Danes je 16 apr 2024, 15:29

Novice Novice od Bonsaji - notranji

Zemljevid od Bonsaji - notranji » Forum : Bonsaji - notranji

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moj bonsaj izgublja listke! PROSIM ZA POMOČ-NUJNO


PROSIM POMAGAJTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :?

Pred dvema tednoma sem kupila bonsaj (mislim, da je kitajski brest).
Bil je zdrav, močan... skratka super. Prejšnji teden pa je začel izgubljati listke! :cry:

Odpadajo mu množični (10-20 na dan). Čudno pa je, ker mu na vrhovih stebelc rastejo novi poganjki. Nevem kaj naj storim, zato vas prosim, da mi poveste. ...
Preberi več : Moj bonsaj izgublja listke! PROSIM ZA POMOČ-NUJNO | Ogledi : 14971 | Odgovori : 11


Listi plesnijo

Na bonsaju mi plesnijo listi.a je to kakšna bolezen ga moram pošpricat preventivno?škropim ga vsak dan,zalivam,imam ga na južni okni.preveč vlage dvomim?!
Preberi več : Listi plesnijo | Ogledi : 10124 | Odgovori : 0


3. Mednarodna razstava bonsajev

Vabljeni na 3. Mednarodno razstavo bonsajev, ki bo 17. in 18. maja v hotelu Mons v Ljubljani. Več o razstavi, tudi program, na

http://www.bonsajklub.si

Lep dan!
Preberi več : 3. Mednarodna razstava bonsajev | Ogledi : 10352 | Odgovori : 0


mokro deblo pri bonsaju

nekaj dni nazaj sem dobil z darilo bonsai. mislim da je ficus.
po naročilih prodajlke sem posodo za 30 min pomočil v vodo.
vse lepo in prav, vendar pa me moti da je spodnji del debla moker..ali je to normaln??

prosim za kakršne koli odgovore v zvezi z deblom in v zvezi z vzgojo bonsaja nasploh..

hvala
Preberi več : mokro deblo pri bonsaju | Ogledi : 13009 | Odgovori : 5


Bonsai ?

Dober dan, sem nov na forumu pa tudi nasploh v botaniki in oskrbi bonsajev. Ravno včeraj sem dobil bonsaj vrste Fikus mislim. Kateri Fikus ne vem. Tako da bi prosil da mi lahko poveste čisto vse glede bonsajev in njegove oskrbe:
presajanje, obrezovanje, oblikovanje, zalivanje, njihovih idealnih prostorih,... ker ne vem čisto nič! Torej prosim pomoč.

Za vašo pomoč še slike mojega bonsaja:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Hvala za vso nadaljno pomoč! ...
Preberi več : Bonsai ? | Ogledi : 31817 | Odgovori : 21


MINI BANANOVEC

Pozdravček!

Dobila sem mini bananovec, ki zraste max 20 cm. Nism ziher kam bi ga uvrstila saj verjetno ni bonsai, ampak vseen bo mogoče kdo vedel odgovorit na moje vprašanje. In sicer kakšno vzgojo potrebuje. Zdaj je čist ovenel saj so ga pustli v škatli čakat :evil: Ampak ga ne upam preveč zalivat, ker ne vem kolk kaj rabi vode,...

Za odgovore se vam ...
Preberi več : MINI BANANOVEC | Ogledi : 10613 | Odgovori : 1


NA POMOČ! Bonsai se je posušil!!!

Pozdravljeni! Za darilo sem dobila bonsai,
ki se je najprej posušil, zdaj pa je še izgubil vse liste.
Če mi lahko prosim pomagate.
Hvala in lep pozdrav :cry:
Preberi več : NA POMOČ! Bonsai se je posušil!!! | Ogledi : 11970 | Odgovori : 2


Na pomoč!

Imela sem dva bonsaja, enega sem prevzela od sestre. Lepo sem skrbela zanju, vse kot je treba. Bonsaj sestre pa se je pričel sušiti, izgubljati liste,... Na njem so se pojavili tudi majhni beli stvori. Pozanimala sem se glede teh stvorov in prebrala, da je bonsaj v takem primeru treba namočiti v vodo in ga tako pustiti v vodi pol ure, skratka to ni pomagalo. Sedaj pa sem še te stvore opazila tudi na mojem ...
Preberi več : Na pomoč! | Ogledi : 10749 | Odgovori : 2


Oljka - notranja (bonsai)

Ali mi lahko kdo svetuje, katero gnojilo je primerno za oljko, ki jo imam posajeno v lončku in je majhne rasti. pred kratkim so ji pričeli odpadati listi, sedaj ko je pa pognala nove so pa "drugačni" - svetlejše barve in zviti. Nekje sem slišala, da to pomeni, da je rastlina bolana.
Preberi več : Oljka - notranja (bonsai) | Ogledi : 11906 | Odgovori : 2


malo pomoči plz...bonsai

pozdravljeni...sm nov na tem forumu, ker sm dobil bonsai, katerga sm si vedno želel, zdej pa nism zihr, če mi ga bo uspelo vzgojiti, kot je treba...
zato sm se na vs obrnu, pa bi prosu, če mi zna kdo povedat kako vrsto mam in kako ga kej vzdržujem...sm si že na drugih forumih prebral osnove, sam vseeno bi bil rad 100%, da kej ne uničim :oops: ...
Preberi več : malo pomoči plz...bonsai | Ogledi : 15422 | Odgovori : 8


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610