Danes je 29 mar 2024, 15:26

Novice Novice od Bonsaji - notranji

Zemljevid od Bonsaji - notranji » Forum : Bonsaji - notranji

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Serissa Japonica!!

Ali ima mogoča kdo ta bonsai? Meni namreč črnijo listi, ampak samo do polovice. Potem se posušijo in odpadejo. Tako sem izgubil že polovico listov. Redno zalivam, ima svetlo mesto. Imam ga že eno leto. Nisem ga še presadil. Mogoče je to rešitev, vendar se načeloma ne presaja, ko drevo ni zdravo, ali pač. Poskusil sem tudi z gnojilnimi paličkami, vendar ni bilo nobene izboljšave. Če kdo ne ve kako izgleda je v priponki slika ...
Preberi več : Serissa Japonica!! | Ogledi : 4331 | Odgovori : 2


Bonsaj?

Živjo, Tomi!

Imam nekaj pripomb:

1. Navedel si le rodovno ime rastline (Ficus) in kultivar (Kimmen), ne pa vrste. Če dobitnik tega ne bo vedel, tudi ne bo vedel, kako skrbeti za drevo, saj ne bo mogel poiskati dodatnih informacij.
2. Drevo na fotografiji ni bonsaj. Za kaj takega so (recimo sprejemljiva) posoda, vidne korenine in mah premalo.

J.
Preberi več : Bonsaj? | Ogledi : 13824 | Odgovori : 18


Nagradni bonsaj

Ojla,

zanima me (pa najbrž vse, ki se za nagrado potegujejo :? ), če se bi dalo k nagradi bonsaj vključiti, še kakega "mentorja" :idea: , ki bi bil pripravljen nagrajenca naučiti vsaj osnov te tehnike, ki je zeloo kompleksna :?:
Preberi več : Nagradni bonsaj | Ogledi : 10562 | Odgovori : 14


Vzgoja iz semena

Pozdravljeni.

Ker imam doma še kake 2-3 male posode za bonsaj, sem se pričel znova interesirati tudi za te. Verjetno bi tema spadala bolj pod zunanje bonsaje, samo ker je naslov tega foruma že bonsaji, naj bo kar tu.

Želim namreč vzgojiti bonsaj hrast. Ker je ravno sedaj sezona, ko je največ želodov, me zanima, kako sedaj začeti. Ali naj seme vzamem notri, da mi vzkali, ali naj ga pustim čez zimo zunaj in ga ...
Preberi več : Vzgoja iz semena | Ogledi : 12847 | Odgovori : 16


ZALIVANJE IN OBLIKOVANJE BONSAIEV

Imam Ficus Benjamina in Zelkova Serrata, dobivam obvestila da naj posodico z bonsajem potopim za 5 minut v vodo ne vem pa kolikokrat v tednu naj to storim. Vsak večer tudi redno prham moji rastlinici.
Gelde oblikovanja pa nimam pojma, kako se ga sploh naj lotim.
Slike so vidne na spletni strani: http://bogo.impol.si/bonsai/
Prosim za pomoč-nasvet.
Lep pozdrav !
Bogo
Preberi več : ZALIVANJE IN OBLIKOVANJE BONSAIEV | Ogledi : 6779 | Odgovori : 4


Bugenvilija


Živjo,

mene pa zanima ali ima kdo kake izkušnje z bugenvilijo v Sloveniji? :roll:
Preberi več : Bugenvilija | Ogledi : 6300 | Odgovori : 1


Kako in kaj!?

Najprej en lep pozdrav vsem skupaj!

Vceraj sem kupil bonsai in ker sem popolni zacetnik me zanimajo sledece stvari:

- katero vrsto rastline imam
- koliko in kako jo je potrebno zalivati (vem da ni neke natancne mere in se to razlikuje od rastline do rastline, zato samo priblizno)
- kdaj se presaja (cas in vzroki)
- kaksen je nacin obrezovanja (prebral sem da je najbolje ce obrezujes tik ob steblu oz. veji)
- ali ...
Preberi več : Kako in kaj!? | Ogledi : 4115 | Odgovori : 1


Začetnik

Glede na to da sem začetnik pri vzgoji bonsajev bi imel nekaj vprašanj.
Če kdo pozna kakšno dobro literaturo na to temo?
Katere naše vrste dreves so primerne za bonsaje?
Preberi več : Začetnik | Ogledi : 12462 | Odgovori : 7


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610