Danes je 29 mar 2024, 07:54

Novice Novice od Bonsaji - notranji

Zemljevid od Bonsaji - notranji » Forum : Bonsaji - notranji

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moj bonsaj divja!!!

Pozdravljeni!
Imam bonsaj (kitajski brest naj bi bil) ki mi je nenadoma začel divjati. Kaj naj naredim??

Hvala in lep pozdarv
Preberi več : Moj bonsaj divja!!! | Ogledi : 5066 | Odgovori : 1


Ficus Retusa

Pozdravljeni!

Pred enim letom sem dobila rožico, za katero sem mislila da je Ginseng, pa ste me poučili da je Ficus Retusa. Ker imamo v stanovanju pretoplo, in je prihod novega člana naše družine onemogočil skrb za to rožico ji je odpadlo večina listov. Zato bi jo z veseljem podarila nekomu, ki bi jo znal "rešiti", ne bi pa jo rada kr vrgla stran.

moja e-pošta je monika.sotlar@gmail.com

LP Monika
Preberi več : Ficus Retusa | Ogledi : 11044 | Odgovori : 1


Bolezni bonsajev

Bonsaj moje sestre je propadel, saj ga je pustila nad radiotorjem. Tako sem ga prevzela jaz. Nekaj časa je lepo poganjal, potem pa so se mu listi začeli sušiti. Presadila sem ga kot je potrebno ampak njegovo stanje se ni izboljšalo. :( Danes, ko sem ga zalivala sem opazila majhne bele črvičke. Zanima me kakšna bolezen je to? Ga lahko še rešim?



Lp, Thawora


...
Preberi več : Bolezni bonsajev | Ogledi : 10956 | Odgovori : 1


Ficus Retusa - listje odpadajo?!

Prosim za pomoč vse, kateri imate izkušnje z vzgojo Bonsajev. Imam Bonsaj Ficus Retusa ca 1 mesec in so mu začeli odpadati listje :(.

Zalivam ga 1x tedensko, vsakodnevno škropim oz.vlažim liste. Do sedaj nisem uporabljal nobenih dodatkov, gnojil ali čerasrkoli podobnega za boljšo rast...

Prosim za nasvete oz. pomoč :?:
Preberi več : Ficus Retusa - listje odpadajo?! | Ogledi : 30105 | Odgovori : 16


Problemi z bonsajem ZELKOVA

Imam bonsaj Zelkova, japonski brest. Imam ga skoraj 2 meseca in se je začel zelo čudno obnašati. Stari listi se sušijo in odpadajo, hkrati pa dela polno novih poganjkov.

A mi lahko kdo pomaga kaj je narobe z njim? Je pa zraven okna, ampak ne nad radiatorjem in to v dnevni sobi.
Preberi več : Problemi z bonsajem ZELKOVA | Ogledi : 5003 | Odgovori : 1


Vzgoja Ficus retusa

Jutri dobim bonsaj,ki se imenuje ficus retusa,pa me zanima kako jo vzgajati?
Preberi več : Vzgoja Ficus retusa | Ogledi : 4189 | Odgovori : 0


ficus benjamin

dobil sem ficus benjamin bonsaj pa me zanoma ali ga naj gnojim kdaj ga moram presajati kako zalivati in ce ga morm med letom met zunuh in za zimo notr :lol:

hvala za odgovore
Preberi več : ficus benjamin | Ogledi : 15242 | Odgovori : 4


ANKETA

Pozdravljeni!

Sem študentka študija Agronomija in hortikultura na Biotehniški fakulteti v Ljubljani in v okviru diplomske naloge, pod mentorstvom doc. dr. Osterc Gregorja, izvajam raziskavo o prosaji, uvozu in gojenju bonsajev v Sloveniji.
Vaše sodelovanje v anketi je izjemnega pomena za uspešno izvedbo raziskave.

Vprašalnik je anonimen. Na vprašanja odgovarjajte tako, da pri vsakem vprašanju označite, oz. napišete ustrezen odgovor. Pozorno preberite vprašanja ter prosim, odgovorite na vse postavke, tudi če se pri kateri težko ...
Preberi več : ANKETA | Ogledi : 12412 | Odgovori : 26


NA POMOČ !!!

Listi na veliko odpadajo, korenine silijo iz posode
Preberi več : NA POMOČ !!! | Ogledi : 10288 | Odgovori : 14


Potrebujem pomoč pri bonsaju!!!!!

Za darilo sem dobila bonsaj in me zanima kar veliko stvari... Spodi sem dodala tudi slike. Že v naprej se zahvaljujem za odgovore.

Kako je ime temu bonsaju?
Na koliko časa ga je potrebno zalivati?
Ali mora biti zelo izpostavljen soncu oz. je lahko v bolj temnem prostoru?
Kolikšna temperatura naj bi bila v prostoru?
Kdaj in kako ga lahko (moram) obrezovati?
Kdaj in v kakšno zemljo ga lahko presadim?

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Preberi več : Potrebujem pomoč pri bonsaju!!!!! | Ogledi : 5870 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron