Danes je 25 apr 2024, 22:34

Novice Novice od Bromelije

Zemljevid od Bromelije » Forum : Bromelije

Bromelije so epifiti, ki rastejo visoko v krošnjah dreves.
Aechmea, Ananas, Guzmania, Vriesea, ...

Ponovno cvetenje Tillandsie

Zdravo!
Mene pa zanima, če ima kdo kaj izkušenj s cvetenjem Tillandsie dyreiane mini? Kako pripraviš male poganjke do cvetenja?
Za odgovore se vam že vnaprej lepo zahvaljujem!
Preberi več : Ponovno cvetenje Tillandsie | Ogledi : 13707 | Odgovori : 1


Iščem bromelije

Pozdravljeni,

ukvarjam se z teraristiko in bi nujno potreboval nekaj manjših bromelij, npr. neoregelia fireball ali neoregelia olens ali neoregelia liliputiana;
lahko tudi druge vrste, le premer naj ne bi bil več kot 20 cm pri odrasli rastlini, pa morajo imeti večje čašice za vodo ne kot npr. guzmania minor;

ali mogoče kdo ve kje bi se jih dalo kupiti;

bauhaus, kalia, etc nimajo;

lp,
Davor
Preberi več : Iščem bromelije | Ogledi : 13792 | Odgovori : 3


Aechmea fasciata

Ojla,
sedaj je pravi čas, če si želite cvetove spomladi.
Nove rastline so se čez poletje lepo razrasle, saj smo jih, ko je matična rastlina odcvetela in odmrla, presadili v novo šotno zemljo in jih pridno zalivali in gnijili. Zalito rastlino (v liju do pomladi ni vode) z lončkom vred poveznemo v prozorno vrečo v kateri je približno 1 kg jabolk (naj ne bodo gnila), malo napihnemo in zavežemo. Po treh tednih damo rastlino iz ...
Preberi več : Aechmea fasciata | Ogledi : 15038 | Odgovori : 6


Ananas razmnoževanje

Kupil sem ananasovo rastlino z zelenim sadežem. Ta sadež je dozorel in sem ga tudi pojedel. :P iz "zelenja"nad sadežem sem vzgojil novo rastlino katera uspešno raste in je že precej velika.
Iz kupljene ananasove rastline (tista katera je imela sadež) je sedaj začel poganjati pri steblu, iz zemlje, v vazi nov poganjek , majhna ananasova rastlina, katero bi sedaj rad presadil v novo vazo in tako ...
Preberi več : Ananas razmnoževanje | Ogledi : 16310 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron