Danes je 28 mar 2024, 12:05

Novice Novice od Čebulnice

Zemljevid od Čebulnice » Forum : Čebulnice

Diskusija o čebulnicah.
Gladijole, Hijacinte, Tulipani, Zvončki, Lilije, ...

Jo kdo pozna?

Slika

Od sosede sem dobila tako rožico. Moja sicer ne cveti, toda tudi soseda ne ve, kako jo naj neguje in tudi imena ne ve.
Rožica ima čebulico.
Hvala za pomoč
Preberi več : Jo kdo pozna? | Ogledi : 9716 | Odgovori : 3


Žafrani že v cvetju

Na mojem vrtu se že smehlja pomladansko vzdušje. Tulipani že poganjajo, nekaj žafranov pa že cveti v vsej svoji lepoti :P
Rad bi naložil nekaj slik, ampak nevem kako. Kliknem naloži priponko, najdem sliko in na koncu piše da je slika prevelika. Največja slika naj bi bila lahko velika 256 KiB. Ali mi lahko kdo razloži kako naj dam sliko gor ali to ne bo mogoče.
LP ...
Preberi več : Žafrani že v cvetju | Ogledi : 9178 | Odgovori : 2


Greda z tulipani

Pozdravljeni,,ker vem,da ste tukaj že vrhunski vrtnarji,jaz pa šele začetnica vas prosim za pomoč.Imam 10 metrov dolgo in pol metra široko gredo na katero bi rada zasadila tulipane. Kupila sem tudi čebulice hrušice in bi to rada skombinirala,ampak nevem kako.Ali naj posadim v vrsto ali po šopkih. Kako bi to storili vi? Prosim pomoč. Hvala
Preberi več : Greda z tulipani | Ogledi : 10020 | Odgovori : 1


SEJANJE ČEBULNIC

Pozdravljeni,

če ima kdo izkušnje z sejanjem tulipanov, narcis, lilij,hiacint......
bi prosila za pomoč.




lp Suzana
Preberi več : SEJANJE ČEBULNIC | Ogledi : 9644 | Odgovori : 2


Vprašanje glede shranjevanja čebulic

Pozdravljeni,

iz vrta sem pobrala čebulice tulipana. Sedaj jih bom nekaj časa pustila na papirju, da se posušijo na zraku in me zanima, ali jih lahko potem shranim v papirnato vrečko ali morajo biti ves čas na "odprtem"?

Hvala in lep pozdrav
Preberi več : Vprašanje glede shranjevanja čebulic | Ogledi : 9321 | Odgovori : 1


Zemlja za čebulnice

Dober dan, hvaležen bi vam bil če bi mi povedali, kakšna je 'idealna' zemlja za čebulnice (tulpe).
Preberi več : Zemlja za čebulnice | Ogledi : 10229 | Odgovori : 1


zvonček s štirimi venčnimi listi

navadni zvnček ima tri venčne liste, zakaj pride do tega, da ima štiri? ali je to kakšna posebna vrsta?
Preberi več : zvonček s štirimi venčnimi listi | Ogledi : 11110 | Odgovori : 4


Siljenje čebulnic

Hojla!

Mene pa zanima, če sem že prepozna za siljenje čebulnic (kroksi, narcise, tulipani, hijacinte, muskari, vitezova zvezda), če želim, da znotraj kot namizna dekoracija cvetijo za veliko noč. Pa tudi sicer me zanima, kako se siljenje pravilno izvaja, da rastlina cveti in ne da le listi rastejo. Po cvetenju jih bom pa seveda posadila na vrt, da me bodo razveseljevale še kdaj.

Hvala za nasvet.


LP Martinka
Preberi več : Siljenje čebulnic | Ogledi : 10056 | Odgovori : 0


zvončki

veliki zvonček

Jaz sem pred približno 30 leti sadila kronce c 10 kom . 10 let se ni kaj
dosti spremenilo. Sedaj jih je ogromno . Sadila sem jih pod zelo veliko
hruško v rahlo gnojno zemljo.

lp pokrajculja.
Preberi več : zvončki | Ogledi : 78037 | Odgovori : 2


AGAPANTUS

Ker pravijo agapantu tudi afriška ali nilska lilija bi rekla, da ima čebulnice, zato sem jo uvrstila v to rubriko.. Je torej, meni, prekrasna rastlina, je v naših krajih neprezimna kot oleander in vse podobne. To poletje sem uspela dobiti semena, sedaj pa me zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s to vzgojo in ve kaj več o tej prekrasni roži, kdaj naj posejem /če sploh/, kako je s presajanjem. Skratka zanima me vse do ...
Preberi več : AGAPANTUS | Ogledi : 11008 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610