Danes je 19 apr 2024, 07:22

Novice Novice od Bonsaji - notranji

Zemljevid od Bonsaji - notranji » Forum : Bonsaji - notranji

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

BONSAJ

V DAR SEM DOBILA BONSAI ULUS. ZDAJ NE VEM, KAKO POGOSTO NAJ GA ZALIVAM IN ALI GA MORAM PRESADITI.BONSAJU RASTEJO ŽE NOVE MLADE VEJICE. IMAM GA V SOBI NA OKENSKI POLICI.KER POZIMI KURIMO ME ZANIMA ČE GA MORAM TAKRAT DATI V DRUGI PROSTOR, DA MU NE BO PREVROČE.HVALA ZA ODGOVORE.
Preberi več : BONSAJ | Ogledi : 9607 | Odgovori : 0


fikus retusa

zanima me nekaj...na spomlad sem postavila zunaj na okensko polico fikus retusa,ki pa sedaj zelo lep...zanima me kdaj naj ga zopet postavim v notranji prostor,kdaj je naprimernejši čas...ali naj ga postoma privajam ker se bojim da mu bi začeli listi odpadati zaradi šoka.?
Preberi več : fikus retusa | Ogledi : 9524 | Odgovori : 0


bela snov na spodnjem delu lončka fikusa retusa

zanima me kaj je taka bela snov na spodnjem delu fikusa retusa..zalivam ga tako da mu v lonček dam postano vodo in jo odpije,odvečno vodo odlijem..namakam ga min.5min.skropim po listih ga redno!ali je plesen?kako naj se jo znebim?
Preberi več : bela snov na spodnjem delu lončka fikusa retusa | Ogledi : 9842 | Odgovori : 1


društvo ljubiteljev bonsajev v Sloveniji

Ali :) obstaja Društvo ljubiteljev bonsajev tudi v Sloveniji. Prosim za naslov.
Lp vrtin 2
Preberi več : društvo ljubiteljev bonsajev v Sloveniji | Ogledi : 10929 | Odgovori : 8


BONSAI

heei!
dobila sem novga bonsajčka(semena),ki sem jih posadila danes...zanimajo me nadaljni koraki,zato prosim za pomoč ;)
drgač pa vse kar mi piše je to da je bonsai basic...to je moj prvi bonsajček in nimam pojma kako zdj naprej.. :)
hvala!!!!
Preberi več : BONSAI | Ogledi : 10071 | Odgovori : 1


Setev dreves za bonsaj

Lepo pozdravljeni,


v mesecu novembra točno 9.11.2009 sem posadil različne drevesne vrste kot so javor, hrast, kostanj, bukev pa še par eksotičnih semen. Prva uspešna kalitev je bila 3.12, 4.12, 7.12, 12.12, 16.12,..

Na slikah so predstavljene uspehi.



http://www.mojalbum.com/matjaz24/setev-dreves
Preberi več : Setev dreves za bonsaj | Ogledi : 11711 | Odgovori : 4


Nov bonsaj

Pozdravljeni,

sem nova na forumu. Prosila bi vas, če mi lahko kdo pomaga in mi napiše za katero vrsto bonsaja, katerega linke prilagam, gre?

Dokler ne ugotovim za katero vrsto gre, niti ne vem kako naj skrbim zanj. V zadnjem času je začel na veliko odmetavati liste. Temperatura v prostoru je dokaj konstantna, zemlja je vlažna. Zalivam ga približno 3 x tedensko, ni direktne sončne svetlobe..... mogoče obstaja možnost, da sem ga prehladila, ker stoji ...
Preberi več : Nov bonsaj | Ogledi : 11345 | Odgovori : 3


Bonsaj se je posušil, plesen,...

Pozdravljeni!

Pred enim letom sem dobil bonsaj kateri mi je lepo uspeval.

Pred kakšnim mesecem pa so začeli odpadati vsi listki, še prej pa so porumeneli in porjaveli. Preden so listki odpadli se je pojavila neka obloga na vejicah najprej bele barve kot npr plesen oziroma pajčevina, sedaj pa se je ta obloga iz bele barve spremenila v rjavo in zgleda kot nekakšni kosmati popki.

Zanima me kaj bi lahko bilo narobe, kako naj ga ...
Preberi več : Bonsaj se je posušil, plesen,... | Ogledi : 11641 | Odgovori : 2


kaj je narobe z orhidejo

bi mi kdo povedal kaj je narobe moji orhideji se ves čas sušijo listi pa nočjo novi pognat :cry:
Preberi več : kaj je narobe z orhidejo | Ogledi : 10761 | Odgovori : 6


Pomoč pri Kitajski bresti

Pozdravljeni!

Lani v jeseni sem dobila za darilo omenjen bonsaj, ki pa ga nisem dala na "počivanje". Spomladi je zgledal kot malo podivjan in ni imel tako lepih in temnih listov kot takrat, ko sem ga dobila, pa tudi manj listkov je imel. Letos sem ga dala na "počivanje" in se bojim da je zmrznil ali pa doživel kak šok. Sem pa mu odrezala malo velice in je še zeleno. Zemljo ima zelo trdo in ...
Preberi več : Pomoč pri Kitajski bresti | Ogledi : 10907 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610