Danes je 28 mar 2024, 11:56

Novice Novice od Bulbe

Zemljevid od Bulbe » Forum : Bulbe

Bulbe so rastline sušnih in puščavskih predelov Afrike in Amerike.
Adenium, Ipomoea, Jatropha, ...

Prezimovanje bulbe Beaucarnea recurvata

Zunanje temperature so se spustile pod 5 stopinj C in skrajni čas je, da svoje lončnice prenesete v notranje prostore. Večina rastlin zaradi pomanjkanja svetlobe upočasni svojo rast, pri določenih vrstah, pa se lahko vegetacija tudi popolnoma ustavi. Po naših izkušnjah trajnice najbolje prezimijo v hladnih nekurjenih, dokaj svetlih prostorih, kjer temperatura niha med 14 in 18 stopinj C. Lončnice zmerno zalivamo na 20 dni ali enkrat mesečno, da se substrat popolnoma ne izsuši. Preobilno ...
Preberi več : Prezimovanje bulbe Beaucarnea recurvata | Ogledi : 2078 | Odgovori : 0


Pachypodium succulentum

931239_10151700310922640_1386186963_n.jpg

Kot novi uporabnik tega foruma najprej vse lepo pozdravljam :mrgreen:
Na priloženi slikci predstavljam mojo novo pridobitev. Dobil sem jo na začetku poletja in do sedaj je uspevala brez problema. Sedaj pa sem jo iz balkona prestavil v stanovanje in je začela odmetavati liste (nekateri listi se tudi čisto posušijo). Nekje sem prebral, da se tega pahipodija pozimi ne zaliva in ...
Preberi več : Pachypodium succulentum | Ogledi : 15192 | Odgovori : 1


Adenium obesum

Vem, da je bilo že nekaj napisano o tem pa vseeno:
zanima me, kej bi se dalo v Sloveniji dobiti seme adeniuma ali pa rastlinico.
Prosila bi tudi za kakšen link v tujini, če ste že kupovali semena po netu v tujini, pa da ste bili zadovoljni.
HVALA,
lp
Maja
Preberi več : Adenium obesum | Ogledi : 11478 | Odgovori : 2


adenium

Imam adenium obesum. Dve leti je bil čudovit, obilno je cvetel.
Nato ga je napadel kapar.... Sedaj je odvrgel vse liste ( že kakšen mesec nazaj ) tako da so ga sama gola stebla.
Vprašanje : naj ga pustim pri miru brez zalivanja in mu nudim zimsko spanje ? naj povem, da stebel nima izrazito odebeljenih v bulbo, ampak je kar precej razvejan.
Ne vem, če ga lahko tretiram kot pravo bulbo - imam rechsteinerio ...
Preberi več : adenium | Ogledi : 18243 | Odgovori : 10


Kako vzgajati Slonovo nogo?

Kako jo vzgajati,negovati,kako se razmnožuje...,ker jo nameravam kupiti?
Preberi več : Kako vzgajati Slonovo nogo? | Ogledi : 12072 | Odgovori : 2


Jatropha podagrica - penzlanje - prazna semena

Doma penzlam dve Jatrophi podagrica, pa mi vedno naredita prazna semena.
Zakaj?
ali je kakšna rešitev?
Preberi več : Jatropha podagrica - penzlanje - prazna semena | Ogledi : 11611 | Odgovori : 1


leptospermum

pred mesecom dni sem dobila kot darilo leptospermum. Na videz je kot nekakšen bonsai,ker o tej rastlini vem bolj malo bi rada izvedela kaj več. O vzgoji,posebnosti,... Če je komu bolj poznana bi bila vesela vsake informacije o njej. Hvala
Preberi več : leptospermum | Ogledi : 11912 | Odgovori : 1


Razmnoževanje slonove noge

Moji slonovi nogi so se zaradi padca zlomili vrhovi! :oops:
Zdaj me pa zanima ali bo z praznega debla še pognalo kaj ali ga kar zavržem in ali lahko iz odlomljenih vrhov če jihdam v vodo ali prst uzgojimnove rastline?Prosim svetujte!!!
LP
Blaž
Preberi več : Razmnoževanje slonove noge | Ogledi : 14204 | Odgovori : 4


Slonova noga

Pri Slonovi nogi so mi začele rjaveti in se sušiti konice listov. Morda veste zakaj? Nahaja se v dnevni sobi, zalivam jo enkrat na teden, ter dvakrat na teden škropim.
Za odgovore se že v naprej zahvaljujem! :roll:
Preberi več : Slonova noga | Ogledi : 14616 | Odgovori : 3


Kako mi je ime?

Živijo


Sem popoln začetnik na tem forumu in v zbiranju kaktusov in drugih sočnic. Danes sem bil v Avstriji v trgovini Hofer in odkril zelo zanimivo bulba vendar ni bilo zraven listeka z imenom. Prosim še mi lahko pomagate.
Preberi več : Kako mi je ime? | Ogledi : 22554 | Odgovori : 10


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610