3


sramežljivke

Živjo!Že nekaj tem je bilo o mimozah, pa so večinoma že potekle, ker so iz leta 2006.

Imam pa en problem v zvezi s to rastlino:
Moja sestra mi je kupila sramežljivko za uspešno končano maturo, julija letos. Do sedaj mi je zelo dobro uspevala: iz 10-centimetrske rastline je zrasla v polmertsko, lepo je cvetela, imela je zelo veliko cvetkov, poganjali so novi listi...
Kar naenkrat pa so listi začeli rumeneti in odpadati. Ne zapirajo ...
Preberi več : sramežljivke | Ogledi : 12465 | Odgovori : 6


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610