Danes je 20 apr 2024, 02:05

Novice Novice od Bromelije

Zemljevid od Bromelije » Forum : Bromelije

Bromelije so epifiti, ki rastejo visoko v krošnjah dreves.
Aechmea, Ananas, Guzmania, Vriesea, ...

Habanaria radiata

Pozdravljeni!

Sem nov na forumu kot vidite,danessem šel malo nakupovat v merkurja in sem se odločil da kupim kako rastlino za mojo sobo in kupil sem bromilio in sem habenarie radiate zdaj pa me zanima kako jo naj vzgojim ker navodila so bolj slabazdaj sem dal v lonček in ta lančok še v enega v katerem je na dnu voda in ta voda bo hlapela skozi tadrug lonček ker koliko vem pri orhidejah voda ne ...
Preberi več : Habanaria radiata | Ogledi : 11171 | Odgovori : 1


Rošca :D

Živjo...

Okej, uglaunem jaz sem tukaj čisto nov, o rožah vem samo toliko da so lepe pa da delajo zrak :roll: , amapk o tejle na sliki pa se mi zdi da je premalo zalita!!?? Ali se motim??

Slika

Tako da bi vas prosil, samo da mi pomagate z kakšnim nasvetom, koliko je treba takšno rožo zaliti in na koliko časa, ker sem popoln začetnik. Iz ...
Preberi več : Rošca :D | Ogledi : 16932 | Odgovori : 8


Katere rastline so za začetnike?

No,jaz si mislim nekje kupit kakšno bromelijo,pa me zanima katere vrste so najlažje za vzgojo in za začetnika?

Lep večer :?: :?
Preberi več : Katere rastline so za začetnike? | Ogledi : 10652 | Odgovori : 0


Calluna Vulgaris

Potrebujem nasvet!

Na balkon bi rada za čez zimo zasadila Calluno Vulgaris (v korita).

zanima me ali kdo ve:

- kako se ta rastlina na balkonu obnese,
- kako se neguje
- ali obstaja še katera podobna rastlina ki bi jo lahko zasadila v balkonska korita za čez zimo.

hvala za odgovor,

lp eaglee
Preberi več : Calluna Vulgaris | Ogledi : 10819 | Odgovori : 0


Vriesea - presajanje

Lani sem dobila v dar vriezejo in sedaj mi je ob strani začela poganjati nove mlade poganjke, ki so že veliki 10 cm. Zanima me kdaj jih moram presaditi, sedaj ko je matična rastlina še v dobrem stanju (počasi se je začel sušiti cvet) ali ko se posuši?

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.
Preberi več : Vriesea - presajanje | Ogledi : 16638 | Odgovori : 9


sobni ananas

Pozdravljeni.

Par dni nazaj sm dobila sobni ananas. A mogoče kdo ve, kako ravnati z njim?

Za odgovor se vam zahvaljujem.

Pa pa
Preberi več : sobni ananas | Ogledi : 13099 | Odgovori : 3


Guzmania Conifera

Zdravo!

Nekaj več kot leto dni imam tole rožico. Dobila sem cvetočo, nakar je odcvetela. Kmalu zatem so začeli poganjati mladi ob strani. Še vedno pa mi ni odmrla stara rastlina, mladiči pa so veliki že čez 40 cm (najmanjši 20 cm). Sedaj počasi listi stare rastline odmirajo.
Sem brala kdaj in kako bi naj presadil mlade, a vendar... Večina se presaja spomladi, zdaj pa je že skoraj december. Kako naj vem, če imajo maldički ...
Preberi več : Guzmania Conifera | Ogledi : 11828 | Odgovori : 0


vrizeja se suši

živjo!
moji vrizeji (hybrid) se zgornj del cveta suši. A je to normalno, a moram kej urgirat?
Sicer ima lepe zelene listke, ampak kako dosežem, da bo cvet spet zdrav?
Stoji na okenski polici na JV strani.
Zalivam jo stalno v rozeto, zemljo pa cca. 1x na 2 tedna. Lonček je malo dvignjen, tako da nikoli ne stoji v vodi. Kaj delam narobe?
LP:wink:


p.s. fotiča trenutno nimam, da bi poslala slikco
Preberi več : vrizeja se suši | Ogledi : 11489 | Odgovori : 0


Mala guzmanija

mene pa zanima malo nasvetov kako naj negujem to rožico.

lp
Preberi več : Mala guzmanija | Ogledi : 12669 | Odgovori : 1


referat!

Hojim v 4 letnik vrtnarske šole pa mam referat o bromelievkah :!: Tak da vsaka pomoč bi mi prav prišla...predvsem pa izvor raztl. & razmnoževanje. Tnx v naprej! :)
Preberi več : referat! | Ogledi : 14125 | Odgovori : 5


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610