Danes je 29 mar 2024, 00:17

Novice Novice od Bromelije

Zemljevid od Bromelije » Forum : Bromelije

Bromelije so epifiti, ki rastejo visoko v krošnjah dreves.
Aechmea, Ananas, Guzmania, Vriesea, ...

BROMELIA-NAVODILA

Danes sem si kupil Brumelio na internetu nisem nič najdel o tem kako se zaliva in kakšne mora imeti pogoje za rast no najbolj me zanima to kačno okolje rabi in tudi koliko se zaliva v cvetličarni so mi rekli 1x na 14dni zalivat na liste. Zanima pa me tudi to na kaki svetlobi je lahko rastlina?


miki10cuk
Preberi več : BROMELIA-NAVODILA | Ogledi : 15631 | Odgovori : 4


Gnojenje bromelijevk

Pozdrav!

Kot že naslov pove, me zanima, če, kako, koliko, kdaj (ipd. :) ) gnojiti bromelijevke. In s čim? Kakšne izkušnje...?

Lep pozdrav!
Preberi več : Gnojenje bromelijevk | Ogledi : 9329 | Odgovori : 0


zalivanje ananasa

meni je ta teden uspelo vzgojiti ananas iz šopa listov na vrhu ananasa korenine pa so dolge približno 4 cm. na forumu piše da je potrebno ananas malo zalivat a nevem če se mora najprej dobro zakoreninit do takrat pa ga dobro zalivam. Ali ga je potrebno redko zalivati že od vsega začetka.

prosim za odgovor
Preberi več : zalivanje ananasa | Ogledi : 10158 | Odgovori : 2


bromelija

dober dan

Mene pa zanima če lahko kaj narediš ko sem imela to rožo na okni.Ni me bilo doma in ko sem prišla domov drugi dan sem videla da je rjava na eni strani.Sedaj me pa zanima ali se bo posušila ali bo zginilo ali obstaja kakšno sredstvo ki prepreči to.?

Za odgovor se Vam najlepše zahvaljujem

Lp
Preberi več : bromelija | Ogledi : 11000 | Odgovori : 0


taščin jezik

Moji so zacveteli iz sredine matične rastline - kaj to pomeni,... da je rastlina končala s svojo rastjo?
Naj me kdo razsvetli! :wink:
Preberi več : taščin jezik | Ogledi : 9971 | Odgovori : 0


Cvetenje kalanhoje

Kaj naj naredim, da bodo drobni cvetki spet zacveteli. sedaj mi raste samo v višino in samo zeleni listi se delajo, cveti pa ne več.

hvala za odgovor.

Lp Vesna
Preberi več : Cvetenje kalanhoje | Ogledi : 10136 | Odgovori : 1


Cvetenje klivije

Zanima me kdaj in na koliko časa naj bi cvetela klivija? zaenkat mi že skoraj dve leti dela samo nove liste, listi so sicer zelo lepi, temno zeleni. Imam jo na okenski polici bolj na senčni strani in jo obračam, ker se listi nagibajo proti oknu in jo obrnem, da se bodo še v drugo stran. Povejte mi, ali je to dobro?

hvala za odgovor.

Lp Vesna
Preberi več : Cvetenje klivije | Ogledi : 10721 | Odgovori : 3


cvet vriezeje se suši

A mi lahko kdo svetuje?

Cvet vrieseje hybrid se je posušil, kaj naj naredim da bo spet zacvetela? ali se lahko tisto stebelce, ki je včasih cvetelo, odreže? zalivam jo 1x tedensko, verjetno preveč. nekaj časa je tudi stala v vodi v tegelcu, verjetno sem preveč zalivala?

prosim za odgovor čimprej.

lp Vesna
Preberi več : cvet vriezeje se suši | Ogledi : 9873 | Odgovori : 0


Začetnica z Aechmeao fasciatao

Torej... dobila sem jo za dan žena in je uspešno preživela do danes. Torej nekaj vsekakor delam prav :lol: Sedaj je pognala 2 majhne rastlinice v zalistju (ali kako bi se pač temu reklo)... Kolikor sem prebrala na vašem forumu, mi je jasno, da je to treba posaditi naprej, ko matična rastlina odmre... ampak ni mi čisto jasno, kako se tega lotim. A jih odtrgam/odrežem od matične ...
Preberi več : Začetnica z Aechmeao fasciatao | Ogledi : 9351 | Odgovori : 0


Vriesea

Lep pozdrav!
Mene pa zanima kako pogosto moram zalivat Vriesejo in kako naj vem, če je dovolj vode v listnem rozetu. Ali moram zalivati tudi zemljo posebej?
Hvala za odgovore
Preberi več : Vriesea | Ogledi : 11117 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610